Kandydatki nominowane do tytułu Lwica Biznesu 2018 cz. 4

3 grudnia w hotelu Mercure Warszawa Grand odbędzie się finał 4. edycji plebiscytu LWICE BIZNESU 2018. Do konkursu zgłosiło się ponad 80 wyjątkowych kobiet. Redakcyjne jury wyłoniło 45 finalistek, których sylwetki prezentujemy od wczoraj na naszym portalu. 

 

Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwicę Biznesu”.

Konkurs skierowany jest do właścicielek małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie czy kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz kobiet.

Przed Wami kolejne nazwiska Pań nominowanych do tytułu LWICA BIZNESU 2018.

 

MAGDALENA CAL KAMIŃSKA (Kategoria Wellness & Spa)

Założycielka LOŻY KOBIET SUKCESU, właścicielka sieci hotelowych spa BALTIQA DAY SPA, BALTICA CLINIC oraz BALTIQA HAIR DESIGNE. Niezwykle energiczna, ambitna i bardzo dobrze zorganizowana.

Od nowego roku 2019 wraz z zespołem rozpoczyna pracę nad nową firmą, tym razem szkoleniową. Chce podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi właścicielami salonów kosmetycznych i fryzjerskich, których firmy nie prosperują tak dobrze. Wskazać im kierunek działania, wyeliminować dotychczasowe błędy a tym samym wznieść salon na wyższy poziom funkcjonowania.

Pomimo iż ukończyła dwa kierunki studiów nigdy nie zrezygnowała ze zdobywania nowej wiedzy i pracy nad samą sobą. Rozwój osobisty jest dla niej tak samo ważny, jak wszystkie inne czynności, które wykonuje w ciągu dnia. Docenia to ,co posiada, dziękuje za to, co ma.

Pasjonatka koni oraz jazdy konnej. Sport ją wycisza, uspokaja oraz pozwala zachować dobrą formę i nienaganną sylwetkę. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

SYLWIA BENTKOWSKA (Kategoria Zdrowie)

Prowadzi działalność pod nazwą Bruben Polska Sylwia Bentkowska, a jej misją jest pomaganie niepłodnym kobietom starającym się o dziecko. Od 2016 roku prowadzi serwis internetowy https://plodnosc.pl (wcześniejsza nazwa: nieplodnirazem.pl), gdzie publikuje fachową i rzetelną wiedzę pozyskaną od Kliniki Leczenie Niepłodności oraz realizuje autorski projekt unikalnych ogólnopolskich warsztatów „Obudź w sobie życie”.

Prowadzi na Facebooku 2 grupy oficjalne: nieplodnirazem.pl i plodność.pl oraz 2 grupy zamknięte „Obudź w sobie życie” oraz Ciąża-nareszcie!. Swoją misję opisuje na stronie: https://plodnosc.pl/o-nas-nasze-doswiadczenie-i-misja/.

IWONA GROCHOWSKA (Kategoria Trener Biznesu)

CEO Nais, Ekspert, praktyk od budowania, zarządzania i motywowania zespołów tak, by z satysfakcją realizowały założone cele. Stworzyła innowacyjną platformę do nagradzania i motywowania pracowników – Nais. Pozwala ona na szybkie przyznawanie nagród, benefitów oraz dawania feedbacku, zgodnie z dzisiejszymi oczekiwaniami pracowników. Narzędzie wspiera także menedżerów w tworzeniu dobrej atmosfery w firmach, co sprzyja rozwojowi i zaangażowaniu pracowników.

Iwona, jak twórca nowoczesnego programu do wspierania pracowników, zafascynowana jest pokoleniem millenialsów i ich wartościami, którymi kierują się w karierze zawodowej.

Wcześniej, przed stworzeniem start-upu Nais, była członkiem zarządu spółki z grupy Beneft Systems, a także wieloletnim dyrektorem zarządzającym biznesami rekrutacyjnymi w spółce Agora S.A. oraz członkiem rady nadzorczej HR Link.
Z wykształcenia psycholog, jest też coachem, trenerem biznesu i menedżerem zmiany.

MARIKA KRAJNIEWSKA (Kategoria Działalność Wydawnicza)

Mówi o sobie: Czas zaostrzyć pazur pewności siebie i wyjść z cienia. Tylko od nas zależy nasz świat. Mój los jest moją odpowiedzialnością, moją kreacją. Jestem Lwicą biznesu, tworząc własną markę, markę wydawnictwa Papierowy Motyl, markę piekarni Chleb z tandyra, markę osobistą Marika Krajniewska. Sukces mojego biznesu? To, że robię wyłącznie to, co kocham. Każda działalność, którą prowadzę razem ze wspólnikiem w ramach spółki Work for fun sp. z o.o. niesie mi radość, z której nie chcę rezygnować.

Główną i najstarszą jej miłością jest działalnością wydawnicza. Będąc pisarką z jednej stronie i wydawcą, którym stała się po przejściach – z drugiej, z łatwością prowadzi polskich autorów za rękę prezentując wszystkie niuanse rynku wydawniczego. Sama działalność wydawnicza nie dawałaby jej tyle radości, gdyby nie projekty charytatywne: tworzenie bibliotek szpitalnych, przekazywanie książek na cele charytatywne, prowadzenie warsztatów dla utalentowanych dzieciaków z tak zwaną „trudną” reputacją. Radość dawania przekłada się też na biznes. Wydawnictwo rozwija od 2009 roku. Od maja tego roku prowadzi razem z partnerem piekarnię. Pisze książki i scenariusze.

– Chcę pamiętać o pomaganiu gdy tylko mogę. Bywają też momenty trudne, gdy radość jest przysłonięta zmęczeniem albo wydarzeniami, na które nie mamy wpływu. Wtedy chce się rzucić wszystko, lecz wtedy przypominam sobie, że mamy wpływ na odbiór tych zdarzeń i nawet jeśli miałabym docenić czy wydać jedną osobę, której marzeniem jest zobaczyć własną cudowną książkę to idę w to! Idę, tworzę i cieszę się z tego! A zaczęło się wszystko gdy Janusz L. Wiśniewski jako jeden z jurorów konkursu literackiego magazynu PANI powiedział, że gdy przeczytał moje opowiadanie na moment przestał oddychać. To był rok 2009, moje opowiadanie zajęło pierwsze miejsce. Na gali Srebrne Jabłka czułam się jak Kopciuszek. A potem wybiła północ. Dziś jestem Lwicą. – dodaje.

RÓŻA RADKIEWICZ (Kategoria Kosmetyki)

V-ce Prezes firmy Calluna Medica Sp. z o.o.. Osoba, która stworzyła markę kosmetyczną od zera w ciągu roku. Marka powstała po 12 latach pobytu wraz z mężem w Azji (od Tajlandii po Pekin). Wspólnie analizowali tysiące kosmetyków, składów i na bazie wieloletnich doświadczeń, analiz – po powrocie do Polski w 2017 roku zbudowali markę kosmetyków w 100% naturalnych. Kosmetyki Calluna Medica nie uczulają, mogą je stosować alergicy. Podstawą kosmetyków jest woda lodowcowa, biała lilia i trufla. Sprzedaż kosmetyków ruszyła 6 miesięcy temu. Do chwili obecnej, z miesiąca na miesiąc, zwiększa swoje obroty o minimum 30-40%. W roku 2019 marka wchodzi do Niemiec i UK. Obecnie sprzedaż odbywa się przez sklepie internetowy i już w ponad 30 salonach kosmetycznych w Polsce. Przy zachowaniu minimum tego wzrostu sprzedaży, co obecnie – przez kolejne 2 lata, będzie topową marką kosmetyków naturalnych w Polsce.

GABRIELA BRZEZIŃSKA (Kategoria Księgowość)

Właścicielka firmy „2+1 eksperci księgowości”. To rodzinna firma z trójmiasta o ogólnopolskim zasięgu. W działalności 2+1 absolutnym priorytetem jest najwyższa jakość obsługi klientów. To co wyróżnia markę 2+1 eksperci księgowości to łączenie zalet tradycyjnej usługi z nowoczesną księgowością online.

2+1 eksperci księgowości pracują dla Przedsiębiorców świadcząc: usługi księgowe, usługi kadrowo – płacowe i usługi rekrutacji do działów księgowych.

2+1 jest organizatorem licznych konferencji, szkoleń i warsztaty dla Przedsiębiorców. W świadczeniu usług 2+1 jest ukierunkowane na: pełną obsługę spółek z kapitałem polskim oraz z kapitałem zagranicznym, spółek z o.o., spółek akcyjnych, spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych, jawnych, cywilnych, a także stowarzyszeń, fundacji, start-up-ów, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Oferta 2+1 skierowana jest do Klientów, którzy oczekują indywidualnego podejścia do Klienta, wysokiego poziomu usług, doradztwa, przejrzystej i łatwo dostępnej informacji o wynikach finansowych oraz podatkowych swojej firmy. 2+1 oferuje nowoczesne produkty i usługi. Stale doskonali stosowane technologie usług elektronicznych i nowoczesne narzędzia pracy.

Wysoką jakość usług 2+1 uzyskuje dzięki: budowaniu długotrwałych relacji, wyselekcjonowanej Kadrze – 2+1 współpracuje z osobami posiadającymi odpowiednie wykształcenie i doświadczenie potrzebne na dane stanowisko pracy, doskonaleniu procesów biznesowych, systemowi szkoleń specjalistycznych twardych oraz szkoleń miękkich, standardom Jakości Obsługi Klienta, 2+1 pracuje również dla księgowych organizując kursy, szkolenia i warsztaty dla kadry księgowej pod marką 2+1 akademia księgowości.

EDYTA PODKULSKA (Kategoria Moda)

Edyta Podkulska – kobieta niepowtarzalna i wszechstronna: wizjonerka, trendsetterka, a zarazem bizneswoman aktywna w kilku niezależnych obszarach biznesowych. Od wielu lat związana z branżą modową jako założycielka i kreatorka marki LOUVE WITH LOVE® – ekskluzywnej marki dla wyjątkowych i kreatywnych kobiet ceniących niebanalną modę z odrobiną magii, a także sieci butików promujących polskich projektantów LOUVE EVOLUE.

Obecnie Dyrektor Generalny obiektów: Hotel Rzeszów, Hotel Metropolitan, Hotel Forum, Hotel Victoria w Lublinie, od wielu lat honorowanych cennymi nagrodami, m.in.: Certificate of Excellence 2018 – TripAdvisor dla Hotelu Rzeszów. Właścicielka Restauracji Radość oraz Browaru Manufaktura w Rzeszowie.

Jest osobą wrażliwą na potrzebujących, których wspiera jako założycielka Fundacji Róża i organizatorka balów charytatywnych, m.in. na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
Z wielkim zaangażowaniem i determinacją skutecznie realizuje najbardziej śmiałe projekty, tworzy piękne emocje, miejsca i kreacje, a swoim przykładem pragnie inspirować inne kobiety.
Prywatnie mama 11 letniej Róży, którą wspiera w realizacji własnych pasji.

JUSTYNA KOCHAŃSKA (Kategoria Optyk)

Właścicielka prestiżowej, rodzinnej firmy KOCH OPTICAL. Pomysł na biznes zrodził się z zainteresowania branżą optyczną. Podczas długoletniej działalności rynek optyczny znacznie zmienił się, więc aby sprostać oczekiwaniom klientów, narodziła się idea, której celem jest prezentowanie nowych marek idących z duchem czasu, m.in. ANA HICKMANN, HICKMANN, BULGET, T-CHarge, BOLON, Oneill Superdry.

Priorytetem jest jednak dla niej własna marka Retro, dedykowana osobom ceniącym wysoką jakość, ponadczasową klasykę i elegancję. Celem firmy Koch Optical jest dążenie do budowania
marki na mocnych fundamentach, proponując swoim klientom produkty i usługi najwyższej jakości.

KATARZYNA NIEZGODA (Kategoria Zarządzanie)

Uznana ekspertka ds. zarządzania zmianą. Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia prawnik, pracę zawodową rozpoczęła w kancelarii adwokackiej. Następnie przeszła do biznesu, gdzie pełniła wiele menedżerskich stanowisk w obszarze HR. Od 1997 roku zasiadała w zarządach firm Nestlé Polska, BPH oraz Pekao.

Od grudnia 2010 roku do czerwca 2012 roku pełniła funkcję prezesa spółki DCG, właściciela marki Deni Cler Milano. Na swoim koncie ma wiele zawodowych wyróżnień, miedzy innymi tytuł Dyrektora Personalnego Roku, wyróżniona wśród najbardziej wpływowych Polek magazynu Forbes oraz Home & Market.

AGNIESZKA PŁONKA (Kategoria Marketing i Zarządzanie)

Project Manager w Silver Resorts Management. W firmie jest odpowiedzialna m.in. za marketing i sprzedaż apartamentów znajdujących się w condohotelu Sun&Snow Resorts-Solina w Polańczyku. Obecnie jest w trakcie studiów MBA w Polsko – Amerykańskiej Szkole Biznesu. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w branży nieruchomościowej, która jest jej pasją. Prywatnie uwielbia podróże.

MIROSŁAWA NOWINKA (Kategoria Kosmetologia)

Kosmetolog i członkini Krajowej Izby Kosmetologów, specjalistka promocji zdrowia, dyrektor i wykładowca Policealnej Szkoły Kosmetycznej i Instytutu Kosmetologii Estetycznej w Grodzisku Wielkopolskim. Posiada tytuły Kobiety Przedsiębiorczej Wielkopolski, Mistrzyni Urody, a także statuetkę IK Magazine Women’s Awards. Jurorka programu TV Fashion Camp – Obóz Mody oraz Gentlemani i Wieśniacy, jurorka wyborów Miss Wielkopolski, Miss Egzotica.

Lubi śpiewać. Nagrała płytę spełniając swoje marzenia. Zapraszana do takich programów jak: Pytanie na śniadanie, Mała czarna w Radio Poznań. Ma dystans do siebie, ogromne poczucie humoru, jest otwarta na ludzi. W bardzo eleganckim wieku postanowiła jeździć rowerem wyścigowym i jest to jej największą pasją. Marzy o zagraniu w filmie i napisaniu książki, wrażliwa na krzywdę ludzi i zwierząt.

Wraz z uczennicami pomaga i działa charytatywnie dla dzieci z domu dziecka. Biega, tańczy, śpiewa. Kobieta wielu talentów.

ANGELIKA OLSZA (Kategoria Innowacje w biznesie)

Absolwentka Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także nowojorskiej Christine Valmy International School o profilu wizaż i kosmetologia. Pomysłodawczyni i założycielka marki Unikalne Kosmetyki, sklepu z kosmetykami z całego świata opartymi na naturalnych składnikach, takich jak miód Manuka lub ośle mleko. Wyrafinowana pasjonatka życia, mody i komfortu, pomysłodawczyni, a także twarz marki YEYE, która stworzyła, opatentowała i wprowadza na rynki Europy pierwszy na świecie strój na saunę.

Z dumą powtarza: „Zapomnij o nagości lub zwijającym się ręczniku, poczuj się szczęśliwa i wyzwolona! Załóż piękny dwuczęściowy schludny strój przystosowany specjalnie do saunowych warunków i zachwyć wszystkich swoją sensualnością.”

Kocha podróże i poznawanie nowych kultur. Prywatnie mama 11 letniego urwisa, miłośniczka sportów zimowych i letnich takich jak narciarstwo i kite surfing.

ILONA WOLAŃSKA-BORYS (Kategoria Medycyna Estetyczna)

Lekarz z dużym doświadczeniem zawodowym zdobytym w Norwegii i Polsce, ekspert w zakresie medycyny estetycznej. Szkoleniowiec i trener lekarzy, pielęgniarek i kosmetologów w Polsce i zagranicą. Od 2016 roku współwłaścicielka jednej z najprężniej rozwijających się klinik w Norwegii, która skupia się na pomocy doraźnej, medycynie rodzinnej i anti-aging.

Uczestniczka wielu prestiżowych kursów i kongresów krajowych i zagranicznych w zakresie medycyny estetycznej, autorka i współautorka artykułów i filmów instruktażowych oraz podejmujących tematy promocji i ochrony zdrowia. Poza godzinami pracy aktywnie się angażuje w pomoc ludziom i zwierzętom, szczególnie pacjentom hospicjum.

Dr Borys uważa, że nie ma sukcesu bez upadków, a każdy upadek to tylko motywacja, aby się podnieść, otrzepać poprawić koronę i dążyć dalej do wyznaczonego celu.

Prywatnie kobieta ogień, impulsywna, barwna, nie zna słowa nuda. Wolny czas wraz z mężem poświęcają podróżom i wycieczkom na łono natury.

ALEKSANDRA RUP (Kategoria Fryzjerstwo)

Freelancer i ambasador marki Insight Professional. Z powodzeniem prowadzi swoje studio fryzjerskie RUP Coiffeur w Krakowie.

W swojej pracy zawsze dąży do indywidualnego wydobycia piękna każdej kobiety w oparciu o kunszt fryzjerskiego rzemiosła.

Szkoleniowiec marki Insight i Edukator w szkole fryzjerskiej – Beauty Art – w oddziale krakowskim. Swój warsztat doskonali u boku włoskich profesjonalistów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności