lederboard

Marek Kondrat otwiera nowy lokal


Znany aktor rozwija swoją sieć Kondrat Wina Wybrane. Do sklepów winiarskich w największych miastach Polski właśnie dołączył bar winny w Krakowie – BARaWINO. Klienci znajdą w nim wina z całego świata oraz przekąski od lokalnych producentów.

 

 

Marek Kondrat pierwszy sklep otworzył w Warszawie w 2012 roku. Później rozwijał sieć franczyzową, która rozrosła się do siedmiu sklepów w największych miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Przemyślu, Katowicach, Bydgoszczy, Gliwicach.

Teraz rozpoczął nowy etap swojej działalności. W Krakowie przy ulicy Mostowej 1 powstał lokal pod szyldem BARaWINO. Miejsce pomysłem, wystrojem i atmosferą nawiązuje do francuskich bar-à-vin – jest połączeniem sklepu i baru winnego. To drugi sygnowany przez aktora lokal w Krakowie. Pierwszym jest sklep Kondrat Wina Wybrane przy ulicy Dolnych Młynów 9.

Etykiety, które staną na półkach BARaWINA, zostały wybrane podczas winnych podróży Marka Kondrata. W ofercie dostępne są starannie wyselekcjonowane produkty od producentów między innymi z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Izraela, Chile, Polski.

Kondrat Wina Wybrane_Marek Kondrat

Wszystkie propozycje charakteryzują przystępne ceny, rozpoczynające się od 4 zł za kieliszek. Oferta lokalu to również ciepłe napoje, oranżady, świeże soki, a także drobne przekąski od lokalnych dostawców, między innymi bundz, oscypek, obwarzanki i chleb z krakowskiej „Piekarni Mojego Taty”.

Poszerzenie działalności to odpowiedź na rozwój rynku w Polsce. Według badań KPMG od 2004 roku sprzedaż win gronowych w Polsce wzrosła o 56%. W efekcie statystyczny Polak wypija 7 litrów wina, rocznie w tym 3,5 litra wina gronowego. Dla porównania Francuzi wypijają 45 litrów, Portugalczycy 42 litry, a Włosi 37 litrów.

– Polacy wiedzą coraz więcej o winie, a ich wybory są mniej przypadkowe. To sprawia, że miejsca takie jak BARaWINO są potrzebne. Lokal stworzy możliwość spróbowania najlepszych produktów, zabrania ich do domu, a także – co ważne dla mnie osobiście – rozmowy o nich. Stanie się to możliwe dzięki pomocy wykwalifikowanej obsługi, która pomoże zarówno amatorowi jak i koneserowi dobrać wino odpowiednie do indywidualnego gustu. Bo dobre wino to takie, które nam smakuje – mówi Marek Kondrat, właściciel sieci sklepów Kondrat Wina Wybrane i lokalu BARaWINO.

BARaWINO
ul. Mostowa 1, Kraków
www.marekkondrat.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności