lederboard

Monetia notuje wzrost kontraktów związanych z outsourcingiem procesów biznesowych

Monetia, właściciel jednej z największych ogólnopolskich sieci placówek obsługujących transakcje gotówkowe zakontraktowała nowych klientów w zakresie outsourcingu procesów biznesowych. Nowe umowy dotyczą możliwości dokonywania opłat dodatkowych za brak ważnego biletu w Inowrocławiu w placówkach Monetii oraz obsługę kas biletowych na basenie w Legionowie k. Warszawy. W opinii Zarządu spółki najbliższe kilkanaście miesięcy mogą być przełomowe dla Monetii w zakresie rozwoju usług outsourcingowych dla klientów z różnych branż, co przełoży się m.in. na wzrost przychodów.

 

Mieszkańcy Inowrocławia, od początku czerwca mogą osobiście dokonywać opłat dodatkowych za brak ważnego biletu w placówkach Monetii. W ramach umowy, płatności można realizować już w 7 placówkach Monetii. Przy okazji można także realizować inne płatności np. opłaty za prąd czy czynsz mieszkania. Z kolei na podstawie umowy fulfilmentowej możliwe jest składanie reklamacji w związku z dodatkowymi opłatami. Do zadań spółki należy przyjęcie dokumentu i przekazanie go w postaci skanu i wersji papierowej do wystawcy płatności. Spółka podpisała także umowę na obsługę w zakresie outsourcingu transakcji  z KZB sp. z o.o w Legionowie. Na mocy kontraktu spółka przejęła 4 kasy, w których można kupić bilety na basen. Warto podkreślić, że zarówno w Inowrocławiu jak i Legionowie wszystkie transakcje można także opłacać kartą.

– Widzimy zwiększone zainteresowanie ze strony firm z różnych branż, które chciałyby aby inny podmiot świadczył w ich imieniu usługi związane z transakcjami gotówkowymi i bezgotówkowymi. To oczywiście możliwość ograniczenia kosztów, ale także zwiększenia efektywności w innych sferach działalności. Nie bez znaczenia jest także sytuacja na rynku pracy związana z brakiem pracowników wykwalifikowanych pracujących przy obsłudze transakcji. Takie podejście to dla nas szansa na dynamiczny wzrost w tym zakresie. Prowadzimy liczne negocjacje dotyczące outsourcingu naszych usług min. z bankami ale także z instytucjami publicznymi. Ten rok może być przełomowy w zakresie wzrostu tego sektora usług, co oczywiście przełoży się pozytywnie na nasze przychody – komentuje Piotr Zięba, wiceprezes Zarządu Monetii.

Monetia, jako krajowa instytucja płatnicza działa na podstawie licencji Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka zarządza siecią ponad 800  oddziałów w całej Polsce, a w ciągu roku obsługuje ponad 18 mln transakcji na łączną wartość ponad 4,5 mld zł.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności