Koncert wewnątrz Forda


Już dawno przestaliśmy oceniać samochody wyłącznie pod kątem tego, jak wyglądają i jak szybko przewiozą nas z punktu A do punktu B. Ford Mondeo Vignale dowodzi, że światem motoryzacji rządzić będą inteligentne auta.

 

 

Kiedyś było lepiej. Wino smakowało bardziej, żyło się spokojniej i produkowano lepsze samochody. Krytyka przychodzi nam z łatwością, ale pamiętaj, że kiedyś nie było bieżącej wody, a samochody uruchamiało się korbą. Harmonijne życie polega na korzystaniu ze zdobyczy współczesności ze zrozumieniem najlepszych osiągnięć historii. Ta zasada przyświecała projektantom Forda Mondeo Vignale, samochodu łączącego nowoczesną technikę z dbałością o indywidualne potrzeby klienta.

Wszystko zaczęło się w 1913 roku, gdy urodził się Alfredo Vignale. Już jako siedemnastolatek pracował w firmie karoseryjnej Giovanniego Fariny, brata słynnego Battisty Fariny, znanego jako „Pinin”. Po wojnie stworzył swoje pierwsze auto: zamienił działający motocykl na skorodowany samochód, do którego dorobił nowe, aluminiowe nadwozie. Nietuzinkowy pojazd spotkał się z życzliwym przyjęciem angielskich dziennikarzy, a zachęcony sukcesem Alfredo założył firmę Carrozzeria Vignale. W czasie swojej kariery projektował samochody dla wielu znanych producentów m.in. dla Ferrari, Maserati, Triumpha, Cisitalii, Cunninghama, Jensena i DeTomaso. W 1969 sprzedał firmę Argentyńczykowi DeTomaso, a trzy dni po dokonaniu transakcji zginął prowadząc ukochane Maserati. Po śmierci Alfredo marki DeTomaso, Ghia i Vignale zostały wykupione przez Forda.

 

SERYJNY VIGNALE

Ford Mondeo Vignale sprzedawany jest w wyjątkowych kolorach: Vignale Nocciola, Vignale White, Vignale Black oraz Vignale Silver. Samochód dostępny jest z silnikiem wysokoprężnym TDCi o mocy 180 KM oraz bi-turbo 210 KM, benzynowym EcoBoost o mocy 203 i 240 KM bądź z napędem hybrydowym (187 KM), które w połączeniu z systemem aktywnej redukcji hałasu i laminowanymi szybami zapewniają idealne środowisko dla najdalszych podróży.

Wnętrze auta – wykończonego skórą Lux Charcoal Black albo Lux Cashmere, szytą i pikowaną ręcznie – przywodzi na myśl klasyczne samochodowe rękodzieło z epoki Alfreda Vignale. O pewność prowadzenia w każdych warunkach atmosferycznych zadbają seryjne reflektory adaptacyjne LED oraz opcjonalny napęd wszystkich kół.

23798163056_d55b8f597d

Kamera cofania

Duży ekran to przyjaciel mieszkańców metropolii – wyświetlisz na nim obraz z kamery cofania, dzięki czemu zaparkowanie w najciaśniejszych uliczkach nigdy więcej nie będzie sprawiało ci problemów.

Ford Sync 2

Zsynchronizuj swojego smartfona z komputerem pokładowym, byś mógł obsługiwać słuchawkę przy wykorzystaniu komend głosowych. Duży ekran dotykowy to ukłon w stronę miłośników urządzeń mobilnych, który ułatwi obsługę i konfigurację pojazdu.

Jedź tak, jak lubisz

Mondeo Vignale sprzedawany jest w wersji czterodrzwiowej oraz kombi. Dostępne są zarówno modele z silnikiem spalinowym, wysokoprężnym oraz hybrydowym, a Ford zapewnia całą paletę dodatkowych opcji konfiguracyjnych.

23197470253_9fe8d39d6d

MUZYCZNY VIGNALE

Choć nie może stawać w szranki z audiofilskimi zestawami hi-fi, które grają w pokojach prawdziwych melomanów, Vignale wyróżnia się na tle konkurencji dobrze zrównoważonym brzmieniem i doskonałym wytłumieniem wnętrza.

Inżynierowie dźwięku zdawali sobie sprawę z tego, że nie mogą rozpocząć projektowania systemu audio od doboru wielkich i pięknie brzmiących głośników, ich nadrzędnym celem było stworzenie wnętrza o idealnych warunkach akustycznych, do którego nie docierałyby szumy z zewnątrz pojazdu.

Dopiero gdy udało się wytłumić Vignale, przystąpiono do montażu systemu audio. Dzięki temu Ford Mondeo Vigniale brzmi doskonale nie tylko podczas odtwarzania muzyki ale także wtedy, gdy chcesz rozkoszować się ciszą w trakcie jazdy.

Cisza i spokój

System aktywnej redukcji szumów składa się z kilku mikrofonów wyłapujących hałas z otoczenia, który jest wytłumiany wewnątrz pojazdu. Każdy element pojazdu opracowano tak, by zachował jak największą dźwiękoszczelność. Pozwala to stworzyć idealną scenę dźwiękową lub podróżować w błogiej ciszy.

Sony na pokład

Specjaliści od Sony postawili sobie za punkt honoru stworzenie systemu audio który charakteryzuje się czystą i zrównoważoną barwą oraz pozwala cieszyć się z prawdziwie przestrzenny, dźwiękiem. System pozwoli ci ręcznie ustawić miejsce w samochodzie, w którym wypadnie środek sceny dźwiękowej.

Naszpikowany dźwiękiem

We wnętrzu samochodu umieszczono 12 głośników z membranami polipropylenowymi, które mają wypełnić auto zrównoważonym i przestrzennym dźwiękiem. To dzięki nim masz wrażenie, że znajdujesz się nie we wnętrzu samochodu, a na kameralnej scenie koncertowej.

Sprytny wzmacniacz

10-kanałowy wzmacniacz wybrzmiewa z mocą 390W, wyposażono go w cyfrowy procesor dźwięku oraz układ dostosowujący sygnał do prędkości jazdy, który dba o to, by muzyka w każdych warunkach brzmiała równie perfekcyjnie.

Przyjaciel smartfonów

Ford zapewnia, że seria Vignale to samochody stworzone do współpracy z urządzeniami mobilnymi. Dźwięk przesyłany bezprzewodowo do komputera pokładowego jest przetwarzany tak, by jakością nie odbiegał od muzyki słuchanej z płyty CD.

23528589250_c6eca7c699

TWÓJ VIGNALE

Wybór samochodu to szczególny proces. Poproś doradcę w FordStore o rozszerzoną jazdę próbną, trwającą nawet cały weekend, byś w pełni docenił to, czym ten samochód różni się od innych. Nowego samochodu nie musisz odbierać w salonie, może być on dostarczony do domu lub pracy. W Polsce o klientów Vignale dba sześć reprezentacyjnych salonów: Auto Boss z Chorzowa, Euro Car z Gdyni, PGD Partner z Krakowa, Auto Brzezińska z Łodzi, BCH Chwaliński z Opola i Bemo Motors z Warszawy.

Gdy Ford Mondeo Vignale trafi w twoje ręce, zapomnisz o typowych zajęciach posiadacza samochodu; Vignale to przede wszystkim sposób na oszczędzanie największego luksusu, jaki można mieć w życiu. Czasu. Serwisowanie samochodu nigdy jeszcze nie było tak proste: Ford Mondeo Vignale może być odbierany od właściciela, przywracany do idealnego stanu technicznego i następnie dostarczany do domu lub biura. Przez cały okres użytkowania właścicielowi przysługuje bezpłatne mycie auta, na życzenie łączone z usługą kosmetyki wnętrza.

Dzięki temu Ford Mondeo Vignale zawsze wygląda tak, jak to wymarzył projektant: perfekcyjnie. Na koniec najważniejsze: 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę czuwają doradcy usługi Vignale OneCall (dostępnej pod numerem telefonu (61) 831 99 72), którzy wezwą pomoc drogową, umówią wizytę w serwisie i odpowiedzą na pytania związane z eksploatacją auta. Posiadanie wyjątkowego samochodu nigdy jeszcze nie było tak proste.

Więcej informacji na stronach:

www.ford.pl

www.vignale.ford.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności