lederboard

Kuchnia w wersji minimalnej

Do jakiego rozmiaru można zmniejszyć kuchnię, aby pełniała swoje funkcje, a jednocześnie nie zabierała zbyt wiele powierzchni w mieszkaniu? Trend minimalizujący wielkość kuchennych szafek i powierzchni roboczej z jednoczesnym schowaniem kuchni, to nie tylko moda ostatnich lat, ale często także konieczność powodowana niewielką przestrzenią.

 

Projektanci i producenci wyposażenia zdążyli nas już przyzwyczaić do tego, że wszystko czego potrzebujemy do wyposażenia kuchni, może się zmieścić w jednym, niewielkim module, schowanym za taflą jednolitych drzwi. Tego rodzaju rozwiązania z powodzeniem sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach o małych powierzchniach, ale również w całkiem sporych salonach, gdzie kuchnia zazwyczaj jest sprytnie ukryta. Wystarczy zamknąć drzwi, przesunąć ruchomą płytę – a znika z pola widzenia tak szybko, jak się pojawiła.

Kuchnia kompaktowa to idealne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo mało miejsca na jej aranżację. Rozwiązania, które są do niej przeznaczone nie zawsze są imponujące, ale za to niesłychanie praktyczne – i to jest ich największa zaleta. Zazwyczaj kompaktowa kuchnia zawiera ruchomy stół, na którym można serwować posiłki, płytę grzewczą, piekarnik, lodówkę, mini zmywarkę oraz miejsce zaprojektowane na przemyślane systemy szafek i szuflad, w których przechowywane są naczynia, akcesoria, garnki oraz produkty spożywcze. Sprawdźmy jakie rozwiązania dla kompaktowych kuchni oferuje Peka.

5.Extendo

Jednym z systemów, który doskonale radzi sobie z wykorzystaniem trudno dostępnej przestrzeni w narożniku, jest Magic Corner Comfort. Wystarczy otworzyć drzwi i pociągnąć za uchwyt, aby półki gładko wysunęły się na zewnątrz. Tylnie półki przesuwają się do przodu, na miejsce przednich, dzięki czemu zyskujesz doskonały przegląd i dostęp do zawartości przechowywanej w narożniku. To najlepszy sposób na przechowywanie garnków, patelni lub sprzętu AGD.

Wyciągane na zewnątrz półki i mechanizmy wind pomogą Ci sięgnąć do najgłębiej schowanych lub wysoko zamieszczonych powierzchni przechowywania. Peka oferuje praktyczne rozwiązania. Najbardziej interesujące są półki Extendo, umożliwiające wysunięcie na zewnątrz całej zawartości, oraz systemy wind Pegasus czy iMove. Opuszczane na zewnątrz i na dół ergonomiczne mechanizmy są szczególnie przydatne w kuchni, gdzie niewielka powierzchnia wymusza zabudowę pod sam sufit.

6.Extendo

W kuchni kompaktowej nawet najwęższe przestrzenie powinny być efektywnie wykorzystywane. Jeśli zastosujesz przemyślany system, który potrafi zagospodarować nawet szerokości 150 mm, możesz zyskać cenne miejsce na przechowywanie nawet 2-litrowych butelek, przypraw czy herbat. Wysoki wyciąg Dispensa, stworzony do wąskich wnęk, to jedna ze sztandarowych propozycji, która jest nieodzownym elementem kompaktowej kuchni. Dzięki niemu zagospodarujesz nawet to, co wydawało się wcześniej tylko odstępem między blokiem szafek a ścianą.

W kuchni kompaktowej trzeba zagospodarować również wąskie przestrzenie w szafkach podblatowych. Tutaj pomocne okazują się wyciągi wąskie „15”, Snello czy Slim. Nawet w tak wąskiej przestrzeni możesz przechowywać blachy do pieczenia, deski do krojenia. A dzięki możliwości zastosowania wieszaka na ręcznik zyskujesz dodatkową korzyść, bo wiesz, że masz go zawsze w zasięgu ręki. Systemy podblatowe umożliwiają przede wszystkim praktyczne możliwości zagospodarowania ich jako kuchennych przyborników na akcesoria do przypraw, niezbędnych podczas gotowania. Ich ergonomiczny kształt i łatwe wysuwanie na zewnątrz dają niesamowite pole do popisu. Są zatem idealnym wyposażeniem kompaktowej kuchni.

7.Pegasus

Jeśli chcemy schować naszą kuchnię i sprawić, że będzie niewidoczna dla reszty domowników czy gości – skorzystajmy w rozwiązania przesuwanych drzwi HAWA. W zależności od wielkości modułu kompaktowej kuchni można zastosować standardowe drzwi HAWA, których skrzydła chowamy we wnęce, lub HAWA Folding Concepta. W drugim przypadku drzwi są szersze, a podczas chowania łamane na dwie powierzchnie i wsuwane do wnęk.

Kompaktowa kuchnia nie musi oznaczać dramatycznie mało przestrzeni na przechowywanie, trudności w dostępie do szafek czy konieczności garbienia się podczas pracy. Z rozwiązaniami Peka życie i funkcjonowanie na małej przestrzeni kuchennej może być wygodne i przyjemne. W kompaktowej kuchni przechowujemy wszystko to, czego naprawdę potrzebujemy, dzięki czemu mamy niezbędne przedmioty zawsze na wyciągnięcie ręki.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności