lederboard

Komplety patelni z odpinaną rączką. Czy sprawdzą się w kuchni?

Niezależnie od tego czy dysponujemy sporą ilością miejsca do przechowywania czy mamy raczej małą kuchnię, chcemy żeby garnki były ergonomicznie poukładane. Najlepiej w taki sposób, aby móc sięgnąć do nich i wyciągnąć je swobodnie, bez przekładania innych elementów zastawy czy sprzętów, które wypełniają szafki – czasem w wielkim chaosie. Chcąc lepiej zorganizować przestrzeń i optymalnie ją wykorzystać rozważ zakup kompletu patelni i garnków z odpinaną rączką.

Przede wszystkim funkcjonalność

Garnki z odpinanymi rączkami to świetna opcja, dzięki której ich przechowywanie zajmuje mało miejsca, a gotowanie możliwe jest na dwa sposoby – poprzez smażenie na kuchence i pieczenie w piekarniku. Po odpięciu rączki można włożyć jeden garnek w drugi. Zamiast organizować przestrzeń na 3-4 garnki różnej wielkości, wystarczy nam miejsce na jeden, do którego można włożyć pozostałe. Rączka nadaje się do używanie zarówno z garnkami, jak i patelniami z zestawu.

Gotuj i piecz w jednym naczyniu

Zestawy garnków w odpinaną rączką są uniwersalne. Oznacza to, że świetnie sprawdzą się podczas gotowania, smażenia, ale także można je wkładać bez obaw do piekarnika. Należy tylko pamiętać o odpięciu rączki, bo plastikowe elementy nie są przeznaczone do używania w wysokiej temperaturze.

Wysoka jakość garnków

To z czego zestawy garnków i komplety patelni są wykonane jest bardzo ważne. Często kupując tanie garnki czy patelnie przygotowywane na nich dania przywierają, a powłoki rysują się. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • pokrycie specjalną powłoką – to ona odpowiada za nieprzywieranie potraw i pozwala ograniczyć używanie tłuszczu podczas gotowania. Jedną z lepszych powłok jaka może być zastosowana jest powłoka Titanium,
  • równomierne nagrzewanie – pozwala to nie tylko na idealne przygotowanie potraw, ale też mniejsze zużycie energii,
  • sporym ułatwieniem są też garnki i patelnie, które są wyposażone w thermo signal, czyli wskaźnik nagrzania.

Na jakich kuchenkach będą działać?

Warto pamiętać, że nie wszystkie garnki są kompatybilne z konkretnymi kuchenkami. Te przeznaczone do kuchenek gazowych mogą nie działać na płytach indukcyjnych. Jeśli mamy w planach remont kuchni i jeszcze nie zdecydowaliśmy się na konkretną kuchenkę, można wybrać takie garnki, które działają na każdej powierzchni grzewczej. Na spodzie garnka i opakowaniach znajdują się specjalne symbole producentów. Oznaczeniem indukcji jest logo spirali, a kuchenki gazowej – płomień.

Nie tylko garnki, ale też patelnie

Zestawy garnków z odpinanymi rączkami można dowolnie kompletować. Warto, żeby w takim zestawie znalazły się garnki o różnej średnicy i patelnie. Dodatkowo w zestawach często są pokrywki czy plastikowe wieczka, które świetnie sprawdzą się podczas przechowywania potraw. W zestawie najczęściej jest jedna rączka, która na komplet 3-4 garnków jest wystarczająca. Oczywiście można taką rączkę osobno dokupić.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności