lederboard

KOCHANA – razem iść pod wiatr

Sounds Like Women – siła głosów 10 międzynarodowych artystek oraz Renaty Przemyk i Eweliny Flinty.

 

 

Fakty

W ubiegłym roku Renata Przemyk była naszym gościem na dwóch koncertach w trasie „Sounds Like Women x Wysokie Obcasy – siła głosu kobiet”. Wspólnie z międzynarodowymi artystami zagraliśmy wówczas piosenkę z repertuaru Renaty Przemyk i Kasi Nosowskiej „Kochana”. Tak się zaczęła przygoda z tym utworem.

Podczas wiosennej kwarantanny artystki SLW podjęły trudną próbę nagrania tej piosenki na Zoomie, aby wspólnie dać wsparcie wszystkim, a zwłaszcza kobietom, ofiarom przemocy domowej. Efektem była spontaniczna wersja a capella, która pokazała, że jednoczesne śpiewanie online jest niemożliwe ze względu na opóźnienia jakie dają połączenia przez Internet. Dostarczyła za to poczucia bycia razem, muzykowania oraz wspólnego zmagania się z pandemią w tych trudnych czasach.

Historia i utwór

Późną jesienią 2020 roku doświadczenia te zaowocowały studyjnym nagraniem wersji piosenki z Renatą Przemyk i artystami Sounds Like Women. Realizację tego pomysłu wzmocniło dodatkowo odebranie praw człowieka kobietom w związku z planowanymi zmianami w ustawie antyaborcyjnej w kraju oraz nieustający brak zrozumienia fundamentalnego prawa kobiet do decydowania o własnym życiu.

Jednak celem tej akcji jest ponad wszystko wzmocnienie kobiet poprzez pokazanie i zrozumienie ogromnej wagi przyjaźni, wsparcia, solidarności i współpracy pomiędzy kobietami w Polsce i na całym świecie.

Założycielka projektu Sounds Like Women Luiza Staniec – Moir podeszła do tego wielkiego utworu na nowo. Zaaranżowała, nagrała oraz wyprodukowała piosenkę, którą zmiksował Rafał Szumny.  W projekcie razem z Renatą Przemyk i Eweliną Flintą wzięły też udział międzynarodowe wokalistki i muzycy współpracujące z SLW:

 

Renata Przemyk (wokal) – Polska

Ewelina Flinta (wokal) – Polska

Emae (wokal) – Wielka Brytania,

Rena Psibindi (wokal) – Wielka Brytania/Indie

Barbara Bartz (instrumenty smyczkowe) – Wielka Brytania/ Polska

Graham Kearns (gitary) – Wielka Brytania

Nadia Sheikh (wokal) – Hiszpania

Hannah Clair (wokal) – Francja

Youdit (wokal) – Węgry

Monika Bulanda (wokal, perkusja) – Turcja/ Polska

Marina Avetisian (wokal) – Rosja/ Wielka Brytania

Luiza Staniec – Moir – Wielka Brytania/Polska (aranżacja, produkcja muzyczna, nagrania, programowanie, video produkcja)

Rafal Szumny – Mix/Master

 

Teledysk

Teledysk towarzyszący pojawieniu się tej wersji piosenki to obraz nagrywania przez artystów w obostrzonych warunkach pandemii, zdalnie w swoich domach dookoła świata. Składają się na niego także zdjęcia i krótkie filmy nadesłane do nas przez różne kobiety i ich przyjaciółki. Materiały te są rezultatem zaproszenia do udziału w naszym przedsięwzięciu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Akcja towarzysząca tej piosence ma za zadanie wzmocnienia poprzez solidarność i zaznaczenie ważności przyjaźni między kobietami, współpracy, wzajemnego wsparcia i zrozumienia w walce o swoje prawa na świecie.

Link to teledysku – Premiera 09.02 12:00 (polskiego czasu)

Misja

Międzynarodowy aspekt tego wydarzenia uwydatnia, że kobiety z całego świata poprzez glosy rożnych artystek solidaryzują się z kobietami w Polsce w walce o ich prawa. Podkreśla wagę wspierania się kobiet nawzajem na całym świecie w ich misji do równouprawnienia i walki z przemocą w każdej postaci.

Chcemy także w ten sposób, pomimo niemożności grania koncertów, nagłośnić szerzenie świadomości o przemocy domowej i jej ofiarach, nieść im otuchę i wsparcie. Przypomnieć ludziom, że przemoc wobec kobiet dzieje się codziennie. Muzyka jest platformą mówienia o tych trudnych sprawach w trochę lżejszy sposób. Dociera tam, gdzie słowa są ignorowane lub pomijane.

Tak jest w przypadku wszystkich działań Sounds Like Women.

***

Oficjalna premiera utworu na wszystkich platformach cyfrowych i teledysku zaplanowana jest na 9 lutego 2021 roku.

Dochód ze sprzedaży digitalowej singla będzie przeznaczony na koncert z panelem epsperckim poznym latem tego roku w Polsce i na spotkanie ze wszystkimi artystami oraz publicznością.

Sounds Like Women to muzyczny i społeczny projekt, a także zarejestrowana organizacja pożytku publicznego, której założeniem jest wzmacnianie kobiet i dziewcząt na całym świecie poprzez muzykę oraz liczne muzyczne i około muzyczne działania. Wydajemy także specjalnie napisane piosenki by szerzyć świadomość o najbardziej palących problemach kobiet, takich jak przemoc domowa, nierówność płci, uprzedzenia rasowe.

Organizujemy tez warsztaty wzmacniania kobiet i dziewcząt poprzez zajęcia muzyczne, a także wydarzenia muzyczno -społeczne, mające za zadanie wzmacnianie kobiet, szerzenie świadomości o ich największych problemach i im zapobieganie. Promujemy tez życzliwość, wspieranie się kobiet nawzajem oraz naturalne produkty często wyprodukowane przez panie, wspomagające kobiet zdrowie fizyczne i psychiczne.

Krótki film o misji: https://youtu.be/Q77lXC1ihJ8 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności