Już we wrześniu premiera albumu „Szczypta Luksusu”


Właścicielka Wydawnictwa I.D.MEDIA szykuje kulinarny rarytas. Będzie smacznie, ekskluzywnie i z gwiazdorską obsadą. Do swojego najnowszego projektu pod hasłem „SZCZYPTA LUKSUSU” zaprosiła bowiem kilka znanych i lubianych aktorek. Tylko u nas Ilona Adamska, red. naczelna Law Business Quality, opowiada o albumie kulinarnym, który już we wrześniu pojawi się na naszym rynku.

 

Na swoim koncie masz już dwie książki. Za pierwszą z nich dostałaś nagrodę Medialne Smoki 2013 przyznawaną przez widzów małopolskiej telewizji MTV24.TV. We wrześniu odbędzie się premiera trzeciej pt. „Szczypta Luksusu”. Skąd pomysł na kolejną pozycję?

– 24 września światło dzienne ujrzy ekskluzywny album kulinarny będący zbiorem przepisów na wykwintne dania, których autorami są szefowie kuchni najlepszych polskich restauracji, blogerzy oraz gwiazdy. Tym razem jestem więc wydawcą i pomysłodawczynią projektu – nie autorką w tym tradycyjnym rozumieniu.

Skąd jednak pomysł na książkę kulinarną? Wcześniejsze dotyczyły kobiet, życia, sukcesu, szczęścia… A tu nagle jedzenie.

– Kulinaria to wciąż modny temat. Wystarczy spojrzeć na liczbę programów kulinarnych w telewizji, ilość poradników czy magazynów o tej tematyce, a także typowych książek z przepisami. Większość z nas uwielbia gotować. A przede wszystkich dobrze i smacznie zjeść. Zachwycamy się daniami serwowanymi w naszych ulubionych restauracjach, zastanawiając się nad sposobem ich przyrządzania. Postanowiłam więc przy współpracy z zaprzyjaźnionymi z naszym wydawnictwem hotelami i restauracjami uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić sekretne przepisy na sztandarowe dania serwowane w takich miejscach jak hotel Narvil, hotel Sofitel Warsaw Victoria czy Zamek Ryn. Oczywiście nie jestem w stanie teraz wymienić wszystkich miejsc, które biorą udział w projekcie, ale proszę wierzyć mi na słowo – jest ich sporo.

Czy stawiasz tylko na te najbardziej topowe miejsca na kulinarnej mapie Polski?

– Nie, bowiem w książce mamy także mniej znane lokale, jak chociażby restauracja z Wrocławia – Food Art Gallery czy hotel Szafran. Wybierałam miejsca, które mają duszę, niesamowitą energię, przemiłą obsługę. Stworzyłam swojego rodzaju przewodnik po miejscach, które warto odwiedzić. Już wiem, że będzie kolejna część i kolejna edycja naszego albumu.

Do udziału w projekcie zaprosiłaś także znane nazwiska…

– Tak, to prawda. Każdy mój projekt związany jest po części z gwiazdami i światem show-biznesu, w którym obracam się od ponad 10 lat. Do swoich książek zapraszam gwiazdy, z którymi się przyjaźnię na co dzień lub też, które bardzo lubię, cenię i które mają coś ciekawego do przekazania moim czytelnikom. Tym razem do albumu zaprosiłam m.in. Sonię Bohosiewicz, Paulinę Holtz, Beatę Sadowską, Joannę Jabłczyńską, Kasię Zielińską, Anię Kerth, Krystynę Mazurówną czy Olę Mikołajczyk.

Czy premiera książki będzie równie głośna, jak każdy organizowany przez Ciebie event? Od dwóch lat stanowisz mocne zagrożenie i konkurencję dla warszawskiego rynku eventowego. Choć jesteś małym wydawnictwem – głośno o Tobie i Twoich wydarzeniach w sieci.

– Premiera odbędzie się 24 września w jednej z warszawskich restauracji. Będzie w formie eleganckiego garden party. Pyszne dania z grilla serwować będzie szef kuchni restauracji Navona, która również jest w naszym albumie. Na premierę zapraszam szefów kuchni i menedżerów wszystkich restauracji biorących udział w projekcie, blogerów kulinarnych, gwiazdy, media i sponsorów. Bo to dzięki nim możliwe jest wydanie tego albumu. Wspierają nas takie marki jak: Bracia Koral, Siemens, Jami-Jami, Pizzaportal.pl, Alles, Massada, Wyborowa, Willan Champagnes, Goniec, Golden Fashion. I wciąż dochodzą nowi… Książka jest akcją na rzecz Fundacji Sukces, która wspiera samotne mamy, zatem każda pomoc jest dla nas na wagę złota.

Patrząc na Twoje poczynania, rozwój magazynów, agencji PR, wydawanie książek, zastanawiam się, jak ty to wszystko godzisz? Wiem, że to nie jedyne Twoje plany na jesień.

– To prawda. Po wydaniu książki kulinarnej w październiku planuję wydać kolejną, tym razem związaną z motoryzacją. Mam już do niej 80% materiału. Nie mogę jednak jeszcze zdradzić, o czym będzie. W październiku organizuję także I Międzynarodowy Kongres Kobiet Na Podkarpaciu. Duże przedsięwzięcie dla ponad 200-300 pań, z prelegentkami nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy i Słowacji, czyli państw graniczących z Podkarpaciem, skąd pochodzę. To ogromne wyzwanie, bo rynek dla mnie zupełnie nowy. Poza tym szykujemy jak zawsze huczne – 5. już – rodziny Imperium Kobiet połączone z 3. edycją plebiscytu Imperium Urody.

Nuda Ci, jak widzę, nie grozi. Zresztą to, co robisz, zostało docenione również przez Ministerstwo Gospodarki i podsekretarz stanu Ilonę Antoniszyn-Klik. Powołana zostałaś do sieci ambasadorów promujących aktywność kobiet. To ogromne wyróżnienie. Gratuluję.

– To prawda. Miesiąc temu odebrałam oficjalne pismo i dyplom powołania do grona ambasadorek. Organizatorem całej akcji jest Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet”, które nominowało mnie do konkursu „Aktywność Kobiet 2014” w kategorii Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jestem przeszczęśliwa. To ukoronowanie 10 lat mojej pracy z kobietami i na rzecz kobiet.

Trzymamy kciuki za kolejne projekty.
Rozmawiała: Kamila Bednarz

fot. Dorota Czoch

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności