Kuszący zapach lata. Najciekawsze perfumy mijającego sezonu

Niech aromat lata zostanie z tobą na dłużej – zamknięty w ozdobnym flakoniku, z pewnością przywoła wspomnienia gorących dni i nastrojowych wieczorów!

 

Kochamy wakacje za długie dni, słońce i możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków i stresów, z którymi przyszło nam się zmagać przez w ostatnich kilka miesięcy. Nie każdy z nas jednak może pozwolić w sobie na wyjazd i wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Nawet takie osoby mogą jednak wyczarować dla siebie odrobinę wakacyjnego klimatu. Pomogą w tym lekkie, wakacyjne stylizacje, kolorowe gadżety, uśmiech i odpowiedni zapach przywołujący skojarzenia z urlopowym klimatem!

Czym zatem pachnie lato? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mnóstwo inspiracji znaleźć można na perfumy opinie. Dla jednych skojarzenie z wakacjami na pewno przynosi odświeżająca morska bryza. Jej woń jest niekwestionowanym zwycięzcą pośród zapachów, po jakie sięgamy w trakcie wakacji. Już kilka kropli przynosi bowiem orzeźwienie, tak bardzo potrzebne w czasie upalnych dni. Kolejną zaletą takich zapachów jest ich elegancki wymiar, dzięki czemu znakomicie sprawdzą się one w biurze!

Innym „nosom” lato kojarzy się jednak z wonią kwiatów, zarówno tych zrywanych na dzikiej łące, jak i uprawianych w ogrodzie. Taki zapach pozwoli nam się w pełni zrelaksować i zdystansować do rzeczywistości. Kwiatowe kompozycje, o ile nie są zbyt słodkie, świetnie nadają się zarówno do pracy, na rodzinny weekend czy na spotkanie z przyjaciółmi – radosny nastrój gwarantowany!

Latem, częściej niż w zwykle sięgamy także po perfumy z owocową nutą. Soczysty arbuz, wyrazista limonka, słodki melon czy mango stanowią zastrzyk endorfin w czystej postaci i działają lepiej niż filiżanka kawy! Owocowe nuty mają jeszcze jedną zaletę – są uniwersalne i pasują zarówno do pracy, jak i na wypad z przyjaciółmi poza miasto.

Lato stwarza jednak niepowtarzalną możliwość do spędzenia czasu tylko we dwoje, w urokliwej scenerii podczas romantycznej kolacji czy wieczornego spaceru. Taka okazja wymaga jednak innej oprawy w postaci odpowiedniej stylizacji i jej nieodłącznego elementu – perfum. Kompozycja zapachowa na takie spotkanie powinna różnić się od zapachów wybieranych na dzień i zawierać nutkę zmysłowości. W tej roli idealnie sprawdzą się kompozycje – sandałowca, ylang-ylang, czy drewna różanego – niezbyt ciężkie, ale jednocześnie pobudzające zmysły, jednym słowem, idealne na randkę.

Odpowiednio dobrane zapachy pozwalają cieszyć się z uroków lata lub odkrywać je na nowo. Zainspiruj się i znajdź swoje perfumy już dziś, by zachować wspomnienia z wakacji na dłużej!

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności