lederboard

Kandydatki do tytułu Lwica Biznesu 2019, cz. 1

Są niezależne, ale podkreślają, że ich żywiołem jest współpraca z innymi ludźmi, ich zaletą jest przebojowość, lecz każda z nich jest przekonana, że bez empatii i wyczulenia na potrzeby innych, nie można osiągnąć sukcesu. Są kreatywne i inteligentne, ale świadome tego, że najlepszy pomysł potrafi wpaść do głowy podczas codziennych, nieraz banalnych czynności.

 

 

Kto taki? Kobiety biznesu, znane i te, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym świecie, twardo walczące z silną, nierzadko wyłącznie męską konkurencją oraz takie, które znalazły swoją niszę i niebanalny pomysł na firmę. Panie, które dzięki swej pasji znalazły pomysł na życie, dziewczyny, dla których priorytetem jest nie kończąca się praca nad sobą, nieustanne samodoskonalenie i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań.

Kilka dni temu ruszyło głosowanie SMS-owe, które wyłoni 3 zwyciężczynie. Kolejne 20 „LWIC BIZNESU 2019” wybierze jury w skład którego wchodzi m.in. Jacek Santorski, Monika Zamachowska i Ilona Adamska.

Głosy możecie oddawać do 5 stycznia.

Lista Pań nominowanych do nagrody dostępna jest na stronie: https://www.atomsms.pl/app/module/sonda2.html?sonda=455&enc=utf&mode=TDBIX.46798&fbclid=IwAR3tg8G3OZJk8ZMFMLa0vWtK5sscdGEG9Bu0cemvSXVHBgVXh7iEnxcEuo0

 

KANDYDATKI DO TYTUŁU „LWICA BIZNESU 2019”, CZ. 1

 

1. Dorota Nieto-Kuczyńska

Pełna niespożytej energii iberystka, właścicielka szkoły językowej El Universo oraz wydawnictwa Przystanek Edu, autorka podręczników i metod do nauki języka hiszpańskiego, trenerka nauczycieli języków obcych, prezeska Fundacji Edukacyjnej „Szczęśliwa” we Wrocławiu, szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieci. W roku 2002 założyła wraz z mężem szkołę języka hiszpańskiego (co w tamtym czasie wydawało się pomysłem wziętym z księżyca) i prowadzi ją z powodzeniem do dziś. Z biegiem lat El Universo stało się największą szkołą j. hiszpańskiego we Wrocławiu, posiada dwa oddziały i świadczy swoje usługi zarówno na rzecz klientów indywidualnych jak i na rzecz międzynarodowych korporacji oraz instytucji publicznych. W 2012 roku, jako jedna z pierwszych szkół językowych w Polsce, El Universo zaczęło się specjalizować w nauczaniu j. hiszpańskiego dzieci. W oparciu o zebrane doświadczenia w 2017 roku Dorota stworzyła licencjonowaną metodę dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym o wdzięcznej nazwie „Colorín Colorado”. Aktualnie istnieje już blisko 40 szkół partnerskich metody „Colorín Colorado” w całej Polsce, a jej popularność stale rośnie. Dorota jest również prezesem Fundacji Edukacyjnej zajmującej się promocją wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez organizację różnorodnych zajęć edukacyjnych, sportowych, krajoznawczych oraz kół zainteresowań. El Universo wspiera inicjatywy społeczne takie jak „Szlachetna Paczka”, „WOŚP”, Fundacja „Między Niebem a Ziemią” i inne.

2. Ilona Cichecka

 

Dietetyk kliniczny. Od 13 lat pracuje z kobietami, pomagam im zmienić nawyki żywieniowe, zredukować masę ciała a także pomóc w problemach zdrowotnych, które zmiany odżywienia się wymagają. Tworzy i prowadzi warsztaty, szkolenia oraz programy edukacyjne w obszarze dietetyki. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz Uniwersytetem Otwartym SGGW. Uwielbia wykładać, uczyć, pracować ze swoimi klientkami. Zajmuje się procesowym podejściem do funkcjonowania organizmu poprzez indywidualną współpracę z pacjentkami. Jest autorką książki pt. „Jak się nie odchudzać”. Jej praca to jej pasja. Uwielbia obserwować jak jej klientki stają się szczęśliwsze poprzez odczarowanie sloganu „bycia na diecie”, bo można być na diecie, bez diety. Jej działalność skupia się na pracy indywidualnej z klientkami oraz na edukacji. Współpracowała m.in. z NCBiR, MSD, UOUW i PTSR tworząc dla nich autorskie cykle warsztatów i wykładów w zakresie wspierania dobrostanu pracowników. Ceni sobie indywidualne podejście do każdej osoby i instytucji, z którą pracuje, dopasowując ofertę do ich potrzeb.

3. Irmina Przybyłowska i Marta Borowiecka

Właścicielki firmy MIM Creations Ltd, która znajduje się w Londynie. Ich dwa główne projekty to projekt charytatywny organizowany raz w roku Metamorphosis London. Jest to projekt skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn, którzy nie są zadowoleni ze swojego obecnego wyglądu i szukają możliwości aby poprawić swój wygląd oraz podnieść poczucie własnej wartości. Zapewniają pomoc dietetyków, trenerów, zabiegi oraz pomoc psychologiczną. Drugi projekt to magazyn Woman in the World – jest to pierwszy luksusowy magazyn dla Polek mieszkających poza Polską. Magazyn ma na celu promowanie polskich wartości, kultury oraz przedsiębiorczości Polek poza granicami kraju.

4. dr Izabela Lenartowicz

Lekarz, specjalista, praktyk, laureatka wielu prestiżowych nagród. Autorka ogromnej liczby prac naukowych i artykułów. Autorka książki Skin Doctor „Biblia zdrowej skóry”. Właścicielka Kliniki Medycyny Estetycznej –Lenartowicz Clinic . Leczy dusze i ciała. Zatrzymuje przemijający czas, podnosi poczucie własnej wartości i prowadzi do szczęścia. Jej filozofią jest pomóc jak największej liczbie pacjentów na długo zachować zdrowie i młodość. Specjalistka, która przeszłość zamienia w przyszłość. Pasjonatka zdrowia i urody, estetka, prowadząca klinikę XXI wieku.

Słynie z holistycznego podejścia do pacjentów Dla Dr Izabeli Lenartowicz praca to pasja o czym świadczą liczne nagrody, a wśród nich najbardziej prestiżowa „Anioł Medycyny”. Jest ona jedyną w Polsce nagrodą środowiska medycznego o charakterze społecznym i przyznawana jest lekarzom, którzy w swojej pracy wyróżniają się wyjątkowo troskliwym, przyjaznym i wspierającym podejściem do Pacjenta. Kobieta bardzo dynamiczna, kreatywna, pełna radości, wspierająca i pomagająca innym. Zawsze uśmiechnięta, zarażająca swoim optymizmem. Kobieta z pozytywną energią , dla której nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Prywatnie spełniona matka dorosłej córki, która uwielbia zatracać się w narciarskim szaleństwie, wierząc, że sport pomaga na dłużej zachować młodość i zdrowie . Członkini wielu prestiżowych towarzystw naukowych, osobistość Who is Who, członkini World Society i członkini Federacji WORLDCOB. Działaczka charytatywna wspierająca domy dziecka oraz Fundację Ewy Błaszczyk „A kogo ?”i Fundację Anny Dymnej.

5. Joanna Zielińska

Relacje, myślenie poza schematem oraz entuzjazm to słowa klucze w jej rozwoju oraz dążeniu do osiągania wytyczonych celów oraz realizacji własnej wizji. Od 14 lat zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży. Jest ekspertem w nauczaniu angielskiego oraz pasjonatką aktywnej nauki języka. Pasja oraz własna wizja nowoczesnej edukacji zadecydowała o założeniu własnej Szkoły Języka Angielskiego YES. W latach 2009-2019 roku otworzyła 4 odziały YES w Ostrołęce i Rzekuniu stając się również akredytowanym centrum metody Teddy Eddie dla przedszkolaków. Z sukcesem wprowadziła markę Edu Bears do Ostrołęki i Rzekunia stając się liderem w regionie w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Jako właściciel i dyrektor szkoły postawiła na dynamiczny rozwój firmy.

Obecnie zarządza 15-osobowym zespołem a rok szkolny 2018/2019 zaczęła z liczbą 650 kursantów. Edu Bears przyznało szkole YES statut partnera Super Premium. Jest uczestniczką wielu szkoleń i konferencji z zakresu nauczania oraz rozwoju osobistego ale również prelegentką. Od września 2019 pełni również funkcję redaktor naczelnej magazynu Lider Branży Edukacyjnej. Wraz z wydawcami wspiera właścicieli szkół prywatnych w stawaniu się skutecznymi liderami. Artystyczna dusza oraz miłość do tworzenia przełożyły się na stworzenie warsztatów YES create. Ma ponad pięcioletnie doświadczenie w obsłudze eventów dla dzieci w centrach handlowych łączących edukację i rozrywkę. Jej motta życiowe to CREATE YOUR LIFE, FEEL! and NEVER GIVE UP! Zdobyte nagrody: Statut partner Premium Edu Bears, Statut partnera Super Premium Edu Bear, Orły Edukacji 2019, Złote Orły Edukacji 2019, 9 miejsce w plebiscycie Tygodnika Ostrołęckiego Przedsiębiorcza Kobieta (2016), Gwiazda Edu Bears 2019, Laureatka plebiscytu Lady Business Awards 2019.

6. Justyna Krawczyk

Właścicielka firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach z dyplomem Style Coaching Institute w Londynie. Stylistka i life coach w jednym. Autorka książki „Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków”, prelegentka podczas kobiecych konferencji, gościnny wykładowca na Politechnice Warszawskiej, ekspert w Dzień Dobry TVN, Dzień Dobry Polsko, Pytanie na Śniadanie oraz radia RDC.

Jak mówi o sobie: – Jestem przede wszystkim kobietą, która wspiera inne kobiety i zdecydowała się robić w życiu to, co kocha i pokazać innym, że MOŻNA. Wierzę, że wszystkie moje życiowe lekcje stają się o wiele bardziej wartościowe, kiedy dzielę się nimi z innymi. Doskonale wiem, co znaczy niska samoocena i brak wiary w siebie. Udało mi się to zmienić, i dlatego chcę pokazywać kobietom, że jeśli jak mogłam, to one też mogą zmienić swoje życie. Pomimo strachu i przeszkód wyszłam z utartego i narzuconego schematu i zaczęłam żyć po swojemu. Siedem lat temu, gdy po powrocie z urlopu macierzyńskiego okazało się, że korporacja już mnie nie chce, to zdecydowałam, że zacznę robić to, co kocham i otworzyłam swoją firmę. Rozkręcić ją wcale nie było łatwo i do dziś miewam różne życiowe turbulencje. Jednak ogromnie wierzę w to, że warto słuchać siebie.
Mam za sobą setki klientek indywidualnych, niezliczoną ilość przeglądów szaf, metamorfoz kobiet, coachingów oraz szkoleń dla przyszłych stylistek.Przeprowadziłam również wiele projektów szkoleniowych między innymi dla marki Kappahl „Zmieniamy sprzedawców w super doradców” podczas którego przeszkoliłam ponad 300 sprzedawców w salonach w całej Polsce. Jestem przede wszystkim ZWYKŁĄ KOBIETĄ, która chce żyć po swojemu i pokazać swoim przykładem, że TO JEST MOŻLIWE”.

7. Karina Smolarz-Śmietańska

Prowadzi gabinet urody Artmedliner oraz Centrum Szkoleniowe Artmedliner. Swoją przygodę z branżą Beauty zaczęła w 2011 roku. W roku 2018 uzyskała I miejsce kosmetyczki roku w powiecie raciborskim w plebiscycie Mistrzowie Urody.

W gabinecie zajmuje się kosmetologią regeneracyjną i medycyną estetyczną. Jej pasją jest makijaż permanentny i mikropigmentacja medyczna. Jest trenerem i szkoleniowcem pozaszkolnych form kształcenia zawodowego osób dorosłych w branży Beauty. Interesuje się coauchingiem i mentoringiem. Jej placówka posiada wpis do RIS oraz certyfikacje SUS. Uwielbia rozwój osobisty oraz zawodowy, ciągły kontakt z ludźmi. Sama z chęcią czerpie wiedzę od innych, dlatego ciągle podnosi swoje kwalifikacje i nie stoi w miejscu. Gabinet oznaczony jest jako obiekt diamentowy przez firmę M’onduniq za profesjonalną i najwyższą jakość usług dermokosmetycznych z wykorzystaniem produktów i urządzeń firmy M’onduniq w Polsce. Lubi pomagać ludziom, chętnie udziela się społecznie, prowadzi spółkę non-profit. W przyszłości planuje założyć Fundację.

8. Karolina Kaca

Stylistka z pasji i wykształcenia, fanka kobiecych stylizacji, stała bywalczyni pokazów mody, urodzona optymistka. Wiedzę na temat funkcjonowania mody w kulturze zdobyła studiując promocję sztuki oraz public relations na Uniwersytecie Łódzkim. Kreowania wizerunku natomiast uczyła się w Szkole Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa” w Krakowie, uzyskując tym samym Dyplom Stylisty. Ukończyła dwa specjalistyczne kursy w Makeup Instructors Academy w Warszawie w zakresie analizy kolorystycznej uzyskując licencję kolorystki, jak również kurs ekspercki dot. stylizacji wizerunku panny młodej. Ukończyła również Roczną Szkołę Kreowania Wizerunku w Międzynarodowej Akademii Wizażu i Stylizacji. Ma na swoim koncie artykuły napisane dla portali modowych i lifestylowych m.in. dla ELLE Polska, WP Kobieta, www.kobietazklasa.pl, wywiady w radiu Eska, telewizji RetSat1, Telewizji Warszawa i prasie (portal ePłock.pl, kreatywna.org).

Prowadzi prelekcje i warsztaty na eventach modowych (Przedsiębiorcza Kobieta w Łodzi, Kobieca Strona Łodzi, Avon Polska), targach ślubnych (Targi Ślubne Łódź, Piotrkowskie Targi Ślubne). Współpracuje z galeriami handlowymi w Łodzi (Centrum Handlowe Port Łódź, Centrum Rozrywkowe Sukcesja), Warszawie (Centrum Łopuszańska 22), Kielcach (Galeria Echo), Stalowej Woli (Galeria Vivo!), Płocku (Galeria Wisła) oraz markami odzieżowymi m.in. Top Secret i Bialcon, firmami (Avon Polska, Centrum Odchudzania i Odżywiania, Studio Figura, Lafigura Gniezno, Si Studio Fryzur). Jest Liderką Ery Nowych Kobiet by Joanna Przetakiewicz w Łodzi. Tworzy dla kobiet ciekawe spotkania, aktywizuje do wyjścia z domu, wspiera, motywuje oraz edukuje poprzez organizowanie warsztatów tematycznych. Jest autorką projektu „Metamorfozy Kobiet Nowej Ery”.

9. Magdalena Andler

Doradca wizerunku, wizażystka, stylistka i kolorystka. Od najmłodszych lat wiedziała, że drzemie w niej artystyczna dusza. Poszukiwanie własnej drogi chwilę trwało i tak podczas studiów z zarządzania odkryła „materiał” na którym mogła wyrazić swój artystyczny pierwiastek – kobiece twarze. Tak zaczęła się jej przygoda z makijażem, praca przy sesjach fotograficznych i udział w mistrzostwach makijażu. Cały czas się doszkalając zaczęła zajmować się kompletnym wizerunkiem. Od 2007 roku prowadzi Atelier Wizerunku AWMA w Bydgoszczy. Zajmuje się kreowaniem wizerunku zarówno firm, polityków, jak i osób prywatnych. W swojej pracy ogromny nacisk kładzie na poznanie osób z którymi pracuje, naukę samoakceptacji i spójność wizerunku. Uczy poznawać siebie i budować wizerunek całkowicie zgodny z wewnętrznym „ja”. Kolorystyka, ubiór, makijaż to wisienka na torcie w poznawaniu i akceptacji siebie.

Jako mgr inż. marketingu wie, jaka ogromna siła drzemie w marketingu szeptanym. Dlatego bardzo ceni to narzędzie w budowaniu sieci odbiorców swoich usług. Uwielbia kanały social media w których stara się być widoczna. Jak sama mówi w wywiadach: – To genialne narzędzia, by uzyskać rekomendację dla swojej działalności ale również, by znaleźć polecane firmy i usługi.

10. Małgorzata Lewkowska

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać – to słowa Walta Disneya, które zainspirowały ją do założenia niepowtarzalnej firmy edukacyjnej w 2015 roku pod marką Szkoła Językowa „English Time” z kapitałem 2000,00 i dwoma pracownikami. Od momentu założenia firmy postawiła na rozwój osobisty i szkolenia biznesowe, podnosząc swoje kompetencje jako przedsiębiorcy co bardzo dynamicznie wpłynęło na rozwój firmy. W ciągu 4 lat potroiła liczbę klientów i w chwili obecnej zatrudnia 13 nauczycieli, 2 pracowników administracyjnych a zajęcia odbywają się w pięknym budynku wyposażonym w sprzęt najnowszej generacji.

W roku 2019 zrealizowała projekt „English Time Online”. Jest to platforma do nauki języka angielskiego online, w której znajduje się 12 modułów kursu języka angielskiego prowadzącego słuchacza od poziomu podstawowego do średniozaawansowanego w formie ciekawych lekcji wideo, z plikami audio oraz pdf do samodzielnych ćwiczeń oraz testami po każdym module online. Jest to projekt innowacyjny, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych i LMS.

Organizuje warsztaty czytelnicze, artystyczne oraz pracuje nad własną, autorską metodą nauczania dzieci. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli w Polsce oraz rodzinnym mieście – Białymstoku. Dzieli się swoją wiedzą na łamach czasopism branżowych, m.in. „LIDER Branży Edukacyjnej”. Produkuje własne materiały dydaktyczne, które są idealnym uzupełnieniem jej koncepcji „kreatywnej Edukacji”.

Misją jej firmy jest nauka języka komunikatywnego, którego znajomość ma podnieść kompetencje słuchacza i pomóc mu osiągnąć jego cele. Jej szkoła oferuje kursy grupowe dla dzieci i młodzieży, oraz kursy indywidualne dla osób dorosłych, którzy potrzebują indywidualnego podejścia i podniesienia kompetencji językowych w krótkim czasie. Bazuje na nowatorskich rozwiązaniach, autorskich planach nauczania oraz nieszablonowym podejściu do słuchacza oraz potrzeb rynku, na które odpowiada szybko wychodząc poza schematy lokalnego myślenia o edukacji.

Prywatnie jest żoną od 18 lat oraz mamą 13-letniej, błyskotliwej nastolatki. Jej rodzina jest zaangażowana w firmę oraz jej rozwój i wspiera ją na każdym kroku. Jak mówi sama: – Moja praca to konsekwentna realizacja moich pasji związanych z językiem angielskim i prowadzeniem firmy.

11. Paulina Wojciechowska

Pomysłodawczyni i założycielka Flow Motion Studio Pilates i Treninig Funkcjonalny oraz Flow Studio Zdrowia i Urody Paulina Wojciechowska. Studio to przestrzeń dla kobiet w ciąży, po ciąży jak i tych które do ciąży się przygotowują, gdzie są otoczone opieką, pomocą, czują się zadbane i bezpieczne. Jak mówi sama: – Moim ogromnym sukcesem to, że na co dzień przygotowuje kobiety do świadomego aktywnego porodu według mojej idei, że poród to ruch. Dzięki pracy ze mną ich porody są cudownym przeżyciem dla kobiety, jej dziecka oraz partnera. W studio wraz z moim zespołem otaczam kobiety opieką, zajmujemy się holistyczną opieką okołoporodową, pielęgnacją, terapią i masażem kobiet w ciąży. Kocham to, co robię i spełniam się w tym. Jestem trenerką pilates i dzięki tej metodzie pomagam kobietą powrócić do sprawności i formy po porodzie. Na co dzień jestem szczęśliwą mamą oraz żoną. Aktywnie udzielam się w grupie networkingowej około 30 bydgoskich przedsiębiorców zarządzając grupą jako sekretarz BNI.

Zdobyła wyróżnienie dla „Najlepszego mówcy” w networkingu za perfekcyjną autoprezentację firmy, wyróżnienie za pomoc w rehabilitacji po urazach piłkarzy bydgoskiego klubu „Zawisza”.

12. Marzena Cholerzyńska

Coach, mówca motywacyjny, inwestor, trener z długoletnim doświadczeniem w pracy w Polsce i za granicą, master NLP. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunkach Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Zarządzanie i Organizacja w Biznesie, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu –Coaching. Posiada szeroką wiedzę z zakresu zarządzania i budowania zespołów, którą zdobyła w pracy na stanowiskach managerskich i kierowniczych. Prowadzi coachingi indywidualne i grupowe z obszaru life coaching i business coaching. Entuzjastka rozwoju osobistego. Wciąż poszerza swoją wiedzę podczas szkoleń i warsztatów, aby mogła pomagać innym w stawaniu się ich najlepszą wersją – najpiękniejszym Diamentem. Nominowana w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza 2016”.

13. Małgorzata Walczak-Gomuła

Absolwentka Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 18 lat zawodowo związana z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Od 2007 roku, kiedy zaczęła kierować firmą, ASM zdobywa liczne nagrody w dziedzinie innowacyjności. W 2013 roku objęła stanowisko Prezesa Zarządu tej firmy, jest również udziałowcem Spółki. Stworzyła innowacyjne badawcze zaplecze techniczne i metodologiczne do badań biometrycznych o najwyższym światowym poziomie. Wyniosła ASM do pozycji TOP 10 firm badawczych w Polsce w zakresie badań tradycyjnych. Jest współtwórczynią LODZistics – Logistyczna Sieć biznesowa Polski Centralnej oraz Koordynatorem Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa.

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. to firma badawcza istniejąca od 1996 r. Obecnie realizuje badania w dwóch innowacyjnych, najnowocześniejszych w Polsce studiach: ASM Neuro Lab (www.neurodata.pl) i ASM Motion Lab. Laboratoria umożliwiają rejestrację pomiarów biometrycznych dla potrzeb marketingu i badań naukowych w zakresie bodźców wizualnych, dotykowych, słuchowych, smakowych, węchowych, oraz w zakresie ruchu. ASM realizuje też badania tradycyjne, wg rankingów PRBRiO z 2019 r. plasuje się w TOP 10 w zakresie badań sektora budowlanego (1 miejsce), sektora publicznego (4 miejsce), badań techniką CATI (5 miejsce) oraz badań CAPI/PAPI (8 miejsce). Spółka posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego – co umożliwia synergię biznesu z nauką, Certyfikat Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów, międzynarodowy Certyfikat ESOMAR, jest członkiem OFBOR. ASM posiada również doświadczenie w opracowywaniu międzynarodowych modeli biznesowych.

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku 17 października 2013 r. zostało laureatem prestiżowej nagrody Innowator Wprost 2013. Centrum Badań i Analiz Rynku na polu doradztwa dla polskiego sektora budowlanego w 2014 roku zostały docenione i wyróżnione także w konkursie LAURY BUILDERA 2014. Laureatką wyróżnienia jest również Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarządu Instytutu ASM.

14. Paulina Wronecka

Właścicielka Pracownia Marzeń oraz  Zakręcona Cafe. Pracownia Marzeń to firma, która organizuje kompleksowo eventy, tworzy dekoracje z balonów i animuje dzieci. Jak sama mówi: – Firmę stworzyłam z pasji i doświadczenia w organizacji wydarzeń. Przez 11 lat byłam marketingowcem w branży IT. Kończąc 30 lat jako spełniona mama, żona, aktywna zawodowo kobieta, której wszędzie zawsze pełno zapragnęłam spełnić swoje marzenie. Rzuciłam się na bardzo „głęboką wodę”, a ponieważ cenię sobie profesjonalizm i odpowiedzialne podejście do pracy, dlatego wierzę, że spełnię swoje marzenia i będę spełniać marzenia innych. Ślub, wesele, warsztaty, szkolenie, konferencja, impreza integracyjna, urodziny dla najmłodszych to jest to co zawsze chciałam robić. Dla mnie obecna praca to przyjemność, kocham to co robimy i wkładamy w to całe swoje serce, starając się sprostać wszystkim oczekiwaniom moich Klientów. Wierzę, że emocje i doświadczenie związane z organizowanym przeze mnie wydarzeniem zostają długo w pamięci. A dlaczego Klubokawiarnia? Bo chciałam mieć swoją kreatywną przestrzenią, gdzie organizować mogę przeróżne imprezy okolicznościowe, czy warsztaty skierowane przede wszystkim dla rodziców z dziećmi, ale także kobiet. Zależy mi, żeby w kawiarni każdy czuł się jak w domu.

Podczas dwóch lat działalności brała udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, m.in: bal charytatywny organizowany przez fundację Trzeba Marzyć, event Onko Kobieta, WOŚP 2019. Współtworzyła wiele eventów na Pomorzu: Dzień Kobiet 2019 dla Strefa Pozytywna, LinkedIn Local Trójmiasto, Biznes Kocha Kobiety, Super Mama.

15. Sylwia Petryna

Człowiek orkiestra. Swoje przedsiębiorstwo zbudowała od podstaw – sama. Zasiadała w zarządach dwóch fundacji realizując cele społeczne. Ale nie poprzestała wyłącznie na tworzeniu własnej firmy – od wielu lat zajmuje się rozwojem jednostek i firm – cały czas podwyższając swoje kwalifikacje zawodowe. Jest specjalistą ds. budowania relacji, zarządzania, sprzedaży oraz marketingu. W obszarze doradczo – szkoleniowo – dotacyjnym wsparła w procesie inkubacji ponad 500 firm z całego kraju oraz pozyskała ponad 48 mln. m.in. na ich rozwój. Swoje działania projektowe ukierunkowała również na rozwój kobiet – w tym w obszarze biznesowym – w ostatnich 5 latach pomogła ponad 200 kobietom otworzyć działalności gospodarcze (realizując m.in. dwie edycje projektów Biznesłomenki z Dolnego Śląska). Wiele z tych kobiet startowała do plebiscytów: „Kobiece twarze”, „Kobieta z pasją” i inne wspierające kobiecą przedsiębiorczość.

Pomimo, że reprezentuje mikroprzedsiębiorstwo – swoim zasięgiem obejmuje cały kraj. Realizowała usługi rozwojowe m.in. dla: Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Gmina Wrocław, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, ZUS Oddział w Wałbrzychu, Opolu, Chorzowie, Wrocławiu, UMWD, DWUP, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, DARR S.A., DAWG Sp. z o.o., Dolnośląscy Pracodawcy, Polski Klaster Edukacyjn, Uczelnie Wyższe z całego kraju, MŚP z obszaru całej Polski.

Od początku ciągle inwestuje w rozwój firmy. W 2016 stworzyła pierwszą na Dolnym Śląsku Akademię Edukacyjną VCC2, stała się Partnerem Egzaminacyjnym VCC, jest wpisana do Bazy Usług Rozwojowych, wydała 5 książek i uruchomiła 5 systemów edukacyjnych o zasięgu ogólnopolskim.

Akredytowana coachka International Coach Federation, mentorka, menadżerka z 19 letnim stażem, trenerka, doradca biznesowy, mentorka i mediatorka. Autorka czterech książek oraz modułów edukacyjnych (profesjonalne szkolenia zwalidowane i zaakceptowane przez operatora systemu) w międzynarodowym systemie VCC: Lean Office, Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej, Zarządzanie projektami, Trener, Mentoring – Odkrywanie i rozwijanie potencjału osobistego i zawodowego (wydana we wrześniu 2019 roku). Petra Consulting, której założycielką jest Sylwia Petryna jest jedynym właściciel licencji w Polsce na w/w moduły.

Od 2017 uruchomiła program nauczania dla Trenerów – od 06.2017 roku zrealizowała V edycji Szkoły Trenerów w certyfikacji VCC i jest w trakcie realizacji VI edycji szkoły. Był to jeden z celów biznesowych, jaki został zrealizowany w niecałe trzy lata. 2 Vocational Competence Certificate (VCC) to system kształcenia i certyfikacji kompetencji zawodowych. Pozostaje w zgodzie z krajowymi i europejskimi standardami i wytycznymi w zakresie kształcenia zawodowego i potwierdzania kwalifikacji, w szczególności z Europejskimi Ramami Kwalifikacji, inicjatywą Unii Europejskiej „Nowe umiejętności w nowych miejscach pracy” (zakładającą dostęp Europejczyków do kształcenia zawodowego przez całe życie) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach.

Nagrody, statuetki, wyróżnienia: Członkini Wałbrzyskiej Rady Kobiet, II miejsce w plebiscycie gospodarczym „Gwiazdy Biznesu” w kategorii: Mikro Firma, „Kobieta z Pasją” w kategorii Kobieta Przedsiębiorcza, II miejsce w plebiscycie „Kobiece Twarze” w kategorii: Firma Przyjazna Kobietom.

Ekspertka w ramach Osi priorytetowej II „E-Administracja i otwarty rząd” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (ocena merytoryczna i finansowa) od 2015 r. – aktualnie jest jedną z ok. 30 ekspertów na cały kraj, którzy aktywnie uczestniczą w ocenie projektów konkursowych.

Ekspertka w ramach RPO 2014-2020 w dziedzinach:
– E-usługi publiczne (RPO WD)
– Analiza finansowa (RPO WD)
– Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw (RPO WD)
– Edukacja (RPO WD)
– Zatrudnienie (RPO WS)
– Innowacje i transfer technologii w przedsiębiorstwach (RPO WS)
– Technologie informacyjno-komunikacyjne w przedsiębiorstwach (RPO WS)
– Technologie informacyjno-komunikacyjne (RPO WS)

Podejmuje ciągłe wyzwania dla wspierania obecności kobiet w biznesie i polityce, w tym w gremiach często męskich (np. zasiadała w kapitule Gwiazd Biznesu jako jedna z 3 kobiet, jest ekspertką w obszarach, dość często utożsamianych z męską domeną, realizuje projekty dla kobiet).
Prywatnie – mama Doriana i partnerka Roberta. Niestrudzona podróżniczka. Dodatkowo aktywna uczestniczka Biznesu na Obcasach, matka chrzestna Fundacji „Kobiety zmieniają Świat”, uczestniczka kongresu kobiet. Prywatnie, w wolnych godzinach, prowadzi śmiechoterapię.

 

***

Jutro na naszym portalu kolejna „15”.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności