Konferencja naukowa „Argentina – the country to Invest in”


Zespół Prawa Latynoamerykańskiego w ramach projektu Warsaw Latin Convention ma zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić Państwa na konferencję naukową „Argentina – the country to Invest in”. Konferencja ma na celu pokazanie nieznanego dotąd potencjału rynków krajów Ameryki Południowej na przykładzie Argentyny poprzez wskazanie prężnie rozwijających się sektorów w tym kraju.

 

Przedstawione zostaną również umowy, którymi związana jest Argentyna, oraz zarys dotychczasowej współpracy z Polską. Argentyna jest drugim, po Brazylii, partnerem handlowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów, oraz pierwszym krajem, który sformalizował relacje z UE. W ramach współpracy Polska eksportuje przede wszystkim wyroby przemysłu elektromaszynowego i chemicznego. Wśród eksportowanych produktów są również wyroby metalurgiczne oraz akcesoria do pojazdów silnikowych. Głównymi produktami importowanymi przez Polskę są produkty przemysłu spożywczego.

Jako przykład inwestycji w Argentynie zaprezentowana zostanie firma LUG, której przedstawiciele podpisali w dniu 11 października 2016 r. umowę z lokalnym Rządem Prowincji Misiones w Republice Argentyńskiej. Na mocy porozumienia, w Argentynie powstanie zakład, w którym produkowane będą oprawy oświetleniowe LUG przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskiej Prowincji Misiones.

Zaproszeni goście:

PATRICIA BEATRIZ SALAS – Pani Ambasador Argentyny w Polsce

MIGUEL ÁNGEL CUÑA – Sekretarz Ambasady

ERYK WTORKOWSKI – Dyrektor ds. rozwoju LUG Light Factory i CEO LUG do Brazil Ltda.

 

unnamed

 

22.02.2017 18:30

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ul. Lipowa 4 pokój 1.2

Kontakt: http://www.warsawlatinconvention.com/

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności