lederboard

Kandydaci nominowani do tytułu LEW BIZNESU 2018

Przed nami finał 4. edycji plebiscytu LWICE BIZNESU 2018 organizowanego przez magazyn LAW BUSINESS QUALITY. W tym roku – po raz pierwszy – redakcja postanowiła nagrodzić również Panów, przyznając im tytuł LWA BIZNESU 2018.

 

Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR, działanie fair play oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwa Biznesu”.

Konkurs skierowany jest do właścicieli małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie oraz kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz najbardziej potrzebujących.

Poniżej lista Panów nominowanych do tytułu LEW BIZNESU 2018.

 

GRZEGORZ KURAŚ & PAWEŁ BASZAK (Kategoria Innowacje w Branży IT)

 

Grzegorz Kuraś – ambitny, młody biznesmen, który razem ze swoim wspólnikiem zarządza dwoma prężnie rozwijającymi się spółkami: Moontbite Spółka Akcyjna w której jest Prezesem Zarządu oraz Grand Commerce Sp. z o.o. działającymi w branży informatycznej. Wierzy, że odpowiednio dobrany i zmotywowany zespół to podstawa sukcesu każdej firmy. Razem z całym teamem kreuje a następnie osiąga wyznaczone dla spółek cele.

Jest osobą uczciwą i życzliwą, na co dzień kieruje się mottem „Givers Gain – Dający dostaje”. Także jako Dyrektor Asystujący BNI pomaga innym przedsiębiorcom rozwijać swoje biznesy poprzez marketing rekomendacji, który także z sukcesem realizuje we własnych przedsięwzięciach.

 

Paweł Baszak – współwłaściciel Moontbite S.A, prezes zarządu Grand Commerce Sp. z.o.o. Posiada wykształcenie informatyczne, a także duże doświadczenie w IT i w sprzedaży. Od 2006 roku związany z branżą e-commerce specjalizując się w zakresie budowy dedykowanych systemów. Pracował m. in. dla takich marek jak mPunkt Polska S.A. czy Cyfrowy Polsat S.A. Jako prezes Towarzystwa Biznesowego Rzeszowskiego pomaga rozwijać kompetencje biznesowe właścicielom firm m.in. z zakresu rekomendacji, marketingu i sprzedaży. Wspólnie z Grzegorzem Kurasiem tworzą firmę Moonbite S.A.

PIOTR CIEPAŁ (Kategoria Projektant Mody)

Częstochowski projektant, współpracował z rewią Akcent, z Moniqe Stalens (matka Juliette Binoche). Od kilku lat ubiera Teresę Werner. Współpracuje z firmami w Polsce i nie tylko. Jego prace można oglądać na najważniejszych pokazach mody w całym kraju. Jest laureatem wielu nagród: Moda 2004, Prestiżowy Produkt Roku 2016, Bestseller Roku 2016, Projektant Roku 2016. W tym samym roku odebrał od Prezydenta Częstochowy nagrodę za 25-lecie pracy artystycznej.

KAMIL MAŚLANKA (Kategoria Wnętrza i Design)

Współwłaściciel salonów BoConcept w Warszawie, miłośnik dobrego designu, szczególnie zafascynowany duńskim wzornictwem. Prywatnie ojciec, mąż, jego pasją jest kolarstwo.

ARKADIUSZ HABRAT (Kategoria Weselny Expert)

Magister sztuki, muzyk, konferansjer. Wykształcenie zdobywał w Sanoku, Krośnie oraz Rzeszowie uczęszczając poza szkołą ogólną równolegle do szkoły muzycznej. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zainteresowanie muzyką przyczyniło się do założenia własnego zespołu muzycznego HiT Sanok i tu rozpoczęła się przygoda z weselami, która trwa do dzisiaj. Preludium do napisania tej książki była praca magisterską pt. „Muzyka i tradycje weselne dawniej i dziś na Podkarpaciu” obroniona na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Obecnie pracuje w szkole z młodzieżą, kontynuuje działalność zespołu muzycznego oraz prowadzi portal i program telewizyjny pod tą samą nazwą „Weselny Expert” realizowany przez telewizję Rzeszów Na Żywo. Autor poradnika pt: „Jak zorganizować udane wesele – porady Weselnego Experta”. Książka została nagrodzona w Warszawie statuetką i tytułem „Najlepszy poradnik ślubny w Polsce”. Z uwagi na duże doświadczenie często zapraszany jako konferansjer na różnego rodzaju wydarzenia oraz jako konsultant ślubny zajmujący się organizacją wesela od A do Z.

TOMASZ KRASICKI (Kategoria Hotelarstwo)

Właściciel i dyrektor generalny Krasicki Hotel Resort & Spa w Świeradowie – Zdroju. Z wykształcenia farmaceuta, który apteczną dokładność przenosi na codzienny trud zarządzania Hotelem. Człowiek pełen optymizmu i radości życia. Zapalony miłośnik nart i roweru, podróżnik, który uwielbia odkrywać to, co jeszcze dla niego nie odkryte. Zakochany w motoryzacji, z radością przemierzający kilometry na swoim ukochanym motorze.

Kierowany przez niego Hotel został zaraz na starcie zauważony i otrzymał nagrodę w kategorii Odkrycie Roku. Przyjęta przez Pana Tomasza strategia marketingowa sprawiła, że Krasicki Hotel Resort & Spa jest jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów w regionie oraz zdobywa pierwsze miejsca na portalach rezerwacyjnych.

RAFAŁ WRÓBLEWSKI (Kategoria Hotelarstwo)

Sercem Polak i Grek. Człowiek renesansu – studiował prawo i wokalistykę, zawodowo tańczył. Ciekawy świata idealista twardo stąpający po ziemi. Związany z wieloma scenami operowymi, operetkowymi i musicalowymi w Polsce i za granicą. Od najmłodszych lat społecznik, lubiący być między ludźmi i blisko ludzi. Pełen pomysłów, konsekwentny w ich realizacji. Z uśmiechem idący przez życie.

Od ponad 12 lat związany z branżą turystyczną (Hiszpania, Cypr, Grecja), od dwóch lat kieruje Eco Hotelem Sasanka w Szklarskiej Porębie, który w tylko w 2018r. zdobył prestiżowe nagrody: Hotel Roku 2018, Eco Hotel Roku, Najlepszy Produkt Turystyczny. Manager i mecenas kultury. Odpowiedzialny gospodarz, sprawiedliwy przełożony. 21 października wybrany Radnym do Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie.

KAROL SZCZĘSNY (Kategoria IT)

Urodzony w 1980 roku, w Puławach, Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie o kierunku Ochrona środowiska oraz uczestnik podyplomowych studiów managerskich Canadian Executive Master of Business Administration Program (CEMBA) w Szkoła Główna Handlowa Canadian Executive MBA.

Obecnie od ponda 4 lat prezes i główny udziałowiec Intellegro sp z o.o., firmy zajmującej się pisaniem oprogramowania głównie aplikacje webowe i mobilne. Poprzednio Manager oddziału Polfinanse sp. Z o.o., w latach 2010 -2012 właściciel Agencji reklamowej Ego Design.

Jak zawsze mówi bardzo bliskie jego sercu jest tematyka rozwoju, małych i mikro przedsiębiorstw i problemów z jakimi się borykają, w ostatnich latach głównie skupiony na wykorzystaniu, rozwiązań IT i nowych technologii w rozwoju projektów biznesowych.

Prywatnie, człowiek zadowolony z życia, lubi taniec, warto podążać za marzeniami.

MICHAŁ KOSEL (Kategoria Pasja w Biznesie)

Założyciel Fundacji ZarabiajNaPasji.com, przedsiębiorca, który od 10 lat udowadnia, że można tworzyć coś na własny rachunek tylko i wyłącznie w oparciu na pasji i żyć z tego. Autor dwóch książek (www.PracaPoStudiach.pl i www.PasjaUpada.pl). Jest wykładowcą na uczelni biznesowej ASBIRO w Warszawie, wykładowcą LEM przy Instytucie Misesa oraz doradcą na Uniwersytecie Opolskim w formie eksperta z sektora prywatnego. Dwukrotnie otarł się o bankructwo, zbudował 2 placówki taneczne, nie mając złotówki na koncie. Powołał do życia fundację, która wspiera pasjonatów na rynku pracy i buduje dla nich struktury do rozwoju tak, aby nie zabiła ich papierologia i zawiłe prawo. W wieku 25 lat zarządzał ponad 30 osobami.

Prowadzi obecnie:

– ponad 20 projektów sportowych w całej Polsce,
– reprezentuje 5 podmiotów gospodarczych,
– prowadzi kilka placówek fizycznych,
– na co dzień działa w 8 miastach na terenie całej Polski
– zbudował 3 szkoły tańca i fitness cluby,
– 5 razy w roku organizuje obozy sportowe przez które przewija się niemal 300 osób,
– powołał do życia nowatorski projekt doszkalający trenerów #PolePredators,
– przewodniczy projektowi Predators Squad, którego uczestnicy zajmowali czołowe miejsca na podium podczas międzynarodowych zawodów.
– organizuje konferencje sportowe w największych miastach w Polsce.

Regularnie szkoli oraz pracuje z setkami właścicieli szkół i własnych placówek sportowych. Organizuje bezpłatne seminaria dla pasjonatów, by profesjonalizować ich pasję. Wraz z fundacją prowadzi lekcje przedsiębiorczości dla dzieciaków, by zaszczepić w nich dryg do działania na własny rachunek.

Codziennie jest odpowiedzialny za struktury dziesiątek projektów, organizuje i zarządza nimi. Wielki fan japońskiego systemu zarządzania TQM bazującego na wartościach i relacjach. Najwięcej wiedzy zdobywa na podstawie własnych błędów i dzięki własnemu doświadczeniu.

ŁUKASZ MILCZAREK (Kategoria Innowacje w Kosmetologii)

Współzałożyciel i Dyrektor Generalny profesjonalnej marki kosmetycznej M’ONDUNIQ Cosmétiques Professionnel. Kieruje zespołem oraz działem ‘Innowacji i Wdrożeń DERMIE PHARM’ odpowiedzialnym za tworzenie i opracowywanie najnowocześniejszych formuł preparatów dermokosmetycznych dla profesjonalnej branży kosmetycznej i medycyny estetycznej. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Studiów Kierunkowych w dziedzinie Metodologii Badań Klinicznych. Autor kilkunastu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji w zakresie kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Pomysłodawca oraz szef Międzynarodowego Centrum Badań Klinicznych M’ONDUNIQ zrzeszającego ekspertów z dziedziny kosmetologii, dermatologii, okulistyki oraz technologii i chemii kosmetyków. W ramach MCBK nadzoruje i uczestniczy w badaniach aplikacyjnych, klinicznych oraz aparaturowych potwierdzających działanie i skuteczność preparatów oraz pełnych procedur zabiegowych.

HUBERT BOJCZENKO (Kategoria Wizjoner w Biznesie)

Właściciel i Dyrektor Agencji Modelingowej „HB Model” działającej na terenie UK. Jego firma to pasja i doświadczenie w jednym ponieważ przez wiele lat był modelem oraz fotomodelem na rynku polskim i brytyjskim.

Z wykształcenia inżynier, który zdobył doświadczenie marketingowe i strategiczne w firmie produkującej ekskluzywne auta Jaguar.

Manager w firmie AXE Capital FS zajmującej się obszarem finansowym. Charyzmatyczny oraz pewny siebie Lider i Motywator. Jednym słowem – człowiek orkiestra.

Mówią o Nim – niezwykle ambitny, młody przedsiębiorca, który wie, czego chce od życia. Uwielbia podejmować ryzyko, które motywuje go do dalszego rozwoju. Wyznacza sobie ambitne cele, do których skutecznie zmierza. Dba o rozwój osobisty. Wizjoner – jak sam mówi: „Przyszłość to dziś – zacznij tu gdzie jesteś i zrób co możesz!”

Plany na przyszłość – publikacja swojej książki i stworzenie międzynarodowej znanej marki odzieżowej. W wolnych chwilach interesuje się aktorstwem, sportami ekstremalnymi oraz podróżami, bo jak twierdzi, każdy jest obywatelem świata…

STANISŁAW SZPYRKA (Kategoria Sport)

Właściciel firmy i twórca projektu „Only Futbol”, ukończył AWF w Krakowie specjalizacja Wychowania-Fizyczne, studia podyplomowe „Przygotowanie Motoryczne w Grach Zespołowych” w AWF W Katowicach, studia podyplomowe „Menadżer Akademii Piłkarskich” WSZiC we Wrocławiu. Uzyskał licencję trenera UEFA A. Uczestnik wielu konferencji trenerskich dotyczących szkolenia w piłce nożnej w całej Polsce.

Organizuje konferencje oraz warsztaty szkoleniowe dla trenerów piłki nożnej oraz ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Dla najzdolniejszych zawodników organizuje staże piłkarskie w najlepszych Akademiach piłkarskich w Polsce.

Od najmłodszych lat pasjonat piłki nożnej, początkowo zawodnik, następnie trener Akademii Piłkarskiej Kolejarz Stróże, trener koordynator Akademii Piłkarskich Kolejarz Stróże, GKS Glinik Gorlice. Zajmujący się treningiem indywidualnym dla najzdolniejszych zawodników.

Jego głównym celem jest stworzenie przestrzeni do zajęć indywidualnych dla najzdolniejszych zawodników, mających na celu świadomy rozwój w kształtowaniu postawy piłkarzy nożnych, stworzenie ukierunkowanego System Szkolenia Only Futbol dla zawodników Akademii Piłkarskich od 7 do 13 roku życia, poprzez kształtowanie rozwoju w małych grach.

Laureat plebiscytów sportowych:
I miejsce w plebiscycie Gazety Krakowskiej w kategorii Najpopularniejszy Trener
I miejsce w kategorii Trener w powiecie Nowosądeckim
Nagroda Starosty Nowosądeckiego za zaangażowanie w rozwój kultury fizycznej oraz wysoki poziom szkolenia sportowców Ziemi Sądeckiej
Nagroda Specjalna w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych Starosty Nowosądeckiego

Jest dumny z możliwości jakie daje Only Futbol do lepszego rozwoju zawodnikom. Tworzone ku temu szkolenia, warsztaty oraz testy dają zawodnikom wiele możliwości do świadomego rozwoju w ich karierze piłkarskiej. W życiu zawodowym kieruje się zasadą jaką wyznawał Bruce Lee: Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć.

RAFAŁ MAKOWSKI (Kategoria Lider w Biznesie)

Całe życie w handlu i biznesie. Skończył Akademię Biznesu Vistula z kierunkami Biznes międzynarodowy i Handel międzynarodowy oraz podyplomowe studia na SGH – kierunek Transport i Logistyka. Od 15 lat prowadzi swoje firmy w różnych branżach. Obecnie rozwija markę DILUVA. W 2016 roku nagrodzony statuetką przyznawaną przez małopolską telewizję MTV24.TV za najwyższą jakość produktów i usług. Mówi o sobie: Człowiek wielu talentów.

IWO GUTOWSKI (Kategoria Doradztwo prawno-podatkowe)

 

Przedsiębiorca, współwłaściciel kilku spółek, Prezes Zarządu SkyProfit Sp. z o.o. Ekspert od zarządzania, poliglota, podróżnik oraz ojciec czwórki dzieci. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych korporacjach w USA oraz w Polsce. Kancelaria prawno-podatkowa Skyprofit, której jest prezesem, specjalizuje się w obsłudze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także doradza w optymalizacji kosztów i maksymalizacji zysków. Dodatkowo usprawnia działanie oraz pomaga w rozwoju przedsiębiorstw.

PRZEMYSŁAW SZALIŃSKI (Działalność charytatywna)

Zaczął pomagać potrzebującym dzieciom w 2007 roku. Organizuje koncerty, aukcje, spotkania, wizyty w szpitalach dziecięcych z udziałem gwiazd. Zakupuje sprzęty, wózki inwalidzkie, zapewnia rehabilitację niepełnosprawnym dzieciom, z trudną sytuacją rodzinną i finansową.

Fundacja „Przemek Dzieciom” istnieje od 2016 roku. Ambasadorem fundacji jest Mateusz Damięcki. Wszyscy artyści biorą udział w akcjach całkowicie charytatywnie. Razem z gwiazdami odwiedza małych pacjentów w pomorskich szpitalach. Dzieci zawsze otrzymują zabawki, maskotki, puzzle.

 

Przypominamy, że ruszyło głosowanie SMS-owe!

Trzech nominowanych z największą ilością głosów otrzyma od nas statuetki LEW BIZNESU 2018.

Głosowanie trwa na stronie: https://www.atomsms.pl/app/module/sonda2.html?sonda=456&enc=utf&mode=TDBIX.31260

Huczna Gala i wręczenie nagród odbędzie się 3 grudnia w Hotelu Mercure Warszawa Grand.

Udział w gali potwierdziło wiele osobistości ze świata biznesu, filmu i muzycznej estrady, m.in. Monika i Robert Janowscy, Mateusz Damięcki, Bartek Kasprzykowski, Tamara Arciuch, Ania Wyszkoni, Grażyna Wolszczak, Maja Bohosiewicz, Dominika Gwitt, Joanna Racewicz, Cezary Żak.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności