lederboard

Konferencja Kobiece Inspiracje „Kultura i Biznes” za nami


Pierwsze spotkanie z cyklu „Kobiece Inspiracje” odbyło się w niedzielę 12 marca 2017 roku w klimatycznym warszawskim Teatrze Kamienica. Konsorcjum Wydawnictwa Anagram i Fundacji Duży Format – organizatorów wydarzenia – zaproponowało temat „Kultura i biznes”. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. Ilonę Adamską, Grażynę Torbicką, Ewę Łabno-Falęcką, Annę Mętrak, Justynę Sieńczyłło i Danutę Terpiłowską. Panie opowiadały o pasjach, które niejednokrotnie przeobraziły w zawód: kinie, teatrze, sztuce. Za każdym razem wywiązywała się dyskusja z paniami z widowni, które chciały dowiedzieć się więcej na dany temat. Rozmowy przenosiły się do foyer.

 

 

„Zrozumienie wzajemnych potrzeb i oczekiwań, pomaga zbudować długoterminową współpracę opartą na zaufaniu i dialogu” – słowa Ewy Łabno-Falęckiej (Mercedes-Benz, główny partner wydarzenia) były jeszcze długo omawiane. Panie w większości również zidentyfikowały się ze słowami Ilony Adamskiej „Im wyżej tym samotniej, ale trzeba stawiać na jakość a nie na ilość relacji oraz że warto inspirować się osobami, które są wyżej ode mnie”.

MBI_7355c

Na pierwsze spotkanie „Kobiece Inspiracje” zaprosiły również firmę kosmetyczną, perfumerię, projektantkę mody, producenta wódki oraz specjalną ciastkarnię. Byłą to wyselekcjonowana, nieliczna grupa wystawców. Każda z pań dostała torbę z katalogiem w postaci książki, książką „Kino ze znakiem jakości” pod redakcją Anny Mętrak i tomikiem poezji oraz drobnymi upominkami od partnerów wydarzenia. Pod koniec spotkania odbyła się loteria wizytówkowa z cennymi nagrodami m.in.: vouchery na weekend z Mercedesem i weekend w nadmorskim SPA czy akwarela Agnieszki Gil i wiele innych.

MBI_6767dd

Należy też wspomnieć, że wszystkie rozmowy na scenie prowadził Konrad Szczebiot, teatrolog i radiowiec, a wydarzenie uświetniły koncerty Dominiki Świątek i Gabán Azul – zespołu, którego założycielem jest Gabriel Hernadez-Riso. Magdalena Koperska (Anagram) i Rafał T. Czachorowski (Fundacja Duży Format) zaprosili również na scenę jedenastoletnią Anie Bałdowską, która zaskoczyła słuchaczy „potężnym głosem” podczas zaśpiewania „Feelings” Morissa Alberta.

MBI_7356dd

Jak podkreślają organizatorzy chcą również dawać szansę tym wyjątkowym, bardzo młodym wykonawcom.

LBQ było partnerem medialnym wydarzenia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności