Komfortowy sen w każdych warunkach


Codziennie przesypiasz osiem godzin, a mimo to budzisz się zmęczona? Może czas zadbać o to, pod czym śpisz.

 

Przesypiamy trzecią część swojego życia, często w ogóle nie zastanawiając się nad tym, jak istotny dla  organizmu jest regularny, niczym nie zakłócony odpoczynek. Często nie zwracamy uwagi na to, czym zaścielamy nasze łóżka.

 

Specjalista od pościeli

Firma Paradies od 1854 roku dba o komfort naszego snu, produkując kołdry i poduszki najwyższej jakości. Przez ponad 160 lat działalności wyrobiła sobie renomę najsolidniejszego producenta artykułów pościelowych w Europie, a jej produkty trafiają do klientów z całego świata.

Za sukcesem marki stoi przede wszystkim nieustanna pogoń za innowacjami, które mają zapewnić nam zdrowszy i bardziej komfortowy sen. Paradies zwraca także ogromną uwagę na właściwy dobór tkanin wierzchnich i wypełnienia oraz jakość wykończenia swoich produktów.

Przekłada się to na ogromne zaufanie, którym klienci od lat obdarzają pościel niemieckiej firmy.

W oczach producenta dobra pościel dba nie tylko o potrzeby właściciela, ale także o środowisko naturalne. To dlatego produkty Paradies poddaje się rygorystycznej kontroli na każdym etapie produkcji. Wykorzystuje się wyłącznie materiały pozbawione szkodliwych substancji, a wszystkie tkaniny testuje się pod kątem nieszkodliwości dla skóry i ciała. W trosce o środowisko firma zrezygnowała także ze stosowania wybielaczy, dlatego  tkaniny mają naturalny kolor bawełny. Do produkcji pościeli z wypełnieniem naturalnym wykorzystuje się Polski Puch Gęsi o najwyższej jakości, które poddaje się praniu i sterylizacji w temp 130 * C.

 

IMG_0200

 

Na każdą temperaturę

Zdrowy sen wymaga od nas korzystania z kołdry przystosowanej do pory roku oraz własnych preferencji. To dlatego w sprzedaży dostępne są pościele zapewniające różne poziomy izolacji cieplnej. Kołdry syntetyczne od Paradies wypełnione są bardzo sprężystymi i delikatnymi włóknami poliestrowymi, które w przestrzeniach między nimi , gromadzą i zatrzymują nasze własne ciepło.

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale to nie kołdra ogrzewa Cię podczas snu, lecz ciepło wydzielane przez Twoje ciało, które jest przez nią zatrzymane.

Kołdra nie musi być ciężka . Wręcz przeciwnie , im lżejsza kołdra tym komfort snu jest większy.

Nie bez powodu najlepsze kołdry syntetyczne są tak lekkie: wykonano je z miękkiej i układanej warstwowo włókniny – aż 98% takiej kołdry stanowi powietrze.

Dla tych, którzy cenią sobie naturalne materiały, firma Paradies produkuje klasyczną pościel puchową. Niezwykle lekki, w pełni wyrośnięty puch jest najlepszym izolatorem naszej temperatury.

Zupełnie innego podejścia wymaga tworzenie pościeli przeznaczonej na gorące, letnie dni, takich jak innowacyjne maty oraz poduszki chłodzące z serii Cool Comfort.

Przy projektowaniu tych produktów konsultowano się z fizjologami odzieży oraz antropologami, przeprowadzono także liczne badania laboratoryjne, aby opracować jak najskuteczniejszy sposób odprowadzania ciepła przy wykorzystaniu syntetycznych materiałów.

Sekret pościeli Cool Comfort tkwi w jej wypełnieniu – pod poszewką ukryto specjalne mikrokapsułki o zmiennej fazie skupienia, które pod wpływem naszej temperatury na przemian przechodzą między stanem stałym a ciekłym, przy okazji pochłaniają i oddają ciepło. Kapsułki zapewniają aktywną termoregulację i właściwą wentylację, dzięki czemu możemy cieszyć się chłodnym i suchym snem niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz.

 

Still blau 20x15 cm

Czysto i zdrowo

Niemal wszystkie pościele Paradies przystosowano do prania w warunkach domowych przy wykorzystaniu środków do prania tkanin delikatnych. Jeśli pościel wymaga wyłącznie odświeżenia i nie jest mocno zabrudzona, wystarczy wyprać ją w temperaturze 40°C. Niektóre produkty można prać również w temperaturze  60°C, ale mając na uwadze dobro środowiska naturalnego, firma zachęca do prania w niższej temperaturze.

Firma zachęca także do regularnego wymieniania pościeli. Aby zapewnić sobie zdrowy i  higieniczny sen, powinniśmy kupować nową kołdrę raz na 7-8 lat, a poduszki wymieniać raz na 2-3 lata.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności