LeonVoci: Muzyka klasyczna jest wieczna

LeonVoci można przetłumaczyć jako „głosy Lwowa” lub „głosy lwów”. Z tą nazwą koresponduje muzyka wykonywana przez grupę ambitnych, utalentowanych artystów, których występy cieszą się coraz większą popularnością wśród publiczności!

 

 

Muzyka operowa pełna jest sprzeczności, zależnie od ucha odbiorcy, w jakie wpada. Dla jednych wydaje się zbyt trudna w odbiorze, zarezerwowana nie dla laików, lecz dla osób o wypracowanym guście muzycznym. Dla innych, to zbiór ściśle skodyfikowanych reguł, które nie mogą być naruszone przez wykonawców tego gatunku, gdyż wtedy traci on na wartości. Wszystkie te schematy dotyczące śpiewu operowego łamie najnowsze odkrycie muzycznego świata – grupa LeonVoci, świadectwo muzycznej dojrzałości i umiejętności na najwyższym poziomie.

Idea jaka towarzyszyła grupie LeonVoci jest prosta: ponieważ muzyka jest uniwersalnym, zrozumianym pod każdą szerokością geograficzną środkiem wyrazu, powinna ona dawać ludziom radość, bez względu na poziom wykształcenia odbiorcy, kraj jego pochodzenia czy płeć. Wszystkie te założenia spełniają utwory wykonywane na żywo przez znakomitych muzyków z LeonVoci:

– Nie dzielimy naszych słuchaczy na grupy, dlatego postanowiliśmy wykonywać muzykę klasyczną w nowoczesny sposób. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i zmienić podejście ludzi do śpiewu operowego, którzy traktują muzykę operową jako coś nudnego lub niedostępnego. Na naszych koncertach widzimy publiczność w każdym wieku. Są kobiety i mężczyźni, a to oznacza, że ​​idziemy w dobrym kierunku. Wierzymy, że wybraliśmy dobry sposób na rozwój naszej grupy. – mówi Andriy Stetskyy, śpiewak operowy z kwartetu LeonVoci.

Nic dziwnego zatem, że występy śpiewaków z LeonVoci, obdarzonych niewiarygodnymi głosami, cieszą się coraz większą popularnością wśród słuchaczy, bez względu na to, gdzie odbywa się występ zespołu. Oczywiście sami artyści nie raz już udowodnili, że swój sukces zawdzięczają nie tylko talentowi czy repertuarowi, lecz także znakomitej atmosferze, jaką stwarzają na swoich koncertach, co sprawdza się zwłaszcza podczas eventów charytatywnych, w jakich uczestniczy LeonVoci:

– Wejście na scenę jest zawsze bardzo emocjonalnym uczuciem, szczególnie jeśli na widowni są tysiące widzów. W takich momentach jako artyści rozumiemy, że wszystkie te osoby są gotowe zaakceptować naszą energię i emocje, które staramy się przekazać przez śpiew. I to jest niesamowite! Chociaż bez względu na to, ilu ludzi jest na sali, zawsze dajemy z siebie wszystko. Tylko wtedy jesteśmy prawdziwymi artystami. – mówi jeden z tenorów kwartetu.

Wszystko to sprawia, że każdy występ LeonVoci to prawdziwa uczta dla zmysłów i pokaz niezwykłych umiejętności, który na długo pozostanie w pamięci każdego widza. Aby się o tym przekonać, warto przed koncertem podejrzeć próbkę talentu Leonvoci na ich kanale na YouTubie oraz na oficjalnej stronie www.leonvoci.com!

Joanna Bielas / I.D.MEDIA

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności