Magdalena Szewczuk: Biznes tworzą ludzie!

– W Czerwonej Szpilce stawiamy na rozwój przy jednoczesnym zachowaniu równowagi. Wspieramy nasze klubowiczki w promocji i dostarczamy im wiedzy od najlepszych ekspertów w branży. Dbamy o ich promocję, marketing i sukces w biznesie. Organizujemy biznesowe sesje zdjęciowe, szkolenia, praktyczne warsztaty i spotkania networkingowe. Poza tym, świetnie się razem bawimy. – mówi Magdalena Szewczuk, założycielka Czerwonej Szpilki, urodzona liderka. 

 

 

Czerwona Szpilka? Cóż to za organizacja i jaki cel jej przyświeca?

Czerwona Szpilka jest niepowtarzalną społecznością, w której przedsiębiorcze i ambitne kobiety mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym. W ramach klubu pomagamy właścicielkom firm, menadżerkom oraz niezależnym freelancerkom w budowaniu trwałych relacji biznesowych, promowaniu swojej działalności i podnoszeniu kompetencji.

Od 2017 roku zrzeszamy w Klubie Czerwonej Szpilki kobiety biznesu z Dolnego Śląska a teraz rozpoczynamy budowanie wirtualnej społeczności – do której może dołączyć każda kobieta. Miejsce zamieszkania nie ma już znaczenia. Nasza wirtualna społeczność – to grupa zamknięta na Facebooku: „Kobiety w czerwonych szpilkach”, a już za moment będzie też możliwość wejścia do Klubu Wirtualnego nad którym właśnie pracujemy.

Wspieramy budowanie silnych relacji biznesowych, a także kreujemy przestrzeń, w której Klubowiczki czerpią od siebie pozytywną energię i mogą skupić się na budowaniu równowagi między poszczególnymi sferami swojego życia.

– Szerzymy ideę work-life balance, która jest podstawą sukcesu i szczęśliwego życia.
– Organizujemy oraz obejmujemy patronatem prestiżowe konferencje, spotkania networkingowe, warsztaty tematyczne i szkolenia wspierające rozwój ambitnych kobiet.
– Edukujemy z zakresu biznesu, marketingu, sprzedaży.

W wielu wywiadach mówisz o tym, że Czerwona Szpilka to społeczność kobiet, która sięga po więcej? Czyli po co?

My, kobiety uwielbiamy się rozwijać, osiągać wyznaczone cele i dużo od siebie wymagamy. I chociaż na co dzień jesteśmy szefowymi, managerkami, specjalistkami, córkami, mamami, żonami, przyjaciółkami to łączy nas jedno – kobieca siła i energia do działania! Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, zdobywamy szczyty i codziennie staramy się być lepszą wersją siebie. Ciągle nam mało, bo właśnie… sięgamy po więcej! Chcemy od życia więcej, bo każda z nas wie, że zasługuje na to, by żyć życiem, jakiego pragnie.

Jak ważny dzisiaj w biznesie jest networking? I czy każdy z nas może zostać networkerem?

Biznes tworzą ludzie. Zatem, aby osiągnąć sukces, nie wystarczy wiedza, zasoby i bogate doświadczenie. Trzeba przede wszystkim postawić na relacje z ludźmi, ponieważ to właśnie z nimi nawiązujemy współpracę. To właśnie dzięki relacjom powstają świetne projekty, nowatorskie produkty i oryginalne przedsięwzięcia. To właśnie relacje otwierają nam drzwi do sukcesu. Więc aby zadbać o relacje, aby poznać wiele ciekawych i inspirujących osób, należy postawić na networking! Korzystajcie z okazji, uczestniczcie w szkoleniach, warsztatach i ciekawych konferencjach. Chodźcie na spotkania biznesowe, gdzie możecie mieć szansę na nawiązanie unikatowych relacji biznesowych. Każdy z nas tak naprawdę jest networkerem, ponieważ każdy ma do czynienia z ludźmi. Ważne jest, aby być sobą, zarażać pozytywną energią i wierzyć w swoje możliwości. Wiem, że w aktualnej sytuacji na spotkania w realu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać dlatego też przenosimy działania do świata online, by tam nawiązywać nowe relacje, budować zaufanie i być w stałym kontakcie z kobietami, które chcą od życia czegoś więcej.

Znamy się już kilka lat i doskonale wiem, że świetnie łączysz i integrujesz kobiety, kobiece biznesy. Jesteś z pewnością kobietą za którą idą tłumy. Jak się czujesz jako liderka?

Czuję się świetnie! Jestem liderką od urodzenia. Zawsze wykazywałam się większym poziomem energii w swoim otoczeniu. Byłam przewodniczącą klasy w podstawówce, przewodniczą samorządu szkolnego w liceum, a potem całego zespołu szkół. Jeszcze w liceum, kiedy związałam się z branżą sprzedaży bezpośredniej, szybko zorientowałam się , że to idealne miejsce dla mnie. Współpraca z ludźmi zawsze dawała mi dużo radości. A wsparcie ludzi w drodze na ich szczyt to ogromna satysfakcja.

Czy każda kobieta może zostać liderką? Można nauczyć się bycia liderem czy z tym „czymś” trzeba się po prostu urodzić?

Oczywiście mamy liderów z urodzenia i jest ich ok 5% . Zdecydowana większość to ludzie, którzy postanowili zostać liderami i najczęściej liderzy pojawiają się w sytuacjach trudnych, kryzysowych. To w tych trudnych momentach pojawia się myśl, że trzeba coś zrobić a liderzy wykazują się tą odwagą i decydują się na ten pierwszy krok.

Można powiedzieć też tak, że o byciu liderem decydują nie tyle kompetencje, co potencjał. Chociaż w każdym z nas drzemie ogromny potencjał, to nie każdy z nas go potrafi obudzić. Nie każdy lubi dowodzić. Być na pierwszej lini frontu. Niektóre osoby, mimo doświadczenia i zdolności, nie widzą się w roli przywódcy. Wolą skupić się na swoich zadaniach i celach i nie chcą się wychylać.

Czym różni się Czerwona Szpilka od innych podobnych kobiecych organizacji?

W Czerwonej Szpilce stawiamy na rozwój przy jednoczesnym zachowaniu równowagi. Wspieramy nasze klubowiczki w promocji i dostarczamy im wiedzy od najlepszych ekspertów w branży. Dbamy o ich promocję, marketing i sukces w biznesie. Organizujemy biznesowe sesje zdjęciowe, szkolenia, praktyczne warsztaty i spotkania networkingowe. Poza tym, świetnie się razem bawimy. Nasze wydarzenia mają taki wyjątkowy poziom energii. Dbamy o to, aby każda Klubowiczka czuła się wyjątkowo, bo… każda kobieta jest wyjątkowa i zasługuje na wszystko, co najlepsze. Stawiamy też na wzmacnianie kobiecych marek osobistych, bo ja zawsze powtarzam, że na pierwszym planie jesteś TY, a potem Twoja firma. Jeśli Ty będziesz przyciągać jak magnes do siebie innych ludzi, to naturalnie Ci ludzie będą korzystać z twoich produktów czy usług.

Jak wyglądają Wasze spotkania od kuchni?

Podstawą wszystkich spotkań jest niesamowita, kobieca atmosfera, którą można się zarazić jak tylko wejdzie się do sali. Bez niej, nawet najlepsze wydarzenie nie będzie miało tego „czegoś”. Na spotkaniach biznesowych z cyklu „Czerwona Szpilka w Mieście” można zaczerpnąć praktycznej dawki wiedzy, wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniem oraz zaprezentować swój biznes i… siebie. Każda uczestniczka spotkania ma chwilę na przedstawienie się na forum. Wymiana wizytówek, rozmowy zawodowe i prywatne, cała masa uśmiechu, aromatyczna kawa, prezenty i oczywiście selfie chyba zawsze nam towarzyszą. Na eventach, takich jak „Urodziny Czerwonej Szpilki” lub „Biznes Lubi Towarzystwo” stawiamy przede wszystkim na świetną, wręcz szampańską zabawę. Oczywiście często tematy biznesowy są poruszane, ale zdecydowanie króluje tu wieczorowa, muzyczna atmosfera (czasem z tańcami w tle).

Co trzeba zrobić, aby zostać członkinią Czerwonej Szpilki?

Do tej pory wyglądało to tak, że zaczynało się od uczestnictwa w naszym wydarzeniu. Tak kobieta poznawała nas bliżej, nasz poziom energii i wiedziała, czy to jest przestrzeń dla niej. Czasami decyzja o dołączeniu do klubu zostaje podjęta na spotkaniu, a czasami dopiero po kilku dniach, na indywidualnym spotkaniu przy kawie w naszym biurze. Umowa klubowa zawierana jest na rok i mamy trzy pakiety do zaoferowania.

Dzisiaj przygotowujemy się do rozszerzenia naszej działalności i wykorzystania przestrzeni online. Da to nam ogromne możliwości rozwoju – będziemy budować Klub również w wersji online. Każda kobieta, która podąży za naszymi wartościami, będzie mogła dołączyć do Klubu.

Video rozmowa będzie tym pierwszym krokiem, a na nią można się umówić za pośrednictwem formularza kontaktowego:
https://czerwonaszpilka.pl/kontakt/. Można również napisać do nas na Facebooku, Instagramie czy Linkedinie. A teraz zapraszam Cię Kochana do wirtualnej przestrzeni na FB – Kobiety w czerwonych szpilkach, by poznać nas bliżej.

Jakie wyzwania stoją przed dzisiejszymi kobietami biznesu?

W obecnej sytuacji myślę, że największym wyzwaniem jest odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Żadna z nas nie była gotowa na taką biznesową sytuację. Firmy nie mogą funkcjonować w normalnym trybie. Większość została zamknięta. Oczywiście, te z nas które mogą – działają zdalnie, pracując w domu, ale tutaj też czeka wiele wyzwań. Te z nas, które są mamami muszą zarządzić domową przestrzenią w taki sposób, by móc też realizować swoje biznesowe zadania. Wiem, że to nie należy do najprostszych zadań, szczególne kiedy wchodzimy też w rolę nauczyciela. Może się wydawać, że obecnie mamy więcej czasu, ale dla kobiet aktywnych, czas pędzi równie szybko jak wcześniej, a zadań do zrobienia tylko przybyło.

Wyzwaniem dla wielu, jest również przeniesienie się do świata online. Tutaj pojawiają się trudności – nazwijmy je operacyjno- technicznymi.

Ja od dłuższego czasu stawiam właśnie na edukację Klubowiczek w tym zakresie, bo sama zgłębiam tajniki tej wiedzy od 2018 roku. Przyszłość naszych biznesów wiąże się z naszą obecnością w wirtualnym świecie. Jestem tradycjonalistką w kwestii budowania relacji i zawsze będę uważać, że nic nie zastąpi spotkań w realu. Jednak w obecnej sytuacji trzeba być elastycznym (w sumie to w biznesie zawsze była wartościowa cecha) i dostosować się zmian. Ja wiem, że jest opór przed czymś nowym i nieznanym. Jednak za moment to się zmieni, i to, czego dziś się boimy, (bo nie wiemy jak, co i dlaczego) stanie się normalne, kiedy poznamy to bliżej. Świat się zmienił, a my zmieniamy się razem z nim. Wiem, że za chwile video rozmowy, transmisje na żywo czy szkolenia online staną się naszą rzeczywistością. Wirtualny kontakt ze współpracownikami, klientami będzie normą.

Nadchodzą takie czasy, więc wyzwaniem jest elastyczne podejście do zmian, zaakceptowanie tego, co się wydarzyło i rozwój w warunkach, jakie mamy. Może one nie są idealne, ale właśnie teraz musimy podjąć działania w tych nowych dla nas okolicznościach, by stały się idealne za moment.

Czego życzyłabyś naszym czytelniczkom?

Kochana chce Ci życzyć oczywiście zdrowia. Dbaj o siebie i swoich bliskich, szczególnie w tym czasie. Głowa do góry i pamiętaj: #BędzieDobrze. Wiara we własne możliwości pozwoli Ci na takie przekonanie, że cokolwiek się wydarzy – Ty sobie poradzisz. Zawsze. Jesteś ambitną, wyjątkową kobietą, która w swoim życiu sięga po więcej. Robisz to każdego dnia, przekraczając swoje granice, wychodząc po za strefę komfortu. Dasz radę Kochana! Kto, jak nie Ty?

Rozmawiała: Ilona Adamska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności