lederboard

Mniej slajdów, więcej sensu – metoda, dzięki której zbudujesz dobre biznesowe prezentacje


Stworzenie dobrej prezentacji biznesowej może być źródłem satysfakcji zawodowej, a co ważniejsze, może pomóc w osiągnieciu korzystnych decyzji biznesowych. Dzięki wdrożeniu metody MSWS (mniej slajdów – więcej sensu) poświęcisz na PowerPointa mniej czasu i zbudujesz swój profesjonalny wizerunek.

 

Prezentacja w biznesie

Niezależnie od tego, czy na co dzień odpowiadamy za sprzedaż, marketing, analizę rynku czy zarządzanie projektu, prezentacje są najlepszym narzędziem do pokazania uporządkowanych danych. Niestety, większość pracowników różnego szczebla ma problemy ze slajdami – nie wiedzą jak zaplanować wygląd slajdów i rozmieszczenie informacji. Wiele osób przyznaje też, że ma kłopot z wizualizacją wniosków oraz ustaleniem celu prezentacji. Pozostaje pytanie: jak zacząć tworzyć dobre prezentacje?

Na czym polega dobre wystąpienie?

Prezentacje często są stosowane w biznesie, ponieważ to dobre narzędzie do porządkowania wniosków i przedstawiania argumentacji za konkretnym rozwiązaniem. Dzięki selekcji istotnych danych, jesteśmy w stanie przekonać naszego odbiorcę do podjęcia decyzji, na których nam zależy. W osiągnięciu zamierzonego celu może nam pomóc metoda MSWS, która składa się jedynie z pięciu kroków.

Mniej slajdów, więcej sensu

Kluczowym etapem tworzenia prezentacji w metodzie MSWS jest przygotowanie fabuły wystąpienia. Dlatego przed dodaniem slajdów, warto się zastanowić o czym chcemy mówić, a dopiero potem zawrzeć te informacje w PowerPoincie. Nie trzeba być kreatywnym, by napisać dobre wystąpienie. Znacznie częściej pracodawca oczekuje od pracownika stworzenia dobrze ustrukturyzowanej prezentacji, a nie inspiracji. By zostać jak najlepiej zrozumianym, warto zminimalizować ilość kolorów, grafik oraz animacji – slajdy powinny być przede wszystkim uporządkowane i czytelne. Po stworzeniu prezentacji najlepiej jest wydrukować całość i sprawdzić literówki oraz błędy językowe, których pojawienie się w tekście, może zepsuć nawet najlepsze wystąpienie.

Mirosław Pawełko to doświadczony menedżer, który ma za sobą ponad 12 lat aktywnego wykorzystywania w biznesie slajdów PowerPoint. Autor ponad 700 prezentacji i co najmniej 5000 slajdów. Od 2010 roku Pawełko prowadzi szkolenia związane z jego autorską metodą tworzenia prezentacji – MSWS: mniej slajdów, więcej sensu. Z metodą MSWS można zapoznać się w najnowszej publikacji Pawełko pt. „Mniej slajdów – więcej sensu”.

Więcej informacji na stronie: http://www.mniejslajdow.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności