Jennifer Lawrence najlepiej zarabiającą aktorką


Najlepiej zarabiającą aktorką w 2015 roku została Jennifer Lawrence, znana z ról w takich filmach jak „Igrzyska śmierci”, seria „X-men” czy „American Hustle”. Jej zarobki brutto osiągnęły wartość 52 mln USD.

 

Kolejna w zestawieniu znalazła się Scarlet Johansson z przychodem rzędu 35,5 mln USD. Szczególny sukces zapewniły jej takie produkcje jak: „Avengers: Czas Ultrona” i „Lucy”.

Trzecie miejsce zajęła Melissa McCarthy, której wynagrodzenie wycenia się na 23 mln USD. Zobaczyć ją możemy na przykład w “Tammy” oraz “Agentce” – poinformowano w komunikacie prasowym portalu wynagrodzenia.pl.

Pierwszą dziesiątkę najlepiej opłacanych aktorek zamykają Anne Hathaway i Kristen Stewart. Obie zarobiły po 12 mln USD.

Na liście znajduje się tylko jedna kobieta spoza Stanów Zjednoczonych. Jest to Chinka Binbing Fan, znana zachodniej publiczności z roli w filmie „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. W rankingu zajęła czwarte miejsce z wynikiem 21 mln USD.

TOP_Johansson

Jak wynika z komunikatu, odnoszącego się do danych Forbesa, na top-liście znalazły się też: Jennifer Aniston (miejsce piąte, 16,5 mln USD); Julia Roberts (pozycja szósta, 16,0 mln USD); dalej ex aequo Angelina Jolie oraz Reese Witherspoon (po 15 mln USD). (gm)

FOT: CC Mingle MediaTV; CC Romain Brami https://www.flickr.com/photos/romainbrami/13240596145/

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń – http://wynagrodzenia.pl/obw.php

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności