Marlena Bielinska zachwyca swoimi fotografiami


29 stycznia w warszawskiej Galerii w Lesie odbył się wernisaż wystawy fotografii Marleny Bielinskiej zatytułowanej „Sensuality”. Na otwarcie ekspozycji przybyło liczne grono ludzi mediów, sztuki i show – biznesu. Wystawę można oglądać w galerii do końca marca.

 

„Sensuality” obejmuje cykl 34 fotografii wykonanych przez artystkę dla różnych, międzynarodowych tytułów m.in. GQ Magazine, Wink Magazine, TS Magazine czy Harpers Bazaar. Większość została wykonana w okresie 1995- 2005 techniką analogową, której Marlena jest ogromną fanką.

Bohaterami zdjęć artystki są kobiety i ich zmysłowa, ale pełna asertywności kobiecość. W ramach wystawy można zobaczyć fotografie takich gwiazd, jak Kate Winslet, Anja Rubik, Adriana Lima, Justyna Stolarczyk czy Natasha Henstridge. Fotografie utrzymane są w tonacji czarno – białej.

12651114_836955553080334_5535755510300152787_n

– Fotografowanie kobiet było dla mnie zawsze źródłem ogromnej radości. Podzielenie się nią z tymi, których lubię i szanuję, a którzy w tak wspaniały i oczywisty sposób wsparli mnie w ten wyjątkowy dla mnie wieczór, czyni to doznanie absolutnie niezapomnianym – przyznaje artystka.

Marlena zajmuje się fotografią od 1993 roku. Pierwszy raz za obiektywem stanęła w Nowym Jorku, do którego wyjechała z Polski w 1988 roku. Rozpoczęła tam karierę jako modelka, podpisując kontrakt z największą wówczas agencją modelek – Elite.

Od zawsze zafascynowana pięknem i sensualnością kobiet, pierwsze zdjęcia zrobiła córce znajomych, potem regularnie fotografowała koleżanki z agencji. Prawdziwy początek fotograficznej karierze Bielinskiej dała publikacja zdjęć jej autorstwa w magazynie American Photo, w 1993 r.

Artystka ma na swoim koncie kilka wystaw, głównie w Nowym Jorku m.in. w Banana Down Gallery i w polskim Konsulacie. Jest laureatką nagrody Grand Front, którą w 2010 roku dostała za okładkę dla magazynu VIVA! oraz kilku nagród w USA z ramienia firmy Polaroid i Mamiya. Prace Marleny pojawiły się w ponad dwudziestu amerykańskich i europejskich magazynach, w tym między innymi w Elle, Glamour, Playboy, Vibe , Sports Illustated, GQ i Vogue.

12662728_836955499747006_864284633578365785_n

„Galeria w lesie ” -gwl* – powstała by prezentować i promować dobrą fotografię artystyczną.
Ambicją galerii jest udział w tworzeniu rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce.

Swoją nazwę galeria zawdzięcza przestrzeni w której się mieści. Warszawskie studio las to prestiżowe studio fotograficzno-filmowe. Industrialne wnętrze studia nadaje galerii niepowtarzalny charakter, jest to miejsce spotkań wielu kreatywnych osób ze świata sztuki, mody i biznesu. W galerii gościło już grono ciekawych fotografów, m.in. Szymon Szcześniak, Kasia Bobula, Tomasz Albin, czy Robby Cyron oraz grupa młodych talentów podczas I edycji wystawy „gwl* YOUNG stars”.

 

Szczegóły Wystawy:
Miejsce: Galeria w Lesie / http://www.gwl.art.pl/
ul. Racjonalizacji 6/8
02-673 Warszawa
Wystawa potrwa do końca marca.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności