lederboard

Męskie odmładzanie – raz, a dobrze


Żyjemy obecnie w świecie „professional world”, w którym wymaga się – zarówno od kobiet, jak i od mężczyzn – atrakcyjnego wyglądu, zrelaksowanej twarzy, mocnych włosów i sprawnego fizycznie ciała. Chcemy jak najdłużej wyglądać młodo i sprawnie, ale jednocześnie naturalnie. Jak tego dokonać? – dr Urszula Brumer, ekspert medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości, zwraca uwagę na najsilniejszy obecnie trend, czyli popularne wśród mężczyzn odmładzanie za pomocą komórek regeneracyjnych i macierzystych.

 

 

 

LBQ: Dlaczego mężczyźni coraz częściej decydują się na zabieg z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych?

dr Urszula Brumer: Mężczyźni, tak jak kobiety, coraz bardziej dbają o swój wygląd. Nie ogranicza się to tylko do modnego stroju i fryzury. Panowie coraz częściej szukają sposobów na młody, zdrowy wygląd. Warunek: szybko, skutecznie i komfortowo – żadnych sztuczności. Wykorzystanie komórek regeneracyjnych i macierzystych w przywracaniu młodości to najbardziej zaawansowany trend w medycynie estetycznej. Warto podkreślić, że mowa o komórkach własnych pobieranych z krwi lub tkanki tłuszczowej.

W organizmie ludzkim mamy tysiące komórek odpowiedzialnych za różne czynności. Wśród nich znajdują się komórki regeneracyjne i macierzyste. Odpowiednie wykorzystanie właściwości tych komórek umożliwia zainicjowanie procesów regeneracyjnych tkanek, do których komórki te zostaną podane. Specjalnie wyseparowane i precyzyjnie podane w skórę i tkankę podskórną, są w stanie odtworzyć i zregenerować zużyte komórki, a tym samym odmłodzić dany obszar nawet o dekadę. Do tego po zabiegu wygląda się młodziej, ale nie sztucznie. Wciąż zachowujemy własną mimikę. Właśnie dzięki temu zabieg stał się tak popularny wśród mężczyzn, którzy absolutnie nie akceptują przerysowanych rysów twarzy.

komorkimacierzyzste-wlosy-fotAnnaCiupryk

Jak wygląda taki zabieg?

Na początek komórki są pobierane z krwi lub tkanki tłuszczowej pacjenta przy użyciu specjalnego separatora. Specjalnie wyseparowane i precyzyjnie podane w skórę i tkankę podskórną rozpoczynają proces regeneracji, w wyniku którego dochodzi do powstania nowych młodych i w pełni sprawnych komórek, tym samym dochodzi do odmłodzenia danego obszaru o dekadę. Co ważne, komórki regeneracyjne inicjują procesy naprawcze nie tylko w skórze, ale również w tkance podskórnej. Ponadto stymulują własne komórki macierzyste pacjenta do odbudowy tkanek oraz pobudzają ich funkcje wydzielnicze. Ich kolejna funkcja to stymulacja proliferacji, czyli pojawiania się nowych naczyń krwionośnych, co wzmaga procesy metaboliczne i poprawia dotlenienie tkanek.

Warto podkreślić, że komórki regeneracyjne i macierzyste jako jedyne są w stanie odbudować tkankę podskórną, która stanowi rusztowanie dla skóry. Dla moich pacjentów największą wartością takiego zabiegu jest również to, że jego efekt ujawnia się stopniowo przez kolejne miesiące, aż do roku. Gdy zatem ich rówieśnicy podlegają normalnym procesom starzenia się, oni młodnieją.

Do czego jeszcze wykorzystywane są komórki regeneracyjne i macierzyste?

Do zabiegów regenerujących aparat więzadłowo-stawowy, a także na problemy z wypadaniem włosów i do leczenia blizn. W przypadku leczenia wypadania włosów komórki wyseparowane z krwi pacjenta podaje się bezpośrednio do skóry głowy. Dzięki temu dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, poprawia się odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych. Dodatkowo likwiduje się stan zapalny w skórze, który był powodem odcięcia komórek włosowych od składników odżywczych. Dochodzi do odmłodzenia skóry głowy i jej przydatków, do których należą mieszki włosowe.

Zabieg z użyciem komórek regeneracyjnych i macierzystych wystarczy na ogół wykonać raz na kilka lat, a nowe włosy, które wyrastają w jego następstwie, są znacznie mocniejsze. Terapia jest najbardziej polecana pacjentom z widocznym procesem nadmiernego wypadania włosów.

Na koniec dodam, że z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi pracujemy już od pięciu lat. Takie zabiegi są innowacyjne i maksymalnie skutecznie. Wpisują się w popularną obecnie medycynę regeneracyjną, która uznawana jest za medycynę przyszłości. Dlaczego? Ponieważ nie ma lepszego zabiegu odmładzającego ani regenerującego tak skutecznie, a jednocześnie tak dyskretnie. Ponadto po takim zabiegu już zawsze będziemy młodsi, co nie oznacza, że za kilka lat nie warto go powtórzyć by nadal powstrzymywać proces starzenia się.

 

Urszula-Brumer-fotAnnaCiupryk

dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regeneracyjne i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności