lederboard

Miasta w pobliżu Polski? Państwa Śródziemnomorskie? A może egzotyka? Czyli kilka pomysłów na Sylwestra za granicą

Sylwester w innym kraju stanowi ciekawą alternatywę dla pierwszego skojarzenia, którym jest przywitane nowego roku na jednym z rynków polskich miast, w domu lub na jakimś przyjęciu. Ta perspektywa staje się coraz popularniejsza i nie powinno to dziwić. Zakończenie starego roku i przywitanie nowego nie zdarza się codziennie, a więc warto uczcić ten dzień pewną odmianą i sprawić, że zostanie zapamiętany na zawsze. Należy pamiętać, że możliwości jest wiele i ogranicza nas wyobraźnia oraz czasami pieniądze. Warto jednak poszukiwać i pozwalać sobie na wydarzenia, które zostaną w naszej pamięci na zawsze.

 

Piękne miasta w pobliżu Polski

Wiele biur podróży oferując Sylwestra za granicą, najwięcej ofert konstruuje w oparciu o miasta, które są położone niedaleko polskich granic. Nic w tym dziwnego, ponieważ stosunkowo łatwo się tam dostać. A które miasta blisko granic Polski są najciekawsze? Wiele zależy do tego, w którym miejscu naszego kraju mieszkamy. Dla mieszkańców południa pierwszymi skojarzeniami powinny być Praga, Wiedeń, Budapeszt i Bratysława. Jeśli mieszkamy na zachodzie, ciekawą perspektywą są niemieckie miasta jak m.in. Berlin czy Drezno. Z miast na wschód od naszej granicy naturalnym wyborem pozostaje Lwów. Każde z nich się różni, ale łączy je to, że są piękne i posiadają swój własny klimat. Praga to możliwość spędzenia Sylwestra na Moście Karola (lub z widokiem na niego), Wiedeń to piękna, monumentalna architektura i świetne restauracje, Budapeszt to możliwość obserwacji fajerwerków na tle słynnego parlamentu, Bratysława wyróżnia się kameralnością, Berlin organizuje co roku jeden z największych Sylwestrów w Europie, Drezno ma piękny jarmark bożonarodzeniowy, a Lwów to połączenie wyjątkowego klimatu z niskimi cenami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Sylwester w klimacie śródziemnomorskim

Wiele osób nie bierze pod uwagę takiej możliwości, a przecież Sylwester za granicą może być ciepły. Najłatwiej będzie wtedy wybrać kraje basenu Morza Śródziemnego. Hiszpania, Grecja czy Włochy idealnie nadadzą się na Sylwestra. Ciekawą opcją jest też Cypr. Same loty do tego kraju są dość tanie, a w wiele zimowych dni można z wielką przyjemnością kąpać się w morzu. Pamiętajmy, że to właśnie w zimie dojrzewają cytrusy, więc to okazja do zerwania z drzewa świeżej pomarańczy czy mandarynki. Plaże Ayia Napy na pewno nie pozwolą na zapomnienie tego wyjątkowego dnia.

Sylwester w Skandynawii

Pozostając w granicach Europy, warto zastanowić się nad wybraniem jednego z krajów Skandynawii. To niepowtarzalna okazja do spędzenia Sylwestra w okolicznościach pięknej natury. Przywitanie Nowego Roku w pobliżu fiordów to uczucie, które pozostanie z nami do końca życia. Pozwala również na moment wyciszenia, gdyż długa linia brzegowa pozwala na znalezienie miejsc, gdzie nowy rok przywitamy w ciszy. Wybory mniej kameralne również są bardzo ciekawe, a przede wszystkim Oslo i Sztokholm znane są z pięknej ceremonii Sylwestra. Pamiętajmy, że istnieje szansa na spędzenie 31 grudnia w atmosferze zorzy polarnej. Nie zawsze się to uda, ale może warto zaryzykować, gdyż w takim przypadku będziesz uczestniczyć, być może w Sylwestrze marzeń. Skandynawia to również różnorodność. Najlepsza wydaje się jednak w kontakcie z naturą lub wcześniej wymienionymi miastami.

Egzotyczny Sylwester

Dla niektórych ciepłolubnych kraje basenu Morza Śródziemnego mogą okazać się za zimne.. Możemy wypróbować kultury, która będzie nam bardzo odległa, a słońce będzie na niebie wysoko i morska czy też oceaniczna woda stanie się koniecznością dla orzeźwienia. Tutaj ciekawymi wyborami będą Australia lub jeden z krajów Ameryki Południowej, które słyną z szampańskiej sylwestrowej zabawy. Równie ciekawymi wyborami może okazać się Kuba, Dominikana lub Meksyk. Okolice Morza Karaibskiego to szansa na przywitanie nowego roku z drinkiem na bazie oryginalnego owocu. Mimo że obchody Sylwestra są podobne na całym świecie, to jednak znalezienie się w kompletnie innym kręgu kulturowym nie tylko dostarcza wrażeń, ale również rozwija. Oczywiście w przypadku odległych miejsc najkorzystniejsze okażą się dłuższe wyjazdy, które pozwolą na zatopienie się w innym świecie i spędzenie trochę czasu z mieszkańcami. W takich sytuacjach Sylwester staje się wisienką na pięknym i smacznym torcie.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności