Kiedy warto przenieść swój biznes do chmury?

Każda, nawet niewielka firma generuje sporo informacji i danych. W związku z tym tradycyjne rozwiązania, takie jak np. hosting współdzielony, przestają w pewnym momencie wystarczać. Coraz większą popularnością cieszy się korzystanie z chmur obliczeniowych, oferujące niemalże nieograniczone możliwości. Wyjaśniamy, kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie!

 

Kiedy warto przenieść swój biznes do chmury?

Decyzja o wprowadzeniu rozwiązań chmurowych jest zwykle podejmowana wtedy, gdy takie rozwiązanie po prostu wydaje się najbardziej opłacalne. Kiedy zaobserwuje się niewydolność infrastruktury IT albo zbyt wysokie koszty jej obsługi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już czas na zmiany.

Co jednak bezpośrednio sygnalizuje konieczność przeniesienia biznesu do chmury? Warto zastanowić się, czy związane z Twoją działalnością strony WWW, aplikacje czy systemy na pewno działają tak wydajnie, jakbyś tego oczekiwał. Jeśli co jakiś czas zdarzają się błędy 503 (przeciążenie serwera), witryny czy programy działają bardzo wolno, a sam usługodawca hostingu proponował już przeniesienie na serwer wirtualny lub dedykowany, na pewno warto zdecydować się na cloud computing.

Zalety przeniesienia biznesu do chmury

Przeniesienie biznesu do chmury jest ogromnym ułatwieniem. Cloud computing spełnia potrzeby nawet największych portali i aplikacji, które cały czas potrzebują ogromnej mocy. Co więcej, dzięki autoskalerowi ryzyko przeciążenia serwerów jest niemalże niemożliwe, niezależnie od tego, czy witryna cały czas generuje duży ruch, czy przyciąga klientów tylko w konkretnym okresie. Do tego zespół IT może pracować na preferowanych przez siebie systemach operacyjnych, ponieważ nie są im narzucane żadne narzędzia.

Biznes w chmurze jest też o wiele bardziej opłacalny. Płaci się tylko za to, co się wykorzystało. Koszt usługi oblicza się na podstawie zaangażowanej mocy i zasobów. Gdy interes jest bardziej aktywny np. w konkretnym sezonie, ale za to spokojniejszy w pozostałych miesiącach, opłaty są wprost proporcjonalne do zużycia.

 

Odkryłeś, że to już właśnie ten moment, kiedy warto przenieść swój biznes do chmury? Sprawdź ofertę Cloudferro! Zaufaj specjalistom działającym w wielu krajach Europy!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności