lederboard

Joanna Czerny: Wróżka będzie zawodem atrakcyjnym i chętnie pozyskiwanym na poziomie psychologa czy terapeuty

Karty Tarota są w stanie wskazać m.in. źródło problemu, wskazówki do jego rozwiązania, konkretne rady, na które pytający często nie jest w stanie samodzielnie dojść, konsekwencje decyzji, jakie pytający ma zamiar podjąć, a co najważniejsze: przestrzec i pomóc dokonać najlepszego wyboru. Nierzadko Tarot uświadamia pytającemu to, czego on na dany moment nie wie, co jest przed nim ukryte lub niejasne. – mówi w rozmowie z Law Business Quality Joanna Czerny, na co dzień pracująca jako Wróżka Cesaria. 

 

 

Jesteś tarocistką, numerologiem, wróżką. Przyznam, że jest to dość ciekawa profesja.

Tak, zgadza się. Wykonuję ten zawód już 5 lat, ale ezoteryką zajmuję się od kilkunastu. Wbrew kontrowersyjnym opiniom na temat wróżki, jest to profesja od dawna wpisana na polską listę zawodów. Owszem, to zajęcie jest bardzo ciekawe, zarówno z mojego punktu widzenia, jak i od strony odbiorcy. Łączy ono w sobie nie tylko czynności wróżebne, ale również poradnictwo, doradztwo i wsparcie, co składa się na całą konsultację.

Wydaje się, że to zawód mało popularny, ale jednak utrzymujesz się na rynku.

Tak i przy tym stale się rozwijam. Gdy zakładałam swoją działalność 5 lat temu rynek ezoteryczny był węższy, a zapotrzebowanie na wróżki mniejsze. Teraz się to zmieniło. Ludzie mają coraz większą świadomość na czym polega ten zawód, po co przychodzi się do wróżki, jak zadawać pytania i w jaki sposób uzyskane odpowiedzi wykorzystać dla siebie. Zawód wróżki staje się coraz bardziej popularną profesją, gdyż rynek ezoteryczny się rozrasta. Dzieje się to za sprawą wzrostu zapotrzebowania na świadczone przeze mnie usługi. Coraz więcej sceptyków przekonuje się do uczciwości, sprawdzalności i profesjonalizmu tarocistki, a ci co korzystali wcześniej, przychodzą nadal.

To kto przychodzi do wróżki?

W większości nadal kobiety. Jednak to też się zmienia. Jeszcze kilka lat temu mężczyzn szukających u mnie porady było może zaledwie 5-10%. Teraz ta liczba wzrosła nawet do 40%. Co potwierdza to, co powiedziałam wcześniej – sceptycy zmieniają zdanie.

Czego od ciebie oczekują klienci?

Jedni chcą wiedzieć po prostu, co im szykuje los i jaką mają przyszłość zapisaną, czyli nastawiają się na typowe wróżenie. Są to osoby nieświadome tego, że tak naprawdę, to przyszłość każdego człowieka uzależniona jest od jego wyborów i konkretnych działań. Wyjaśniam wówczas, że Tarot, którym na co dzień się posługuję pokazuje możliwe scenariusze wydarzeń, kilka alternatywnych dróg, jakie może klient wybrać. Tarot rzadko wyrokuje. Przykładowo, ktoś zastanawia się czy pozostać w obecnej pracy, czy szukać innej i dokonać zmiany zawodowej, albo rozpocząć własną działalność. Wówczas Tarot pokazuje najlepszą dla pytającego opcję, znając jego cechy osobowości, nastawienie do zmiany, czy sytuację w obecnej pracy. Jeśli Tarot wie, że pytającemu zależy na rozwoju zawodowym, a w obecnej pracy osiągnął już wszystko co mógł lub co było mu tam zaoferowane, to doradzi inną drogę. Tarot wskaże wówczas inne możliwości rozwoju i alternatywne ścieżki kariery. Mądry klient wybierze dla siebie najkorzystniejszy scenariusz. Wówczas już nie mamy do czynienia z typowym wróżeniem, ale doradztwem, które uważam za bardziej wartościowe. Jednak coraz więcej ludzi jest bardziej świadomych, że współczesna wróżka nie tylko wróży. Ludzie korzystający regularnie z usług wróżek wiedzą, że Tarot lub inne karty wróżebne można wykorzystywać do szukania wskazówek i podpowiedzi, pytania o rady i ostrzeżenia, do zrozumienia własnego i innych postępowania oraz traktować jako pomoc przy podjęciu ważnych decyzji.

Jakie najczęściej poruszane są tematy podczas Twoich konsultacji?

Miłość, związki i partnerstwo. Najczęściej ludzie właśnie w tej sferze uczuciowej potrzebują pomocy i porady. Pytania dotyczą zarówno nowej miłości: gdzie jej szukać, kiedy się pojawi, w jakich okolicznościach, jak i stałych relacji oraz  byłych partnerów. Pamiętam jak zgłosiła się kiedyś do mnie zrozpaczona i zrezygnowana klientka, która powiedziała mi, że inna wróżka przekazała jej z kart wiadomość, że nigdy nie będzie już w związku i nie znajdzie swojej miłości. Powiem szczerze, że mocno się zbulwersowałam. Choć staram się nikogo z góry nie oceniać, tą wróżkę skrytykowałam. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, nieodpowiedzialne i strasznie krzywdzące dla klienta. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że przychodzi do mnie kobieta „po przejściach”, a widząc po jej dacie urodzenia wiem, że największym jej pragnieniem jest założenie rodziny i życie szczęśliwie u boku stałego partnera/męża, a ja jej mówię, że nigdy go nie będzie miała. Nie można tak zrobić. Po pierwsze to nie od wróżki zależy, czy ukochany pojawi się w życiu pytającej, tylko od niej samej. Po drugie, nie można nikomu odbierać nadziei, bo w innym wypadku ktoś mógłby sobie tak poważnie zakodować w głowie słowa nierzetelnej wróżki, że albo faktycznie tego partnera nie przyciągnie, albo zrobi sobie krzywdę z powodu braku nadziei i rozpaczy. Profesjonalna tarocistka jest od tego, aby nakreślić, gdzie tej miłości szukać, na co pytająca ma zwrócić uwagę, co ewentualnie w sobie zmienić, nad czym popracować, czyli ogólnie co zrobić, aby ta miłość w jej życiu się pojawiła.

Pewnie nie tylko samotni przychodzą do Ciebie? Zdarzają się klienci zmagający się z problemami małżeńskimi?

Najbardziej wyczerpujące emocjonalnie i trudne dla mnie są tematy istniejących związków i problemów partnerskich, ale niezwykle potrzebne dla pytającego. Te właśnie problemy często rozwiązywane są godzinę lub nawet dłużej. Wówczas wchodzę w rolę terapeuty, czy psychologa. Nawet sobie nie zdajemy sprawy ilu ludzi zmaga się z problemami małżeńskimi. Pozornie wielu z nas udaje, że funkcjonuje w szczęśliwym związku, a później podczas konsultacji wychodzą ludzkie dramaty. Z mojego doświadczenia wiem, że partnerzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, wzajemnie siebie słuchać i pokłonić się nad potrzebami drugiej strony. Łatwiej jest odejść, niż zmierzyć się z problemami. Kryzysy małżeńskie wywołane zdradą, alkoholizmem, przemocą domową, hazardem, pracoholizmem, są w mojej pracy na porządku dziennym. To przykre, ale najwięcej osób przychodzi do wróżki właśnie z takimi problemami. Słusznie, bo dobry tarocista naprawdę jest w stanie pomóc.

Na czym ta pomoc polega?

Karty Tarota są w stanie wskazać m.in. źródło problemu, wskazówki do jego rozwiązania, konkretne rady, na które pytający często nie jest w stanie samodzielnie dojść, konsekwencje decyzji, jakie pytający ma zamiar podjąć, a co najważniejsze: przestrzec i pomóc dokonać najlepszego wyboru. Nierzadko Tarot uświadamia pytającemu to, czego on na dany moment nie wie, co jest przed nim ukryte lub niejasne. Dodatkowo, w swojej pracy wspomagam się numerologią. Ta dziedzina ezoteryki również ukazuje zagrożenia mogące pojawić się w życiu pytającego. Chociażby biorąc pod uwagę lata numerologiczne, punkty zwrotne, czy czarne szczyty. Numerolog jest w stanie ostrzec przed możliwym kryzysem w związku, utratą pracy lub innymi zagrożeniami. To wszystko dzięki analizie portretu numerologicznego samej osoby pytającej lub analizie portretów numerologicznych partnerów. Do tego służy numerologia wróżebna. Z kolei, numerologia charakterologiczna pozwala dokonać analizy osobowości człowieka i zwrócić uwagę na jego mocne i słabe strony, wady i zalety, zdolności i talenty. Wówczas, za pomocą daty urodzenia można np. podpowiedzieć jaki warto wybrać dla siebie zawód, na jaką ścieżkę zawodową się zdecydować, aby osiągnąć sukces, czy pracować dla kogoś, czy też na własny rachunek, czy osiedlić się za granicą, czy pozostać w Polsce, na co zwrócić uwagę w zdrowiu, jakie zainteresowania i pasje rozwijać, a z którymi dać sobie spokój, bo nie łączą się ze zdolnościami. W sferze uczuć numerologia pozwala zwrócić pytającemu uwagę na cechy charakteru jego lub partnera, które mają znaczenie na to co aktualnie się dzieje, a o czym klient może nie mieć pojęcia. Tak więc, moja pomoc jest szeroka i kompleksowa, a klient z konsultacji jest w stanie wyciągnąć dla siebie naprawdę wiele cennych informacji, uwag i podpowiedzi. Często też klienci potrzebują zwykłego, ludzkiego wsparcia, dobrej rady, miłego słowa, motywacji, czego nie znajdują w najbliższym otoczeniu.

Ludzie chyba nie pytają tylko o miłość. Interesują ich też inne sprawy?

Oczywiście. Zaraz po uczuciach, bardzo ważne dla pytających są kwestie finansowe, sfera zawodowa, rozwój osobisty i kariera. Często klienci proszą o radę, czy i kiedy otwierać własny biznes, w co inwestować pieniądze, kiedy sprzedać nieruchomość, czy warto grać na giełdzie itp. Coraz częściej też pojawiają się pytania o zdrowie. Tutaj również świetnie Tarot pomaga, bo można już na wczesnym etapie wykryć rozwój choroby. Pamiętam, gdy 2 lata temu wróciła do mnie klientka z podziękowaniem, że wykryłam u jej syna cukrzycę. Dosłownie tak powiedziała, że ja u niego tę chorobę wykryłam, a lekarz potwierdził. Odpowiadam na pytania dotyczące zdrowia, ale zawsze zwracam też uwagę, że nie jestem lekarzem i Tarot nie może zastąpić badań medycznych.

A zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś nie wierzy w twoje zdolności i chce sprawdzić twoją wiarygodność?

Kiedyś pojawiały się takie incydenty. Było ich tylko kilka. Najczęściej osoby te chciały sobie zażartować ze mnie, sprawdzić, skompromitować. Było to na początku mojej drogi zawodowej. Jednak od ok. 2 lat każdy kto się do mnie zgłasza ma szczere intencje, obdarzając mnie zaufaniem, rzeczywiście oczekuje porady. Wynika to z tego, że przez lata wyrobiłam sobie dobre opinie wśród klientów. Jako jedna z nielicznych ezoteryków w Polsce posiadam markę chronioną prawem patentowym. Ciężko pracuję na swój wizerunek, stale się rozwijam i poszerzam swoją wiedzę. Coraz częściej ogólnopolskie media proszą mnie o prognozę dotyczącą ważnych wydarzeń w kraju i na świecie, określając mnie jako słynna lub znana wróżka. Tak było chociażby z wyborami prezydenckimi, których przebieg i wynik opisałam w kalendarzu wydanym 8 stycznia br. przez Super Express, co się dokładnie sprawdziło. Później jeszcze na kilka dni przed II turą wyborów, nie tylko Super Express, ale i m.in. Radio Zet odwoływało się do mojej prognozy na to wydarzenie. Jak się okazało – trafnej. Te wszystkie elementy sprawiają, że ludzie darzą mnie zaufaniem i jestem dla nich wiarygodna.

Czy są sprawy, których nie poruszasz lub odmawiasz odpowiedzi na jakieś pytania?

Tak. Są pewne zagadnienia, znajdujące się w moim osobistym kodeksie etycznym, których podczas konsultacji nie poruszam. Na pewno jest to temat śmierci i poważnych chorób, prowadzących do szybkiego zgonu. Ani ja, ani mój Tarot nie mamy prawa decydować i wyrokować, kto jak długo będzie żył. O tym decyduje tylko Bóg. Ciężkie choroby, np. nowotworowe często skutkują śmiercią, której nie chcę nikomu przewidywać, więc temat ten w mojej pracy nie jest poruszany. Tarot nie służy złym celom, dlatego odmawiam pytań, które z założenia wynikają z nieczystych intencji pytającego względem innych osób. Wszelkie zapytania mogące skutkować wyrządzeniem komuś krzywdy i cierpienia, bo pytający knuje intrygę, są przeze mnie odrzucane. Zdarzają się pytania typu: czy do niej/niego wróci karma? Czy on/ona będzie cierpiał? Z założenia są one złe i nie powinny w ogóle wyjść z ust klienta. Zresztą, podczas konsultacji nie ingeruję w życie osób trzecich, nie związanych z pytającym. Wydaje się to oczywistym, bo np. sąsiad klientki pewnie nie chciałby, aby ona wiedziała, skąd on miał pieniądze na nowy samochód.

Jak prognozujesz rynek ezoteryczny na kolejne lata?

Przypuszczam, że będzie się rozrastał, a wróżka będzie zawodem atrakcyjnym i chętnie pozyskiwanym na poziomie psychologa, terapeuty, czy coacha. Ludzie za kilka, czy kilkanaście lat mogą żyć w jeszcze szybszym tempie niż dzisiaj, a to będzie mnożyć kolejne problemy cywilizacyjne. Choć dziś sytuacja życiowa wielu Polaków nie wygląda za ciekawie, to nieliczni tylko przyznają się do korzystania z usług wróżek. W przyszłości poradnictwo u wróżki nie będzie już niczym dziwnym i wstydliwym.

www.wrozkacesaria.pl

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności