lederboard

Luksusowy relaks na wiosnę


Stan ciągłego zmęczenia i brak energii dopada nas szczególnie często po zimie. Jesteśmy spragnione słońca, ruchu i przebywania na świeżym powietrzu. To czas, aby uporządkować balkon lub ogród po zimie i w pięknym otoczeniu relaksować się w promieniach słonecznych z kawą i dobrą książką. Jak urządzić kącik wypoczynkowy na zewnątrz domu, aby stał się wyjątkowy?

 

Nie musisz wyjeżdżać do SPA, aby zafundować sobie luksusowy relaks

Podróżnicy znają je od dawna, a niektórzy – od kilku lat, odkąd zaczęły być w małych ilościach sprowadzane do Polski przez specjalistyczne sklepy. Hamaki Meksykańskie to piękne rękodzieło, które powstaje na półwyspie Jukatan w małych indiańskich wioskach w okolicy miasta Merida. Są to ręczne tkane luksusowe hamaki oraz fotele wiszące, które wprowadzą cudowny, karaibski klimat w Twoim domu. Każdy hamak ma własny, niepowtarzalny wzór i jest tkany ręcznie z kilkuset kolorowych, miękkich w dotyku sznureczków.

 

foto hamak

 

Rękodzieło z historią

Życie na Jukatanie płynie leniwie, a przed każdym domem obowiązkowo wisi hamak. Wykonanie jednego wzoru to 2-3 dni pracy. Fach ten jest przekazywany z pokolenia na pokolenia, a często całe rodziny zajmują się wyplataniem hamaków. Dzięki temu rzemiosłu, wiele wiosek z plemienia współczesnych Majów może pozostać na swoich ziemiach, zamiast emigracji do głośnego, brutalnego Mexico City. Znane na świecie od wielu lat, a od niedawna również w Polsce, te hamaki zyskują popularność dzięki małej, rodzinnej firmie Hamaki Cabana, stworzonej z pasji do podróży oraz zamiłowania do kultury latynoamerykańskiej.

Rattan idzie do lamusa

Wybierając wyposażenie balkonu czy ogrodu, pragniemy stworzyć kącik wypoczynkowy, w którym poczujemy się „prawie” jak na wakacjach. Hamak z Meksyku spełni to marzenie, a Ty zakochasz się od pierwszego leżenia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności