lederboard

Kilkadziesiąt dzieł wybranych polskich artystów i designerów do obejrzenia na wystawie towarzyszącej 3. aukcji „Art & Design”

Już od 11 stycznia 2022 r. rusza trzecia z cyklu aukcja „Art & Design” organizowana przez platformę Artinfo.pl i Ewę Mierzejewską. Tego samego dnia o godz. 18:00 na III piętrze budynku Mysia 3 w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy obiektów przeznaczonych na licytację. Wystawa potrwa tylko dwa dni, natomiast aukcja w Internecie – od 11 do 25 stycznia 2022 r. do godz. 21:00. Licytować będziemy na stronie Artinfo.pl: artinfo.pl/aukcje-internetowe.

 

 

Artinfo.pl to największa platforma aukcyjna i największy portal o rynku dzieł sztuki w Polsce. Ewa Mierzejewska jest historykiem sztuki, znaną dziennikarką prasową i telewizyjną, organizatorką targów i wystaw. Jej współpraca z Artinfo.pl zaowocowała cyklem wyjątkowych wystaw i aukcji pod hasłem „Art & Design”. Projekt ten, jak sama nazwa wskazuje, łączy dwa światy: sztuki i unikatowego designu.

Na wystawie i w katalogu aukcyjnym zobaczymy kilkadziesiąt dzieł sztuki – tym razem ze zdecydowaną przewagą malarstwa i rzeźby. Nie zabraknie nazwisk zarówno artystów znanych i cenionych na rynku sztuki, jak i debiutantów. Przebojami będą zapewne prace Piotra Czajkowskiego, Anny Zalewskiej i Marcina Jasika, których obrazy są ostatnio rozchwytywane przez kolekcjonerów.

Wielką gratką dla miłośników twórczości Rafała Olbińskiego będzie jego nietypowy obraz pt. „Culture Privilege Of All” (2021 r.). Został on namalowany na podstawie plakatu pod tym samym tytułem, wykonanego przez artystę dla UNESCO w 1982 roku. Inni artyści, których prace zobaczymy na wystawie i aukcji to m.in. Michał Zaborowski, Andrzej Fogtt, Grupa The Krasnals, Andrzej Bator, Anna Szprynger, Norman Leto, Beata Murawska, Bartek Otocki, Julia Woronowicz, Maria Kiesner, Ivo Nikic, Lu Svensson.

Wśród prezentowanych dzieł rzeźb na uwagę zasługują: unikalna rzeźba Sylwestra Ambroziaka „Wspierający się” z 2001 roku, „Asklepios” Igora Mitoraja, oraz praca z serii „Gold Edition” Tomka Górnickiego (do jego innej rzeźby został niedawno wylicytowany pierwszy w historii token NFT do dzieła sztuki w Polsce).

Tak jak w każdej aukcji z cyklu „Art & Design” w ofercie znajdziemy również unikalne przedmioty autorstwa polskich projektantów, mi.in Oskara Zięty czy pracowni Grynasz Studio. Warto podkreślić, że wystawionych na licytację obiektów z dziedziny unikatowego designu nie można kupić w żadnym sklepie – ani internetowym, ani stacjonarnym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności