Jesteśmy na 38. miejscu światowej listy dolarowych milionerów


Według najnowszego raportu Global Wealth Report 2015, na świecie jest 33,7 mln dolarowych milionerów. Jak wynika z tego zestawienia, stworzonego przez Credit Suisse, Polska – z 43 tys. dolarowych „bogaczy” – zajęła w rankingu 38. miejsce.

 

Jak czytamy w udostępnionym dziennikarzom 18 listopada materiale przygotowanym przez wynagrodzenia.pl, w pierwszej dziesiątce raportu o dolarowych krezusach znalazły się kraje z najbardziej rozwiniętą gospodarką.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęły Stany Zjednoczone z liczbą 15 mln 656 tys. milionerów. To prawie osiem razy więcej niż liczba milionerów w kraju z drugiego miejsca – Wielkiej Brytanii (2 mln 346 tys.). Ostatnie miejsce na podium zajęła Japonia (2 mln 126 tys.) z bardzo zbliżonym wynikiem do obywateli Zjednoczonego Królestwa (2 mln 364 tys.).

Około 1,8 mln milionerów mieszka we Francji, a w Niemczech jest ich około 1,5 mln. Następne miejsca w zestawieniu zajęły Chiny oraz Włochy. Niewiele poniżej 1 mln dolarowych milionerów jest w Kanadzie oraz Australii. Natomiast pierwszą dziesiątkę zamyka Szwajcaria z wynikiem 667 tys. osób.

 

(gm)

 

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2015 http://wynagrodzenia.pl/obw.php/p.118

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności