lederboard

Latarki warsztatowe – gdzie się przydają?

We współczesnym świecie latarki wykorzystywane są do najróżniejszych zadań. Jednym z bardziej użytecznych ich rodzajów są modele „warsztatowe”. Czym się one charakteryzują i kiedy warto na nie postawić? Sprawdźmy!

 

 

Latarka warsztatowa – co to właściwie jest?

Ostatnie lata to okres postępującej specjalizacji w różnych dziedzinach życia. Nie inaczej jest też w przypadku latarek. Jeszcze kilka dekad temu poszczególne urządzenia tego typu niewiele się od siebie różniły, a specjalne właściwości miały tylko modele zarezerwowane dla służb mundurowych czy przedstawicieli niektórych zawodów. Dziś profesjonalne ręczne źródła światła kupić może każdy, a poszczególni producenci starają się dostarczać użytkownikom coraz to bardziej wyspecjalizowane rozwiązania. Jednym z nich są tzw. latarki warsztatowe. Jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim przeznaczone są one do wszelkiego rodzaju… warsztatów – a w zasadzie ich pracowników. Zgodnie z założeniem mogą stanowić one zarówno indywidualne wyposażenie każdego pracownika, jak i być używane tylko w razie konkretnej potrzeby.

Jakie cechy powinna mieć latarka warsztatowa?

Tym, co najlepiej definiuje latarki warsztatowe, są oczywiście ich cechy użytkowe. Które z nich warto wyróżnić?

  • Kompaktowe rozmiary – pozwalające na użycie takich latarek także w niewielkich przestrzeniach.
  • Dodatkowe elementy mocujące – takie jak haczyki czy magnes, które pozwalają na stabilne przyczepienie czy też zawieszenie.
  • Wiele opcji świecenia – zarówno pod względem mocy, jak i stopnia rozproszenia strumienia świetlnego.
  • Wytrzymała obudowa – powinna ona przetrwać zarówno upadki oraz uderzenia, jak i zabezpieczać przed dostaniem się do wnętrza kurzu, wody i innych płynów.

Latarka do warsztatu LED – które modele warto wybrać?

Obecnie wybór latarek warsztatowych jest całkiem spory. Na które modele warto szczególnie zwrócić uwagę?

  1. Latarka Mactronic Dura Tool – to pierwsze z prezentowanych przez nas urządzeń, które sprawdzi się z pewnością w każdym warsztacie. Model ten wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną, wynoszącą około 50 złotych. W zamian otrzymujemy latarkę o mocy 110 lumenów, szerokim strumieniu światła oraz wieloma możliwościami montażu – na magnes, klips czy z wykorzystaniem specjalnej odchylanej podstawki.
  2. Latarka Ledlenser I6R – urządzenie to jest bardzo ciekawym rozwiązaniem do wielu warsztatów, przeznaczonym do oświetlania trudno dostępnych i wąskich przestrzeni. Wyróżnia się ona wydłużoną obudową, która ułatwia użycie oraz możliwością zmiany ogniskowej światła. Oferowane przez nią 120 lumenów jasności powinno z kolei zupełnie wystarczyć w większości sytuacji.
  3. Latarka Fenix WT20R – jest ona idealnym rozwiązaniem zarówno do warsztatu, jak i użycia w domu. Jej najciekawsza cecha, to możliwość obrócenia głowicy, która pozwala na użycie tego urządzenia także jako latarki kątowej. Model ten świeci z jasnością 400 lumenów, posiada pomocny w pracy magnes oraz wydajne zasilanie akumulatorowe.
  4. Latarka Mactronic Sun Scan – należy do droższych produktów, których cena nie bierze się jednak z niczego. W zależności od trybu pracy może ona świecić z siłą 250 lub 500 lumenów. Co jasne, model ten wyposażono także w silny magnes, hak do podwieszania oraz stację ładującą, która zdecydowanie ułatwia pracę.

Gdzie kupić dobre latarki warsztatowe?

Jak widać, wybór ręcznych źródeł światła dla pracowników warsztatów jest naprawdę spory. Co jednak warte podkreślenia, nie zawsze są one łatwo dostępne. Wynika to z faktu, że naprawdę duży wybór produktów tego typu znaleźć można tylko w specjalistycznych sklepach. Oferują one z reguły wysokiej jakości latarki pochodzące od najlepszych wytwórców. Co więcej, korzystanie z ich usług jest także rozsądne z punktu widzenia bezpieczeństwa. W odróżnieniu od wielu aukcji, w tym przypadku sprzedawca jest doskonale znany i daje on pewność oryginalności oraz sprawności kupionego towaru, który jest też objęty pełną gwarancją.

Latarki warsztatowe to bardzo przydatne urządzenia. Trudno wyobrazić sobie bez nich pracę mechaników, instalatorów, monterów, techników i przedstawicieli wielu innych zawodów.

Źródło zdjęcia: stock.adobe.com
Autor: industrieblick

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności