lederboard

Kredyt do 50 tysięcy na remont mieszkania — jak wybrać?

Chcesz wreszcie wyremontować mieszkanie, ale konto oszczędnościowe wciąż świeci pustka-mi? Sięgnij po tani kredyt gotówkowy. Pozyskane z niego środki możesz przeznaczyć na remont, odświeżenie wnętrza, zakup nowych mebli lub sprzętu. Jak wybrać najlepszy kredyt na remont mieszkania? Podpowiadamy.

 

Remont mieszkania to jedna z takich czynności, którą z powodu braku środków finansowych można odkładać latami. Zdecydowanie lepszym pomysłem niż oczekiwanie na nieprzewidziany zastrzyk ekstra gotówki jest sięgnięcie po tani kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania — dlaczego warto?

Jeśli wygląd Twojego mieszkania pozostawia wiele do życzenia, dzięki remontowi skutecznie je odmienisz. Taki zabieg sprawi, że:

  • we własnych czterech kątach wreszcie poczujesz się „jak w domu”. A to przełoży się na wyższy komfort codzienności i lepsze samopoczucie;
  • wartość rynkowa Twojego mieszkania wzrośnie. Niedrogi remont będzie więc świetnym ruchem, jeśli w najbliższym czasie planujesz je sprzedać lub wynająć;
  • zaoszczędzisz pieniądze. Zwłaszcza jeśli wymienisz sprzęty na nowe energooszczędne czy ocieplisz budynek (remont domu).

 Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu na remont mieszkania?

Jeśli sięgniesz po kredyt gotówkowy na remont mieszkania, pozyskane z niego środki będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Może być to zakup materiałów budowlanych, opłacenie ekipy remontowej, kupno mebli, sprzętu RTV czy AGD.

Jak wybrać kredyt, aby… nie żałować?

Jeśli wiesz już, że chcesz sfinansować remont kredytem, rozpocznij poszukiwania najlepszej oferty. Wybór przypadkowej może narazić Cię bowiem na dodatkowe koszty, utrudnić obsługę finansowania czy pozbawić dodatkowych atrakcyjnych przywilejów. Od czego zacząć?

Wybór najlepszego kredytu gotówkowego warto poprzedzić porównaniem propozycji dostępnych na rynku banków. Jakie kryteria wziąć pod uwagę? Oto 5 najważniejszych.

1. Dostępne kwoty

Zanim rozpoczniesz porównanie kredytów gotówkowych… skalkuluj koszty remontu. Dzięki temu będziesz wiedział, jaką kwotę musisz pożyczyć. Pozwoli Ci to dokonać wstępnej selekcji banków na podstawie dostępnych kwot finansowania.

 2. Koszty

Jeśli wiesz już, które banki udzielą finansowania na potrzebną kwotę (np. kredyt 50 tysięcy złotych), zwróć uwagę na koszty poszczególnych propozycji. Aby kredyt gotówkowy okazał się realnym wsparciem, nie może być drogi. Porównując oferty kredytowe, nie kieruj się jednak wysokością oprocentowania nominalnego, a RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania kredytu. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty okołokredytowe i precyzyjnie ilustruje, ile w praktyce zapłacisz za każdą pożyczoną złotówkę.

3. Gwarancja stałego oprocentowania

Aby precyzyjnie planować wydatki i skutecznie zarządzać domowym budżetem, warto zachować pewność, że przez cały okres kredytowania rata kredytu na remont mieszkania nie wzrośnie. Czy to możliwe? Tak! Aby osiągnąć taki efekt, wybierz kredyt gotówkowy z gwarancją stałego oprocentowania.

4. Możliwość zawarcia umowy w dogodny dla siebie sposób

W czasie pandemii COVID-19 warto eliminować zbędne aktywności. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, wiele banków umożliwiło pozyskanie kredytów gotówkowych przez internet lub telefon. Jeśli Ty także chcesz wziąć kredyt na remont mieszkania online, upewnij się jednak, że bez konieczności wizyty w oddziale nie tylko złożysz wniosek, ale dopełnisz także wszystkich niezbędnych formalności wraz z zawarciem umowy.

 5. Dodatkowe korzyści i udogodnienia

Aby wyróżnić się wśród konkurentów, banki często kuszą klientów dodatkowymi udogodnieniami i korzyściami. Czy warto z nich korzystać? Jeśli tylko stanowią dla kredytobiorcy realną wartość, zdecydowanie tak. Dobrym przykładem może być tu Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferujący Mistrzowski kredyt gotówkowy. Sięgając po Mistrzowski kredyt gotówkowy, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie, a dodatkowo w ramach Pakietu „Pomoc na zawołanie” także z codziennego szybkiego oraz profesjonalnego wsparcia medycznego i technicznego. To jednak nie wszystko. Do Twojej dyspozycji będzie także Pakiet Usług Bankowych z bezpłatnym dostępem do dokumentacji kredytowej, przypomnienia SMS-em i możliwość wydruku (raz na 12 miesięcy) Raportu BIK Pass Plus.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności