Majówka na 5 sposobów

Tegoroczna majówka dla wcześniej planujących i dobrze zorganizowanych to szansa na 9 dni wolnego. Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać ten czas, ale trudno jest ci zdecydować, bo nie masz pewności, co do pogody, to koniecznie przeczytaj specjalnie przygotowaną listę sposobów na spędzenie majówki niezależnie od warunków na zewnątrz.

 

 

Czas na porządki

Wielu z nas odkłada generalne porządki na wolną chwilę, którą trudno znaleźć. Długi weekend majowy to dobra okazja, aby w końcu się za nie zabrać. Będziemy mieć sporo czasu, aby wyczyścić nieużywane już zimowe buty, wyprać zasłony czy umyć okna. To także dobry moment, aby przejrzeć szafę i odświeżyć garderobę, lub wyrzucić już schodzone ubrania. Jeśli nie będzie padać możesz także przygotować do nowego sezonu swój rower. To też idealny czas na zajęcie się swoim autem – upewnić się, że nie ma żadnych usterek. Jeśli nie planujesz nim jeździć w tym czasie, to oddaj go do mechanika, który sprawdzi poziom oleju, płynu hamulcowego oraz inne elementy, które po zimie mogły się uszkodzić. Następnie możesz przygotować go na wiosnę i lato – to najwyższa pora, aby wytrzepać wycieraczki, wypolerować deskę rozdzielczą czy zrobić zewnętrzne nabłyszczanie.

W towarzystwie

Jeśli pracujesz w stałych godzinach, a w weekendy głównie odpoczywasz lub sprzątasz, to zapewne nie masz wystarczająco czasu na utrzymywanie stałych relacji z dalszą rodziną lub znajomymi… Wykorzystaj majówkę na odwiedziny! Koniecznie zadzwoń i zaproponuj spotkanie, nawet tym z innych miejscowości. W ten sposób możesz nadrobić zaległości towarzyskie i miło spędzić czas. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko zacznij się umawiać.

Czas dla siebie

Majówka to także dobra okazja, aby w końcu porządnie się wyspać i odpocząć. Tyle dni wolnego z pewnością umożliwi pełną regenerację. Zadbaj także o swoje ciało i twarz – przygotuj sobie domowe SPA, pełne maseczek, kąpieli i balsamów. Po kilku dniach intensywnej pielęgnacji na pewno poczujesz odprężenie i nową dawkę energii, która powinna ci starczyć aż do następnego urlopu Przy okazji spróbuj nadrobić ulubiony serial lub przeczytać nową książkę.

Atrakcyjny wyjazd

Mimo braku pewności pogody możesz zaplanować wyjazd na majówkę. Są takie miejsca, gdzie nawet ciągłe deszcze nie przeszkadzają miło spędzać czas. Warto wybrać się do hotelu, który poza noclegiem i wyżywieniem oferuje także inne atrakcje, m.in. SPA, kompleks basenów czy relaks w wodach termalnych. Dzięki wielu alternatywom spędzania wolnego czasu, każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Hotele przygotowują na majówkę specjalne oferty w atrakcyjnych cenach, dlatego warto śledzić oficjalne strony kurortów i korzystać z gotowych pakietów. Zamek Topacz przygotował specjalny pakiet, który obok noclegów w komfortowych pokojach obejmuje nielimitowany wstęp do strefy Wellness w Art SPA (basen, sauny, jacuzzi). Dodatkowo, jeśli wydłużysz swój pobyt uzyskasz dodatkowy rabat- nawet do 20%! Sprawdź szczegóły promocji (http://www.zamektopacz.pl/pakiet/majowka/) i zarezerwuj termin.

Mimo krótkiego urlopu…

Dla tych, którzy niestety nie będą mieli wydłużonego weekendu majowego, także przygotowaliśmy alternatywę spędzenia kilku wolnych dni. Rozpoczęcie sezonu grillowego niestety jest uzależnione od pogody, ale można w jeden z wieczorów przygotować domowe szaszłyki i pieczone kiełbaski. Jeśli wiesz, że ktoś ze znajomych także nie wziął urlopu, aby wydłużyć sobie majówkę, to zaproś go na wspólne granie w planszówki lub na konsoli. Na pewno chętnie skorzysta z propozycji, dzięki czemu spędzicie wolny dzień w atrakcyjny sposób.

Więcej informacji o Zamku Topacz można znaleźć na stronie www.zamektopacz.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności