Marika Krajniewska zauważona przez opiniotwórcze media


Marika Krajniewska – współczesna pisarka i scenarzystka z kolejną nominacją. Tym razem talent pisarski autorki doceniła redakcja „Gazety Pomorskiej”, największego dziennika regionalnego w kujawsko-pomorskim i w Polsce, przyznając nominację w kategorii Kultura w prestiżowym plebiscycie Osobowość Roku 2016.

 

„Gazeta Pomorska” nagrodzi osoby, które w 2016 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach, postaci, które osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla swojej lokalnej społeczności. Tytuły Osobowość Roku 2016 zostaną przyznane w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Czytelnicy „Gazety Pomorskiej” wybiorą laureatów osobno w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu oraz w każdym z 19 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

Marika Krajniewska i jej lekkie i interesujące pióro ma coraz więcej czytelników. Ostatnia książka „ Białe noce” spotyka się z dużym zainteresowaniem także ze strony blogerów i mediów. Marika Krajniewska ma na swoim koncie inne znakomite książki, m.in. „Papierowy Motyl”, „Zapach malin”, „Za zakrętem”, „Pięciu”, „Okno”, i „Schronisko”. Trudno przecenić udział Mariki Krajniewskiej w kulturze czytania. Założycielka wydawnictwa i Fundacji „Papierowy Motyl” od lat wydaje także swoje książki. Dziennikarka, tłumacz, kobieta spełniona. Autorka krótkometrażowego filmu „Głód”. Nominowana w plebiscycie Osobowość Roku 2016, nie tylko za talent pisarski, ale także za kreowanie kultury czytania swoimi oczami i rozbudzanie wyobraźni czytelników.

– Pokazywanie na naszych łamach i w portalach internetowych ciekawych osób kształtujących obraz życia społeczności lokalnych to największa przyjemność w codziennej pracy i dziennikarski obowiązek – mówi Wojciech Potocki, redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej”.

 

15972368_1399266706763897_679938428543080421_o

 

Szczęśliwa z powodu nominacji pisarka podkreśla, że nominacja ją zaskoczyła, ale również dała jeszcze więcej odwagi i determinacji, by dążyć do realizacji swoich marzeń. Zwłaszcza, kiedy opiniotwórcze media doceniają te marzenia i widzą w nich misję, którą nominowana osoba kieruje swoimi marzeniami.

Nie skupiam się wyłącznie na indywidualnych celach – mówi Krajniewska. – Cieszę się, że tak liczące media to zauważają i doceniają.

Na początku marca odbędzie uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów, odbiorą piękne statuetki i dyplomy. Kilka dni później do całego nakładu „Gazety Pomorskiej” zostanie dołączony specjalny dodatek prezentujący wszystkich laureatów.

Magdalena Sarnecka

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności