lederboard

Maszyna do szycia – idealny pomocnik dla wszystkich mam

W domu, w którym są dzieci, zawsze znajdą się jakieś powody do użycia maszyny do szycia. Urządzenie to sprawdza się rewelacyjnie w sytuacji, gdy rozprują się spodenki lub trzeba przyszyć do odzieży dziecka plakietkę z imieniem, która wyróżni jego rzeczy w przedszkolu lub żłobku. Maszyna do szycia to narzędzie wielozadaniowe. Za jej pomocą uszyjemy strój na bal karnawałowy oraz udekorujemy pokój własnoręcznie zaprojektowanymi zasłonami lub poduszkami. Bardziej wprawione mamy wykorzystają maszynę nie tylko do szycia na potrzeby dzieci, ale także własne, jak i partnera.

 

Jakie funkcje posiadają domowe maszyny do szycia?

Dobrej jakości maszynę kupimy już za 500 zł. Z powodzeniem spełni ona potrzeby początkujących użytkowników, jak i bardziej wprawionych osób. Jakich funkcji można się spodziewać w takich modelach? Przede wszystkim oferują one co najmniej kilkanaście programów ściegowych, w tym ściegi użytkowe, kryte, elastyczne i ozdobne. Kupujący może wybrać maszynę oferującą półautomatyczne lub automatyczne obszywanie dziurek oraz możliwość szycia podwójną igłą.

Wśród funkcji wymienić można także między innymi: płynną regulację wysokości zyg-zaka (do 5 mm) oraz długości ściegu (do 4 mm), możliwość szycia wstecz (zakańczania brzegów), wolne ramię (ułatwienie podczas szycia na okrągło), regulację naprężenia nici głównej. Na wyposażeniu są zazwyczaj: wbudowany zewnętrzny obcinacz nitek, wbudowany nawlekacz igły, wbudowany szpulownik, chwytacz wahadłowy, wielopunktowy mechanizm transportu oraz ledowe oświetlenie pola pracy. Wszystkie te elementy sprawiają, że maszyna jest prosta w obsłudze i nadaje się do wieloletniego użytku.

Skąd czerpać pomysły na wykroje?

To pytanie, które zadaje sobie wiele pań lubiących własnoręcznie uszyć odzież i domowe dodatki. Z całą pewnością godne polecenia są istniejące od lat na rynku czasopismo Burda. Załączone do poszczególnych wydań wykroje są proste i czytelne. Pozwalają na tworzenie odzieży w rozbudowanym zakresie rozmiarów dla osób dorosłych (zazwyczaj 34 do 44). W opcji jest wiele rodzajów wykrojów, w tym projekty sukienek, spódnic, płaszczy, spodni, żakietów, kurtek w różnych fasonach. Wydawnictwo oferuje także szeroki wybór wykrojów dziecięcych.

Coraz większą popularnością cieszą się także propozycje polskiego wydawnictwa I NEEDLE. Pozwalają one na uszycie różnego rodzaju ubrań zgodnie z aktualnymi trendami modowymi. W opcji są projekty kreacji klasycznych i nowoczesnych. Bez problemu znajdziemy tu wzór będący podstawą skrojenia odzieży sportowej, jak i wizytowej.

Gdzie kupić dobrej jakości maszynę do szycia?

Zaufanym sprzedawcą maszyn do szycia jest sklep Szyj.pl. Katalog produktów obejmuje szeroki asortyment maszyn do użytku domowego oraz przemysłowego. W sprzedaży są maszyny uniwersalne, owerloki, covery, coverloki, plotery i prasy, a także hafciarki. Każdy kupujący może liczyć na fachową poradę w zakresie wyboru odpowiedniego sprzętu. W tym celu utworzono specjalną infolinię dla klientów (numery telefonów: 618420330 lub 507784728).

Za pośrednictwem sklepu internetowego można zakupić nie tylko maszyny do szycia. Dostępne są także różne krawieckie akcesoria, takie jak: igły, nici, stopki, szpulki, stojaki na nici, stoliki powiększające pole pracy, nożyczki, kredy, klipsy, miary krawieckie.

fot. Materiały prasowe

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności