lederboard

Kobiety przyspieszą w drodze do zarządów


Ruszył, finansowany przez Unię Europejską, międzynarodowy projekt ACCELERATE!, mający na celu promocję kobiet w zarządach firm. W ramach projektu zrealizowane zostanie badanie oraz odbędą się wydarzenia, promujące różnorodność w zarządzaniu. Konferencja inauguracyjna odbędzie się 17 czerwca br. w Warszawie.

Nowy projekt unijny ACCELERATE! uzupełnia istniejące działania Unii Europejskiej w dziedzinie różnorodność w zarządzaniu, poprzez rozszerzenie również na sektor MŚP. Punktem wyjścia jest międzynarodowe badanie, mające na celu określenie struktury organów spółek, profilu zawodowego, kompetencji i doświadczenia członków w powiązaniu z osiąganymi wynikami tych spółek. Wśród badanych krajów jest Belgia, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia i Włochy.

Od czerwca do listopada 2015 r., w największych miastach europejskich, odbędzie się publikacja wyników badania, a towarzyszyć jej będą wydarzenia, na których przedstawiciele zarządów i rad nadzorczych firm, w tym sektora MŚP, będą mogli spotkać kandydatki, posiadające kompetencje do objęcia stanowisk w organach zarządczych spółek. Pierwsza z cyklu konferencja pod tytułem „Kobiety w zarządach, kobiety w mediach – wybór czy przeznaczenie?” odbędzie się 17 czerwca br. w Warszawie, w hotelu Sofitel.

– „Nasza inicjatywa ma na celu umożliwienie kontaktu firmom, planującym zmiany w zarządach oraz poszukujących wysokiej klasy specjalistów, z grupą utalentowanych i wykształconych kobiet, które mają kwalifikacje i są gotowe do objęcia najwyższych stanowisk w spółkach” – tłumaczy Jowita Bukowińska, prezes stowarzyszenia Professional Women’s Network Warsaw, które jest partnerem projektu w Polsce.

Spotkanie zainauguruje prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. W ramach konferencji odbędą się dyskusje, prelekcje oraz warsztaty poświęcone zarządzaniu różnorodnością. W czasie wydarzenia zostanie uruchomiony proces rekrutacyjny do międzynarodowej bazy kobiet „Women on Board”, której partnerem jest St. Gallen’s University ze Szwajcarii.

Partnerami konferencji są: Balajcza, Bisnode, BusinessWomen and Life, FOB, Grupa Orbis, HBRP, ICAN Institute, Inicado, Magazyn Madame, MasConsulting, MGallery, MKZ Partnerzy, Newspoint, Orange, Smyrska PR, Sofia Foundation, Law Business Quality.

Informacje i zapisy na: http://321leader.com

Projekt ACCELERATE! wychodzi naprzeciw planowanym zmianom. Od 2020 r. europejskie spółki, notowane na giełdzie, będą aktywnie poszukiwać kandydatek do zarządów, a to przełoży się na ruchy kadrowe w sektorze MŚP. Skonsolidowane wyniki badania ACCELERATE! zostaną przedstawione w Brukseli we wrześniu br. podczas konferencji podsumowującej projekt. Ankieta dla przedstawicieli firm znajduje się na stronie: https://www.surveymonkey.com/s/ankietaAccelerate

Kontakt dla firm chcących uczestniczyć w ankiecie:
Jowita Bukowińska, Prezes PWN Warsaw, +48 509 654 027, jowita.bukowinska@pwnwarsaw.pl

O PWN
Założone we Francji, stowarzyszenie Professional Women’s Network Global (PWN Global) jest federacją 19 oddziałów, skupionych w 15 krajach i zrzeszających ponad 3500 członków. Jego misją jest promocja rozwoju zawodowego kobiet menadżerek oraz przedsiębiorców, poprzez programy szkoleniowe i rozwojowe, mentoring, wymianę doświadczeń oraz konferencje i debaty z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i mediów. W Polsce działa od 2011 r. Więcej na: www.pwnglobal.net

O Sofia Foundation
Projekt ACCELERATE! jest koordynowany przez Sofia Foundation (Societal Organisation for Feminine Impact and Achievement), organizację non profit skoncentrowaną na badaniu i promocji uczestnictwa kobiet w zarządzaniu gospodarką, polityką oraz kwestiami społecznymi w Europie poprzez angażowanie doświadczonych kobiet do zarządów oraz promocję kobiet jako ekspertek w mediach. Więcej na: www.sofiafoundation.org

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności