Minister Energii o pierwszych wyzwaniach resortu


Rozwój rynku energii w Polsce obejmuje wiele segmentów. Kluczowym jest zapewnienie oraz stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa energetycznego. Czy Polska wypracowała w tym zakresie strategię? Czy zintegrowany rynek jest receptą na wszystko? O przyszłości polskiej energetyki dyskutowano w trakcie Konferencji EuroPOWER, organizowanej przez MMC Polska. Gościem Honorowym był Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

 

 

Dr Leszek Juchniewicz, Przewodniczący Rady Programowej dokonał uroczystego otwarcia XXII edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER. Tuż po nim swoje wystąpienie miał Minister Energii, Pan Krzysztof Tchórzewski, który w swoim wystąpieniu podkreślał rolę energetyki w gospodarce oraz rolę nowo utworzonego Ministerstwa Energii w rozwoju tego sektora. W pierwszym panelu moderowanym przez Piotra Łubę, Partnera Zarządzającego w Dziale Doradztwa Biznesowego PwC, rozmówcy debatowali na temat bezpieczeństwa energetycznego, solidarności i zaufania. Paneliści wypowiadali się na temat tego, czy Polska wypracowała już własną strategię bezpieczeństwa energetycznego i jakie działania trzeba podjąć, by obniżać koszty energii w stosunku do konkurencji.

5.DSC_5745

O bezpieczeństwie energetycznym, przyszłości sektora paliwowego czy dekarbonizacji gospodarki paneliści debatowali w ciągu dwóch dni trwania konferencji. Wśród rozmówców znaleźli się m.in.: Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Jan Chadam, GAZ-SYSTEM S.A., Prezes Zarządu spółki Polskie LNG S.A, Jean-Andre Barbosa, Dyrektor AREVA na Europę Środkowo-Wchodnią, Jerzy Kurella, Prezes Zarządu, TAURON Polska Energia, Andrzej Tersa, Prezes Zarządu, ENERGA S.A.

Konferencja EuroPOWER to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych konferencji gospodarczych w Polsce. Zawdzięcza to obecności kluczowych przedstawicieli rynku, administracji centralnej i samorządowej, regulatora oraz niezmiennie wysokiej merytoryce paneli dyskusyjnych. Za dobór tematów odpowiada Rada Programowa, która przy każdej edycji porusza aktualne i pilne do omówienia problemy.

7.DSC_5839

Patronami honorowymi konferencji EuroPOWER są m.in.: Urząd Regulacji Energetyki, Ministerstwo Skarbu Państwa, Agencja Rynku Energii, Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej.

A już teraz informujemy, iż kolejna edycja konferencji EuroPOWER odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2016 roku.

www.konferencjaeuropower.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności