lederboard

Mamy wsparcie dla Mamy!

Kwiaty, czekoladki, życzenia zdrowia, szczęścia i radości popłyną szerokim strumieniem w stronę wyjątkowych kobiet, których święto przypada 26 maja. To najlepsza okazja, by wszystkim mamom podziękować  za okazane wsparcie, albo… by pokazać, że mama zawsze może liczyć na naszą pomoc. Ta ostatnia kwestia dla pokolenia naszych matek nie zawsze była oczywista.

 

26 maja to doskonała okazja, by podkreślić siłę więzi między mamą a jej dzieckiem. Pomogą w tym dwie wyjątkowe książki: „Dziewczyna w trampkach” Małgorzaty Kapuściak i „Mistrzyni Swojego Życia” Kingi Bogdańskiej.

Pomijanie milczeniem takich ważnych spraw jak wzajemne relacje rodzinne, uczucia, wspieranie się nawzajem, w wielu rodzinach było nagminne. Zdaniem Kingi Bogdańskiej, autorki książki „Mistrzyni Swojego Życia”, mentorka kobiet i programu szkoleniowego dla biznesu- Akademia Liderek, konsekwencje takiego postępowania są widoczne dziś wśród współczesnych kobiet:

– Kiedyś mówienie o tym że ktoś potrzebuje pomocy czy wsparcia oznaczało przyznanie się do słabości. Konsekwencje tego ponosi teraz moje pokolenie, bo w domach w których był „zimny chów”, gdzie nie okazywano uczuć, wyrosły kobiety z niskim poczuciem wartości lub z pozorną wysoką pewnością siebie które jest tylko kamuflażem. -mówi Kinga Bogdańska w rozmowie z magazynem „Imperium Kobiet”.

ksiazka_kinga

– Na szczęście dziś sytuacja uległa zmianie. Jest akceptacja korzystania z pomocy specjalistów, psychologa, szkoleń motywacyjnych. Dostrzegamy, że czasy w których żyjemy, niosą mnóstwo wyzwań, a dążenie do perfekcjonizmu powoduje, ze przychodzi moment „przegrzania systemu”. Dla mnie osobiście otwarte mówienie o tym, że ma się problem i potrzebna jest pomoc jest wielką odwagą i dojrzałością, bo oznacza osiągnięcie stanu samoświadomości i wiedzy, że konsekwencje zamiatania pod dywan problemu poniesie nie tylko sama zainteresowana, ale też jej najbliższe otoczenie. 

Takie wsparcie bez wątpienia uzyskamy sięgając po książki Kingi Bogdańskiej. To idealna pozycja dla każdej aktywnej zawodowo kobiety, która codziennie, z mozołem, próbuje wypracować balans pomiędzy pracą a życiem rodzinnym, jakimś cudem wyczarowując jeszcze czas dla siebie. W książce Kingi Bogdańskiej nie znajdziemy suchych rad, złotych myśli, czy gotowych recept na bycie perfekcyjną panią domu, pracownicą, matką i żoną. Zamiast tego, uzyskamy pomoc osoby, której wszelkie pułapki codzienności nie są obce, dzięki czemu każda mama, bez względu na wiek, czy doświadczenie, może znaleźć drogę wiodącą na swoje prywatne Kilimandżaro.

DSC09576-Edit

Doskonałym przewodnikiem na szlaku trudnych relacji z dorastającym dzieckiem stanowi natomiast „Dziewczyna w trampkach” – książka Małgorzaty Kapuściak, jedynej w Polsce trenerki motywującej do działania nastolatków:

– „Dziewczyna w trampkach” to pozycja na rynku wydawniczym, która jedynie w pierwotnych założeniach została skierowana do młodego czytelnika. Jak się w praktyce okazało, przyjęła się w szerszym środowisku odbiorców, jak: rodzice, dziadkowie, mężczyźni.” – mówi Małgorzata Kapuściak w rozmowie z magazynem „Imperium Kobiet”

Książka jest swego rodzaju poradnikiem, który ułatwia zrozumienie świata dorastającego dziecka. Trzeba bowiem przyznać, że etap buntu i dojrzewania nie jest łatwy dla rodzica, przede wszystkim dla matki. Niekiedy dobre chęci i starania to stanowczo za mało, aby nastolatek traktował nas, jak przyjaciela. Potrzebna jest świadomość, szczera rozmowa, zrozumienie, tolerancja – wartości, o których często zapominamy w gonitwie codzienności. „Dziewczyna w trampkach” właśnie o tym mówi – o realnym życiu młodego człowieka, który ma prawo błądzić, szukać, buntować się, mieć chwile zwątpienia, a także uciekać. Nawiązuje do problemów, które często dla rodzica są kompletnie niezrozumiałe, jak np. za mała ilość „lajków” pod zdjęciem na Facebook’u, co powoduje mniejsze poczucie własnej wartości. Ta książka ma być zachętą dla rodzica do tego, aby „wszedł w buty” swojego dziecka i tym samym pierwszym krokiem do zbudowania prawdziwej, trwałej relacji przyjacielskiej.

Książki: „Mistrzyni Swojego Życia” Kingi Bogdańskiej i „Dziewczyna w trampkach” Małgorzaty Kapuściak pomagają odnaleźć się w gąszczu codzienności – zarówno pracującej mamy, jak i matki nastolatka, by dzięki wsparciu, zrozumieniu i pokazaniu sytuacji z innej perspektywy, odbudować nadwątlone relacje z najbliższymi i sobą samą. Zarówno pierwsza, jak i druga pozycja znakomicie sprawdzą się w roli prezentu na Dzień Matki, stając się dla każdej kobiety przewodnikiem pomagającym zdobyć szczyty codzienności – nieważne, czy stopniem trudności przypominają Nanga Parbat czy Babią Górę!

Książki do nabycia na:

http://www.kingabogdanska.com

http://www.dziewczynawtrampkach.pl/

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności