Kiedy warto zainwestować w dodatkowe polisy komunikacyjne?

Pojazdy mechaniczne stanowią obiekty kradzieży oraz nielegalnych aktów wandalizmu. Służby porządkowe często odnotowują również niebezpieczne kolizje spowodowane zdarzeniami losowymi lub nieprawidłowym użytkowaniem środków komunikacyjnych. W przypadku tego typu sytuacji obowiązkowe świadczenia OC nie stanowią optymalnego zabezpieczenia. Warto wiedzieć, dlaczego dobrowolne polisy są tak przydatne właścicielom pojazdów.

 

Autocasco

Zakup AC stanowi świetne rozwiązanie dla osób posiadających wartościowe pojazdy oraz samochody, które z większym prawdopodobieństwem mogą stać się obiektem kradzieży. W przypadku kolizji lub awarii naprawa uszkodzonych elementów wiąże się bowiem z dużym wydatkiem środków finansowych. Na kradzież auta narażone są natomiast osoby, które w obrębie swojego miejsca zamieszkania nie mogą skorzystać ze strzeżonych i monitorowanych parkingów. Klienci pragnący zakupić ubezpieczenie AC powinni zdecydować się na zakup świadczenia dostosowanego do własnych potrzeb. Zakres ochrony można bowiem uzupełnić o kosztorysowy lub serwisowy pakiet. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje również swoim klientom produkt, w ramach którego firma pokrywa koszty związane z wymianą części eksploatacyjnych auta. Autocasco stanowi finansowe zabezpieczenie w przypadku szkód powstałych poza granicą RP. Świadczenie może więc przydać się osobom, które często wybierają się w służbowe delegacje do europejskich krajów. Zakup AC ułatwia prosta porównywarka dostępna na stronie internetowej kalkulatorOCAC.pl.

NNW

Polisa następstw nieszczęśliwych wypadków uprawnia  do skorzystania z pomocy finansowej w przypadku doznania przez osobę znajdującą się w pojeździe uszczerbku na zdrowiu. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca również odszkodowanie, jeśli kierujący pojazdem lub pasażer zmarł na skutek obrażeń doznanych w kolizji drogowej. NNW stanowi świetne wsparcie dla klientów szukających finansowego zabezpieczenia dla siebie oraz spokrewnionych osób. Wypłacone odszkodowanie nie eliminuje możliwości skorzystania z innych profitów dostępnych w ramach pozostałych polis.

Assistance

Świadczenie komunikacyjne jest świetnym wsparciem dla osób, często podróżujących pojazdem mechanicznym. W ramach polisy klient może bowiem liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego w sektorze technicznym, medycznym oraz informacyjnym. Usługi te świadczone w krajach europejskich związane są z koniecznością wydania dużej sumy pieniędzy. Polisa gwarantuje natomiast bezpłatne i profesjonalne wsparcie w przypadku awarii lub kolizji pojazdu mechanicznego. Na zakup assistance powinny zdecydować się osoby posiadające bliskich krewnych. Z usług towarzystwa ubezpieczeniowego mogą bowiem skorzystać również pasażerowie samochodu. Zakup świadczenia nie stanowi dużego wydatku. Firmy ubezpieczeniowe często oferują bowiem assistance jako dodatek do OC lub AC. Pakiet można wówczas nabyć w atrakcyjnej cenie.

Dobrowolne polisy komunikacyjne są świetnym rozwiązaniem dla osób szukających finansowego zabezpieczenia w przypadku ewentualnych kolizji drogowych. Świadczenia mają jednak określony zakres ochrony. Produkt należy więc dostosować do rodzaju posiadanego pojazdu oraz indywidualnych preferencji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności