lederboard

Kamila Krzyżaniak: sztuka – kobiecość – siła!

Wymienić wszystkich artystów, którzy uczynili z kobiety motyw przewodni swojego malarstwa? Niemożliwe! Jednak w tym zacnym gronie warto poznać bliżej twórcę, dla którego kobieta nie jest tylko wdzięcznym modelem, lecz istotą tworzącą swą własną, unikatową historię. Taką artystką jest Kamila Krzyżaniak!

 

Motyw kobiety w sztuce; jej twarzy i ciała, królował od niepamiętnych czasów. Współcześni artyści nieprzerwanie są nim zafascynowani. Część z nich jednak stara się odkryć ten wątek na nowo, by móc przybliżyć go odbiorcy posługując się swym własnym, niepowtarzalnym językiem. Ta filozofia przyświeca również Kamili Krzyżaniak, artystce, która mieszka i tworzy w Londynie:

– Inspiracją zawsze były kobiety, ich twarze, ciała. Jedna z moich wystaw była dedykowana kobietom. „Portrety Kobiet” zwierały mądrość, doświadczenie, potęgę kobiet szczęśliwych, spełnianych, uwielbianych, szanowanych, świadomych swojej kobiecości. W tych obrazach przedstawiam, jak wiele zależy od tego, co widzę i chcę przekazać innym. – mówi Kamila Krzyżaniak w wywiadzie dla portalu Szczypta Luksusu.

Na czym polega wyjątkowość obrazów Kamili Krzyżaniak? Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, warto bliżej poznać warsztat Artystki:

– Większość moich prac jest malowana instynktownie. Pozwala mi to na swobodne wypowiedzi przez sztukę. Moje prace ucieleśniają kobiecą świadomość i wartość na naszej planecie w dzisiejszych czasach. Obrazy, które są najbardziej unikatowe, sprawiają mi najwięcej przyjemności, są bardziej personalne, co nadaje im niepowtarzalną osobowość ducha. – mówi Malarka.

Metody pracy Kamili Krzyżaniak, zaangażowanie w działalność artystyczną, a przede wszystkim ogromna radość wynikająca z realizowania swej pasji sprawiają, że nie sposób przejść obojętnie obok jej prac. Przede wszystkim, kobiety uchwycone na płótnach przez Kamilę Krzyżaniak przepełnione są emocjami, dzięki czemu nie pełnią one roli bezosobowych modelek, lecz pełnowartościowych bohaterek, które chcą nam opowiedzieć swoje historie. Co ciekawe, nie są to emocje wznoszące się „na wysokim C”, a mimo to przykuwają spojrzenie, przyciągają jak magnes. Kobiety z obrazów Kamili Krzyżaniak sprawiają, że chcemy do nich wracać, wpatrywać się w nie i wsłuchiwać w ich historię. W końcu, jak mówi sama Artystka:

– Moja sztuka przekazuje kobietom wiadomości o jej złożoności i nieobliczalności. Bohaterkami są wszystkie kobiety niezależnie od kultury, religii, wieku czy wykształcenia. Każda z nich ma swoją osobowość, którą staram się wydobyć poprzez sztukę.

Obrazy Kamili Krzyżaniak., których bohaterkami są kobiety niosą ze sobą ogromny ładunek emocji, intrygują i inspirują… tak, jak ich Autorka!

http://www.kamilakart.com/

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności