Monitor Thunderbolt 3 – nowoczesne rozwiązania w parze z wysoką jakością obrazu

Wydajna karta graficzna w komputerze lub laptopie to nie wszystko, co potrzebne do zapewnienia wysokiego standardu obrazu. Należy także wybrać odpowiedni monitor, który będzie w stanie wykorzystać potencjał GPU i odpowiedzieć na oczekiwania użytkownika. Warto zwrócić przy tym uwagę na kwestie takie jak rozdzielczość ekranu oraz sposób połączenia monitora ze sprzętem stanowiącym źródło obrazu.

 

Postaw na niesamowite wrażenia dzięki rozdzielczości WHQD

Rozdzielczość monitora to jeden z kluczowych czynników decydujących o wyborze danego modelu. Warto stawiać na modele, które oferują więcej niż Full HD – dobrym wyborem może być na przykład monitor WQHD, czyli urządzenie pracujące w rozdzielczości 2 560 × 1 440 pikseli. Kolejnym krokiem jest Ultra WQHD, czyli 3 440 × 1 440 pikseli – jednym z produktów tego rodzaju jest panoramiczny monitor Samsung S34J550 o przekątnej 34 cali. Proporcje ekranu wynoszą w tym przypadku 21:9. Dzięki sporej powierzchni wyświetlania obrazu w połączeniu z możliwością odwzorowania licznych detali jest to propozycja, która sprawdzi się zarówno w kontekście pracy, jak i rozrywki. Szeroki ekran o wysokiej rozdzielczości pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły obrazu, co ma spore znaczenie podczas edycji plików multimedialnych, oglądania filmów czy w trakcie rozgrywki online.

Interesującą opcją jest funkcja Picture-by-Picture, która może być wykorzystana do wyświetlania obok siebie treści z dwóch różnych źródeł w oryginalnej rozdzielczości. Podobne działanie zapewnia tryb Picture-in-Picture, który umożliwia zmianę wielkości okna prezentującego obraz z drugiego urządzenia.

Monitor Thunderbolt 3 – wsparcie dla nowoczesnych standardów przesyłu danych

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni monitor? Thunderbolt 3 może okazać się bardzo atrakcyjną opcją – jest to port umożliwiający transfer danych z prędkością aż 40 Gb/s poprzez złącze USB-C. Przepustowość jest aż 8-krotnie wyższa niż dla USB 3.0, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie obrazu w bardzo wysokiej jakości bez zakłóceń. Obecność takiego portu sprawia, że monitor może odbierać obraz z najnowszych laptopów wyposażonych w odpowiedni interfejs, jak również MacBooków, które od kilku lat zawierają złącze Thunderbolt 3 w standardowej specyfikacji.

Samsung CJ791 – monitor Thunderbolt 3 z wysoką rozdzielczością

Przykładem modelu obsługującego takie połączenie jest monitor Thunderbolt 3 CJ791 firmy Samsung. Kabel tego rodzaju pozwala nie tylko na przesyłanie obrazu – możliwe jest także ładowanie urządzeń podłączonych do monitora. Na uwagę zasługuje również ekran o proporcjach 21:9 i rozdzielczości Ultra WQHD. Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej modelu znajdziemy tutaj tryby Picture-in-Picture oraz Picture-by-Picture. Całość uzupełnia technologia kropek kwantowych i współczynnik kontrastu na poziomie 3000:1 – takie połączenie zapewnia wierne odwzorowanie kolorów, a w szczególności czerni i bieli. Monitor korzysta z zakrzywionej matrycy, dzięki czemu wrażenia z gier i filmów są jeszcze lepsze, a nawet długa praca nie prowadzi do znacznego zmęczenia oczu. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności