Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Anonimowość w sieci – mit, który warto obalić

W erze wszechobecnego Internetu wielu użytkowników ulega złudzeniu, że są anonimowi w sieci. To poczucie bycia niewidzialnym często skłania do działań, które w realnym...
Strona głównaPolskie Lwice BiznesuKandydatki nominowane do tytułu Lwica Biznesu 2017 cz.1

Kandydatki nominowane do tytułu Lwica Biznesu 2017 cz.1

20 października w hotelu Mercure Warszawa Grand odbędzie się finał 3. edycji plebiscytu POLSKIE LWICE BIZNESU 2017. Do konkursu zgłosiło się ponad 60 wyjątkowych kobiet. Redakcyjne jury wyłoniło 38 finalistek, które powalczą o tytuł kobiety sukcesu. 

 

 

 

Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwicę Biznesu”.

Plebiscyt „Polskie Lwice Biznesu” organizowany przez magazyn „Law Business Quality” ma promować kobiety, które doskonale radzą sobie na rynku, łącząc pracę zawodową z pasją, dążą do samorozwoju i sukcesu.

Konkurs skierowany jest do właścicielek małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie czy kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz kobiet.

 

Przed Państwem PIERWSZE kandydatki nominowane do tytułu POLSKIEJ LWICY BIZNESU 2017:

 

1. JOANNA BRODZIK (Kategoria Działalność Społeczna i Charytatywna)

1940288_glinka-agency.com

Polska aktorka filmowa i serialowa. Największą sympatię telewidzów zdobyła dzięki roli w serialu „Magda M” oraz „Kasia i Tomek”. W 2007 została nagrodzona Telekamerą w kategorii Najlepsza aktorka. Jest założycielką Fundacji „Opiekun Serca”, a także czynnym jej członkiem – pełni w niej także rolę prezesa zarządu. Celem fundacji aktorki jest działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Fundacja zajmuje się m.in. wspieraniem inicjatyw oraz rozwiązań służących ułatwieniu dostępu do rynku pracy osobom niepełnosprawnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym, rozwijaniem  kontaktów kulturalnych, artystycznych oraz współpracy między społeczeństwami różnych krajów, kultur. Aktorka od ponad 20 lat angażuje się w pomoc osobom niepełnosprawnym.

2. BEATA CHMIELOWSKA – OLECH (Kategoria Działalność Społeczna i Charytatywna)

20171010_003920-1

Dziennikarka telewizyjna, od 20 lat związana z Telewizją Polską i redakcją Teleexpressu, który prowadzi nieprzerwanie od dziewiętnastu lat. Współautorka scenariuszy i prowadząca programy „Między mamami”, nagrodzony Złotym Otisem 2009, magazyn medyczny „Po prostu Zdrowie”, a także „Mali Światowcy”, „Recepty jedynki”, „Kawa czy herbata”. Jest laureatką Trofeum ELLE w 2002 roku w kategorii „osobowość telewizyjna” i nagrody miesięcznika Twój Styl za „najpiękniejszy uśmiech mediów”. Prywatnie matka i żona zaangażowana w liczne charytatywne akcje mające na celu niesienie pomocy, szerzenie wiedzy i zwiększanie wrażliwości społecznej. Akcje, w które jest/była zaangażowana to: „Cała Polska czyta dzieciom”, „Twarze Depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, „Szlachetna paczka”, „Kocham nie biję”, „Podaruj życie”- Fundacja Urszuli Smok. Jej aktywność od wielu lat związana jest z czynnym udziałem w kampaniach informacyjnych, konferencjach, spotkaniach edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą i występach w spotach tv promujących akcje społeczne.

3. MATYLDA SETLAK (Kategoria Własny Biznes)

Matylda Setlak fot Elwira Szast (2)

Właścicielka i dyrektor zarządzająca All 4 Comms (www.all4comms.com), największej agencji specjalizującej się w kampaniach komunikacyjnych kierowanych do Polonii na całym świecie, jak również agencji prowadzącej kampanie komunikacyjne międzynarodowych brandów w Polsce. W ciągu 11 lat obecności na rynku zaplanowała i z pomocą swojego zespołu wdrożyła ponad 500 kampanii dla ponad 120 klientów. Realizowała kampanie warte nawet 100,000 funtów na rok. Wielokrotnie była konsultantem w kampaniach realizowanych dla brytyjskich departamentów rządowych i kilkakrotnie szkoliła brytyjskich marketingowców w zakresie komunikacji z brytyjską Polonią lub była mówcą podczas wydarzeń biznesowych dla polskich przedsiębiorców. Często komentuje zagadnienia dotyczące Polonii w brytyjskich (The Times, BBC) i polskich mediach (Polsat News, Proto, Onet) oraz kwestie marketingowe, polonijne, biznesowe i społeczne. W 2015 roku została nominowana w konkursie „Wybitny Polak” w Anglii, a w 2017 roku została zgłoszona do plebiscytu „BusinessWoman Roku”. Została też, będąc inspiracją dla wielu Polek mieszkających za granicą, zaproszona do zostania współautorką książki „Biznesowe Inspiracje Polek”. Poza rodziną i biznesem swój czas wypełnia doszkalaniem się. Rozwój osobisty towarzyszy jej od ponad 10 lat. W tym roku ta pasja przerodziła się w jej drugą firmę z branży rozwojowej – ExcellenceVale (www.excellencevale.com). W grudniu tego roku odbędzie się pierwsze zorganizowane przez nią otwarte szkolenie w Londynie.

4.  ALICJA POPEK (Kategoria Gastronomia / Obsługa Klienta)

Alicja Popek foto

Kobieta sukcesu i prawdziwa Lwica. Od lat związana ściśle z wymagającym rynkiem gastronomii, w zakresie kompleksowej obsługi Klienta, sprzedaży i dzierżawy sprzętu, czy rozwiązywania problemów „nie do rozwiązania”. Specjalistka od załatwiania spraw „na wczoraj”. Pierwsze poważne kroki stawiała w firmie Dynna Sp. z o.o. jako Office Manager, obejmując osobistą pieczę m.in. nad realizacją strategii sprzedaży urządzeń gastronomicznych. Począwszy od konstruowania ofert i doboru właściwego sprzętu, przez zarządzanie dostawami i realizacjami, aż po koordynację montażu wyposażenia zaplecza kuchennego, brała każdego Klienta pod własne skrzydła, by jak mówi „móc być pewną, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik”. Nie poprzestając na pozostawianiu po sobie dobrego wrażenia, ściśle współpracowała z firmami serwisowymi, by następnie móc sprostać nawet nagłym potrzebom każdego Klienta, także na płaszczyźnie dalszej obsługi. Kolejnym epizodem w karierze zawodowej Alicji była intensywna współpraca z firmą Plastmet. Tym razem już jako Przedstawiciel Regionalny, przejęła odpowiedzialność m.in. za budowanie wizerunku marki producenta, ustalanie ramowych zasad polityki cenowej dla poszczególnych dystrybutorów, formułowanie i prowadzenie szkoleń  z zakresu produktów, technik sprzedaży, oraz analiz rynku. Wyznaczając i analizując plany sprzedażowe względem dystrybutorów, nie do końca jeszcze świadomie umacniała w sobie asertywność, pewność siebie, świadomość własnej wartości oraz – przede wszystkim – chęć samorealizacji, co w efekcie końcowym poprowadziło Ją wprost na drogę rozpoczęcia własnej działalności.

Świadoma już czego oczekuje sama od siebie i co tak naprawdę chce osiągnąć, podjęła decyzję o założeniu firmy RysM Technologies. Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, ale przede wszystkim na otwartości i szczerości w stosunku do Klientów, stopniowo zaczęła przekuwać początkowo prosty pomysł i chęć w realnie funkcjonujący organizm jakim zaczęło stawać się Jej niewielkie przedsiębiorstwo. Często dosłownie zakasając własne rękawy osobiście brała się do pracy, także fizycznej wiedząc, że na zaufanie ludzi trzeba zapracować samodzielnie, a nie przez pośredników – tak też robi do tej pory. Dziś, kiedy zleceń wciąż przybywa, a doba uparcie nie chce się wydłużyć, zatrudnia pracowników, stale rozszerza zakres oferowanych usług, a nawet zakłada kolejną firmę, planując rozwój na kolejne lata. Wie, że zawsze może liczyć na wsparcie ludzi, którzy ze szczerych chęci pomogą Jej w dążeniu do celu. Alicja nie stara się być niczyim szefem – jest partnerem. Ufa ludziom, a Oni ufają Jej. Wiedzą, że zawsze mogą liczyć na Jej pomoc i wsparcie, nawet w sytuacjach delikatnych, czy wręcz osobistych. Te i wiele innych cech sprawiają, że jest nie tylko Kobietą sukcesu… Ale prawdziwą Lwicą Biznesu z prawdziwie Lwim sercem.

5. ANETA SAWICKA (Kategoria Własny Biznes)

DSC_0391xnet

Kobieta spełniona … zawodowo ekspert w dziedzinie najkorzystniejszych form finansowania biznesu. Przedsiębiorczość to obszar, który towarzyszy jej od 20 lat, kiedy po raz pierwszy zetknęła się ze światem finansowym i od środka poznała procesy skutecznego zarządzania małymi i dużymi przedsiębiorstwami. Przez lata odpowiadała za sprzedaż usług  finansowych dostosowując je do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy. Zdobyła w ten sposób doświadczenie, które zaowocowało w sukcesie własnej firmy. Wielbicielka przedsiębiorczości w kobiecym stylu. Wspiera swoim doświadczeniem kobiety pragnące zmienić swoją drogę zawodową.  W felietonach pisanych do kobiecych portali pokazuje, że droga do osiągnięcia celu jest często kręta, ale możliwa do przejścia. Po zakończeniu wieloletniej kariery korporacyjnej kontynuuje pracę zawodową we własnym biurze doradczym wspierając swoich klientów i ich biznesy na drodze do sukcesów. W świadomy sposób pokierowała swoją karierą zawodową, aby znaleźć się w miejscu, w którym obecnie jest. Aktualnie rozwija kolejną firmę spełniając tym samym marzenia o stworzeniu marki produktowej GlamCREATIVE skierowanej do współczesnych kobiet, łączącej biznesową klasykę ze starannie dobranymi elementami. W ten sposób zrodził się GlamPLANNER N°2018 – pierwszy polski planner dla wymagających kobiet.

6. BEATA BIKOWSKA  (Kategoria Health and Life Coaching)

_TOM1973b

Właścicielka  B Bikowska Health and Life Coaching Limited. Doświadczona pielęgniarka, pracownik socjalny i coach; najważniejsze w życiu jest dla niej zdrowie, szczęście i pomoc potrzebującym. Od ponad 25 lat pomaga ludziom dbać o zdrowie fizyczne  i psychiczne a także rozwój osobisty. Towarzyszy ludziom w różnych momentach  ich  życia, od smutku po radość, od choroby do zdrowia, od rezygnacji, upadku po kolejne zwycięstwo.

– Choć kiedyś miałam wątpliwości to dziś bardzo wierzę w to, że w każdym wieku można spełniać swoje marzenia.  Dlatego też zachęcam moich klientow do brania odpowiedzialności za swoje szczęście i działanie. Pomagam im określić ich cele osobiste, zawodowe i prozdrowotne, odkrywać często ich zasoby, możliwości  oraz  określać plan dzialania. Patrzę na moich klientów holistycznie, a moim głównym celem jest doprowadzić ich do osiągnięcia wcześniej określonych celów.- mówi o sobie Beata Bikowska.

Doświadczenie, na którym opiera swoją praktykę jest zabarwione jej długoletnią karierą w sektorze publicznym, z którego wiele osób boi się zrezygnować. Sama poczyniła ten krok więc doskonale rozumie obawy swoich klientów. Z racji tego, że jej praktyka jest oparta nie tylko na doświadczeniach klientów ale również jej własnych, jest niejako żywym dowodem na to, że marzenia można spełniać w każdym wieku.  Znajomi i klienci  mówią o niej: „Wulkan energii i poytywnego nastawienia do życia”. Jest kobietą, która nie boi sie wyzwań; nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Swoją pasją i determinacją motywuje innych do działania.

7. DOROTA KOSMICKA-GACKE (Kategoria Media / Produkcja Filmowa)

2205930_glinka-agency.com

Od 20 lat jest producentem telewizyjnym i filmowym. Swoją karierę zaczynała w HBO Polska. Związana była z telewizją TVN oraz TVP. Jako producent współpracujący z firmą ATM stoi za sukcesem serialu „Druga Szansa” (sezon 1-3). Największe hity Doroty to „Niania”, „rodzinka.pl”,  oraz najnowszy serial telewizji TVN „Diagnoza”. Dorota Kośmicka jest współwłaścicielem firmy producenckiej DGAStudio. Wśród filmów fabularnych stała za sukcesem takich produkcji jak  „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Waiser”, „Sezon na Leszcza”, „Nigdy w życiu”, „Billbord”, „Operacja Samum”.

Nominowana do nagród Wiktory w kategorii najlepszy producent filmowy, uznana za osobowość roku przez miesięcznik Elle, uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet polskiego show biznesu. Prowadzi szeroką działalność charytatywną. Wspiera rodziny zastępcze i domy dziecka. Współpracuje z Caritas Polska i innymi organizacjami charytatywnymi. Jest mamą 7 letniego Kamila.

8. SONIA BOHOSIEWICZ (Kategoria Film / Media)

21616486_1812486492114629_4579866698230364625_n

Znana i lubiana aktorka, artystka kabaretowa i piosenkarka. Zadebiutowała na deskach Teatru Starego w Krakowie, gdzie po studiach dostała. W 1998 roku dostała I nagrodę aktorską za rolę w „Samobójcy” na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 2005–2007 była aktorką Teatru Słowackiego w Krakowie. W 2007 roku przyznano jej nagrodę prezesa TVP na 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Największą popularność przyniosła jej wielokrotnie nagradzana rola Hanki B. w filmie „Rezerwat”oraz rola Nataszy w filmie „Wojna polsko–ruska”. Zagrała w wielu serialach telewizyjnych, m.in.: „39 i pół”, „Usta usta” oraz „Aida”. Aktorka angażuje się w akcje społeczne, m.in. „Kocham. Nie biję”.

9.  EDYTA JUNGOWSKA (Kategoria Działalność Wydawnicza)

1989183_glinka-agency.com

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Ukończyła PWST w Warszawie. Przez dziewięć sezonów (1990-1998) była aktorką Teatru Nowego prowadzonego przez Adama Hanuszkiewicza, gdzie zagrała m.in. „Pannę Maliczewską” G.Zapolskiej, Wierę w „Miesiącu na wsi” Turgieniewa, Solwejgę w „Peer Gyncie” Ibsena i Balladynę w dramacie J.Słowackiego. Dla telewizji odkrył aktorkę Maciej Wojtyszko, który powierzył jej rolę Konstancji Weber w AMADEUSZU Petera Shaffera (1993). Debiut zaowocował kolejnymi blisko 30. rolami w Teatrze TV takimi jak tytułowa w „Baryłeczce” G.d.Maupassanta, Eliza w „Pigmalionie” G.B.Shaw’a, Sylwia w „Dwu Panach z Werony”, Antosia w „Chorym z urojenia” Moliera, Nastia w „Na dnie” M.Gorkiego, Poopay w „Od czasu do czasu” A.Ayckbourn’a  i wieloma innymi.  W 1998 roku aktorka przeniosła się do Teatru Studio gdzie zagrała między innymi Klarę w ZACHODNIM WYBRZEŻU Bernarda-Marii Koltesa w reż. Krzysztofa Warlikowskiego (1998), Prosiaczka w KUBUSIU P. według Alana Alexandra Milne’a w reż. Piotra Cieplaka (1999), Rebekę w NA WSI Martina Crimpa w reż. Mariusza Grzegorzka (2003). Szerokiej publiczności jest znana przede wszystkim z roli siostry Bożenki w serialu NA DOBRE I NA ZŁE oraz takich seriali jak JA WAM POKAŻĘ czy 2XL. Rola Matki Kundla w filmie Doroty Kędzierzawskiej JESTEM dała jej nominację do nagrody Polskich Orłów 2005 w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca.

Od początku kariery zajmuje się również twórczością dziecięcą, użyczała głosu wielu postaciom animowanym, nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci na płytach audio. Bierze czynny udział w akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” oraz wspiera wiele akcji na rzecz propagowania literatury dla dzieci i młodzieży. Od 2009 roku prowadzi własne wydawnictwo JUNG-OFF-SKA, które zajmuje się m.in. wydawaniem książek Astrid Lindgren w formie audiobooków. W roku 2010 „Pippi Pończoszanka” zdobyła tytuł Bestesellera Empiku w kategorii audiobook, a „Dzieci z Bullerbyn” stały się bestsellerem roku 2011. Inne nagrody: 1997- Nagroda im. Leona Schillera; 2000 – Nagroda Specjalna Teatru Ewy Demarczyk oraz Nagroda im. Andrzeja Waligórskiego „Andrzej 2000” w KONKURSIE AKTORSKIEJ INTERPRETACJI PIOSENKI na XXI PRZEGLĄDZIE PIOSENKI AKTORSKIEJ we Wrocławiu.

10. MAGDALENA SZEWCZUK (Kategoria Działalność na rzecz kobiet)

_MG_2830

Założycielka projektu pod nazwą „Czerwona Szpilka” stworzonego z myślą o kobietach, w których drzemie gen przedsiębiorcy. Swoimi działaniami pragnie inspirować kobiety do tego, by odważnie kroczyły przez życie i realizowały swoje najodważniejsze plany. W tym celu organizuje spotkania, szkolenia i konferencje, dzięki którym kobiety mają możliwość podnieść swoje kompetencje w różnych obszarach, nabrać siły działania oraz nawiązać nowe znajomości, które mogą pozytywnie wpłynąć na ich biznes.

Wydarzenia Czerwonej Szpilki prezentują zupełnie nową jakość. Łączą merytorykę z rozrywką. – Zależy nam, aby kobiety wyrwały się od codzienności i znalazły w miejscu, które pozytywnie wpłynie na wydobywanie ich wewnętrznej siły i energii. Na nasze eventy zapraszamy najlepszych prelegentów z różnych branż oraz kobiety sukcesu, które w tak wyjątkowych okolicznościach dzielą się swoimi receptami na sukces. Te panie, które wzięły już udział w naszych wydarzeniach, dobrze wiedzą również, że Czerwona Szpilka lubi się dobrze bawić. Dlatego podczas naszych konferencji można wysłuchać koncertów utalentowanych kobiet. Na naszej scenie wystąpiły do tej pory finalistki X Factor – zespół Girls on Fire, wrocławska piosenkarka Katarzyna Mirowska oraz polska gwiazda Anna Wyszkoni. Naszym celem jest również wspieranie kobiecych biznesów. W tym celu powstał Klub Czerwonej Szpilki dla przedsiębiorczych kobiet. Poprzez łączenie świata online i offline, chcemy wesprzeć kobiece biznesy, zwiększyć rozpoznawalność ich marek i pomóc poszerzać ich biznesowe kontakty. – wyjaśnia Magdalena Szewczuk.

 

JUTRO WIECZOREM PODAMY NAZWISKA KOLEJNYCH WYJĄTKOWYCH KOBIET NOMINOWANYCH DO NAGRODY „LWICA BIZNESU 2017”.

 

fot. Glinka Agency, Wojciech Jachyra

 

GŁOSOWANIE SMS-OWE STARTUJE 11.10.2017.