Kursy indywidualne czy grupowe – którą formę nauki języka wybrać?

We współczesnym świecie znajomość języków staje się standardem. Samodzielne nauczenie się tego, w jaki sposób należy posługiwać się obcym językiem, bywa trudnym zadaniem — to właśnie dlatego często decydujemy się na skorzystanie z pomocy nauczyciela.

 

Indywidualne lekcje z nauczycielem

Lekcje sam na sam z nauczycielem mają wiele zalet. Cała uwaga jest wtedy skupiona na nas, a sposób przekazywania wiedzy dostosowany jest do naszych możliwości i chęci. Podczas takich zajęć można wyjątkowo efektywnie pracować nad obszarami, w których zauważamy braki. Możemy zdecydować się na lekcje stacjonarne, w domu korepetytora lub w szkole językowej, jeśli jednak interesuje nas na przykład angielski online — bez problemu znajdziemy odpowiednie oferty.

Decydując się na lekcje indywdualne, trzeba zazwyczaj liczyć się z wyższymi kosztami, niż w przypadku zajęć grupowych. To także mniejsza możliwość interakcji z grupą, rozmów z różnymi osobami i nawiązywania nowych znajomości — zależnie od tego, czego oczekujemy, może to być wadą lub zaletą.

Lekcje grupowe

Zajęcia grupowe cieszą się w szkołach językowych bardzo dużą popularnością. Możemy wybrać zajęcia w siedzibie szkoły lub kurs angielskiego online — nauka przez internet może być równie skuteczna!

Kursy grupowe pozwalają na oszczędność pieniędzy — są zazwyczaj tańsze, niż lekcje sam na sam z nauczycielem. Nie możemy tutaj liczyć na aż tak indywidualne podejście — kurs musi być dopasowany do potrzeby wielu osób naraz. Wspólna nauka ma jednak swoje zalety: uczymy się od siebie nawzajem, korygujemy swoje błędy i zapamiętujemy ciekawe wypowiedzi. Wiele osób uważa możliwość interakcji z grupą za duży atut kursów grupowych.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj nauki preferujesz, zawsze warto zwracać uwagę na jakość lekcji, przygotowanie merytoryczne nauczycieli i skuteczność metod nauczania. Sprawdzona szkoła językowa, ciesząca się od lat dobrymi opiniami, często zagwarantuje nam szybkie postępy  i zadowolenie z siebie. Szeroką ofertę kursów językowych znajdziesz na lincoln.edu.pl.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności