Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Anonimowość w sieci – mit, który warto obalić

W erze wszechobecnego Internetu wielu użytkowników ulega złudzeniu, że są anonimowi w sieci. To poczucie bycia niewidzialnym często skłania do działań, które w realnym...
Strona głównaRozmaitościLSE SU Polish Economic Forum 2019 już 9 marca w Londynie

LSE SU Polish Economic Forum 2019 już 9 marca w Londynie

W sobotę 9 marca odbędzie się największa, organizowana poza granicami kraju, konferencja o Polsce. Na LSE SU Polish Economic Forum przyjedzie ponad 700 polskich studentów z najlepszych brytyjskich uczelni, a także liczni przedstawiciele świata biznesu i polityki – w tym m.in. Michał Krupiński, Jarosław Królewski, Tomasz Czechowicz, Rafał Milczarski.

 

Główny temat VIII edycji LSE SU Polish Economic Forum to “U progu niepewnej dekady” (“The Worrying Twenties”). – Chcemy rozmawiać o wyzwaniach czekających nas w kolejnej dekadzie XXI wieku, oraz o roli studentów i młodych ludzi w stawieniu im czoła . Głębokie zmiany zachodzą wszędzie – w polityce, finansach czy przedsiębiorczości, pojawiają się nowe technologie i problemy społeczne. Forum jest okazją, by wziąć udział w dyskusji kształtującej odpowiedzi na problemy jutra – wyjaśnia Jan Zawadowski, przewodniczący stowarzyszenia polskich studentów na LSE.

W tym roku po raz drugi partnerem strategicznym konferencji jest jedna z najlepszych firm doradztwa strategicznego Bain & Company Poland/CEE – Gospodarka światowa przechodzi ogromne przeobrażenia z powodu zmian demograficznych, postępu technologicznego i powszechnej automatyzacji – mówi Jacek Poświata, dyrektor zarządzający Bain & Company Poland/CEE. – Te niezwykle dynamiczne zjawiska budzą coraz większy niepokój, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, wchodzącego na rynek pracy. Warto o tym rozmawiać i zastanowić się, jakie umiejętności powinniśmy rozwijać, w co inwestować nasz zapał i energię, jak również odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie kompetencje zawodowe będą się liczyć na rynku pracy w najbliższej dekadzie.

Forum rozpocznie debata na temat “Widma Kryzysu” w sektorze finansowym (“The Looming Downturn”). O prognozach dla globalnej gospodarki i wynikających z nich zagrożeniach dla Polski, wpływie Brexitu na polski sektor bankowy i zagrożeniach ze strony innowacji technologicznych oraz wojen handlowych porozmawiają Jacek Poświata, dyrektor zarządzający Bain & Company Poland/CEE,  Krzysztof Krawczyk, szef biura CVC w Polsce, Michał Krupiński, prezes banku Pekao SA, Michał Mrożek, prezes zarządu Rady Nadzorczej HSBC Bank Polska S.A, Małgorzata Kołakowska, dyrektor generalna ING w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie oraz Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Banku Handlowego w Warszawie.

W obliczu zbliżającego się Brexitu istotna jest też dyskusja o ogólnej sytuacji geopolitycznej w Europie. Panel zatytułowany “Quo Vadis, Europo?” (“Quo Vadis Europe?”) poruszy temat wpływu Brexitu na Polskę i na równowagę władzy na Starym Kontynencie, w kontekście nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego i długoterminowych planów, dotyczących projektu integracji europejskiej. Dyskusję z prof. Adamem Zamoyskim, dr. Przemysławem Biskupem, ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. Brexitu i Konradem Szymańskim, sekretarzem stanu ds. europejskich, poprowadzi Marek Matraszek z CEC Government Relations.

Sztuczna inteligencja, big data i uczenie maszynowe to kluczowe elementy czwartej rewolucji przemysłowej. W panelu zatytułowanym  “Niewydobyty Potencjał” (“The Unmined Potential”) Paweł Zielewski, redaktor naczelny “Forbesa”,  Roch Baranowski, partner w Bain & Company Poland/CEE, Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu Spółki Żabka Polska ds. Finansowych i Rozwoju, Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu i Kinga Piecuch, prezes zarządu SAP Polska podejmą dyskusję na temat tego, jak polski biznes przygotowuje się na tzw. Przemysł 4.0. Zważając na szczyt klimatyczny ONZ (COP24), który odbył się w Katowicach, prelegenci poruszą też wątek głównych wyzwań związanych z ekologią, z którymi mierzy się polski przemysł.

Jakie są szanse, że ​​jedna firma stanie się światowym liderem jednej z popularnych technologii? Czy przedsiębiorcza mentalność i strategia inwestycyjna są faktycznie napędzane nadrzędnymi trendami, takimi jak sztuczna inteligencja, blockchain czy big data? Prelegenci panelu “Zwycięzca bierze wszystko” (“The Winner Takes it All”) krytycznie spojrzą na popularne trendy w technologiach i start-upach. Porozmawiają zarówno o tym, jakie firmy powinniśmy budować i w co inwestować, jak i o istocie edukacji przyszłych przedsiębiorców. W panelu prowadzonym przez Jarosława Kuźniara, dziennikarza Onetu i właściciela kilku start-upów technologicznych, wezmą udział Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital, Jarosław Królewski, prezes Synerise S.A., Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający w TDJ Pitango Ventures i Marta Krupińska, współzałożycielka FreeUp oraz szefowa Campus London, prowadzonej przez Google przestrzeni przeznaczonej do rozwoju startupów.

Podczas Forum odbędzie się również finał drugiej edycji konkursu startupowego dla młodych polskich przedsiębiorców o nazwie – ł.pitch. Nazwa konkursu nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza. Autorzy 5 najbardziej obiecujących projektów z kategorii ‘data driven’ (tworzenie rozwiązań, narzędzi oraz kultury organizacji w oparciu o wykorzystanie dużych zbiorów danych) zaprezentują się przed uczestnikami konferencji i potencjalnymi inwestorami z sektora technologicznego. Start-upy będą oceniane przez jury, w którym zasiądą Marcin Kowalik (Black Pearls VC),  Krzysztof Krawczyk (CVC), Wojciech Szaniawski (Arskom), Karolina Kukiełka (InReach Ventures), Arek Wylegalski (Firstminute Capital), Tomasz Danis (MCI) i Rafał Celej (Kondracki Celej).

Ważną częścią LSE SU Polish Economic Forum są również mniej formalne spotkania prelegentów z wybranymi grupami studentów, pozwalające uczestnikom na zadanie bardziej szczegółowych pytań czy wymianę poglądów młodych ludzi z przedstawicielami sektorów biznesu i polityki. Całe wydarzenie tradycyjnie zakończy się balem w hotelu Waldorf Hilton.

VIII edycja LSE SU Polish Economic Forum odbędzie się pod honorowym patronatem Antoniego Tajaniego, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Ambasady RP w Londynie, Polskiej Rady Biznesu, Polskiego Funduszu Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Kongresu 60 milionów.

Patronami medialnymi Forum są Onet.pl, Business Insider Polska, magazyn „Forbes”, TOK FM, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Politico, Harvard Business Review Polska, Polska Agencja Prasowa i ISB News.

Organizatorem wydarzenia jest LSE SU Polish Business Society, stowarzyszenie zrzeszające polskich studentów na London School of Economics and Political Science. Na przestrzeni ostatnich lat i po ubiegłorocznym sukcesie, z projektu studenckiego, Forum przerodziło się w jedno z największych zagranicznych wydarzeń dotyczących polskiej gospodarki i biznesu, w którym, poza studentami, uczestniczą przedstawiciele rządu, politycy i prezesi największych korporacji.

Wydarzenie odbędzie się 9 marca w Londynie.

Szczegółowe informacje, dotyczące konferencji i bilety dostępne są na stronie http://www.polisheconomicforum.org/.