lederboard

Łazarski na XXI Festiwalu Nauki

Co Polacy mają wspólnego z dinozaurami, czy coś Ci grozi za zorganizowanie imprezy na Facebooku, jak choroby oczu artystów wpływały na ich twórczość? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te oraz inne interesujące pytania, zapraszamy na Festiwal Nauki do Uczelni Łazarskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Spotkania odbędą się w dniach 25-29 września br.

 

Warszawski Festiwal Nauki odbywa się już od ponad 20 lat, rozpowszechniając wiedzę w sposób przystępny dla każdego. W ramach tego wydarzenia Uczelnia Łazarskiego organizuje wykłady z zakresu prawa, ekonomii i pierwszy raz w historii uczelni – medycyny. Serdecznie zapraszamy na nie licealistów, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy.

Program wydarzeń popularyzujących naukę na Łazarskim jest bardzo różnorodny. Wśród inspirujących spotkań i dyskusji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby zainteresowane medycyną i zdrowiem będą mogły dowiedzieć się m.in. dlaczego tkankę tłuszczową należy obecnie uważać za odrębny układ narządów oraz jak w przyszłości będzie się zmieniać świat medycyny i czy znajdzie się w nim miejsce dla „wirtualnych lekarzy”? Ponadto, jak choroby oczu artystów wpływały na sposób komponowania i konstruowania ich dzieł – czy twórca został doceniony dlatego, że miał wadę wzroku? W planie znajdują się także zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

Z kolei uczestnicy zainteresowani wiedzą z zakresu ekonomii i prawa będą mogli m.in. prześledzić sposoby inwestowania na przestrzeni wieków. Dowiedzą się również, co Polacy mają wspólnego z dinozaurami, czyli o piramidzie wieku i o tym, co może stać się z naszym społeczeństwem za 50 lat. A także co może grozić za organizację tzw. „domówki” przez Facebooka oraz jak złapać przestępcę dzięki najważniejszym osiągnięciom techniki kryminalistycznej.

Program-XXI-Festiwalu-Nauki-na-UŁa

W programie znajdują się m.in.:

Wydział Medyczny:

Wydział Prawa i Administracji:

Wydział Ekonomii i Zarządzania:

Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Uczelni Łazarskiego przy ul. Świeradowskiej 43. Szczegółowy program znajduje się na stronie Festiwalu Nauki oraz fanpage’u wydarzenia na Facebooku Uczelni Łazarskiego.

***

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo-ekonomiczną w Warszawie. Znajduje się w ścisłej czołówce Rankingów Wydziałów Prawa według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany za najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie „Briefu”. Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U – Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Jako pierwsza niepubliczna placówka w Warszawie i druga w Polsce uczelnia rozpoczęła kształcenie na Wydziale Medycznym w roku akademickim 2017/2018. Kierunek lekarski to sześcioletnie jednolite studia magisterskie o profilu praktycznym prowadzone w języku polskim. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Więcej informacji na www.lazarski.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności