lederboard

Mozaika do łazienki – jak wykorzystać ją do dekoracji wnętrza. 4 pomysły

Wydawałoby się, że mozaika nie jest niczym nowym – w końcu przewija się we wnętrzach od lat. Jednak jest ponadczasowa i wciąż modna, pasuje do wielu stylów aranżacyjnych i pozwala stworzyć nietuzinkowy wystrój. Mało tego, do dyspozycji mamy coraz więcej nowoczesnych kształtów. Jak można wykorzystać mozaikę w łazience?

Wśród najważniejszych zalet mozaiki jest jej wytrzymałość, duża różnorodność kształtów, wzorów i odcieni, a także łatwość montażu. Odwiedzając sklepy, czy strony producentów znajdziemy nie tylko mozaikę złożoną z małych kwadracików. Do wyboru jest sporo bardziej finezyjnych kształtów, które od razu po wejściu do łazienki będą przykuwały spojrzenia. Sprawdźmy, jak i gdzie możemy wykorzystać potencjał mozaiki?

Oryginalne fale

Jeżeli nasze wnętrze jest przestronne, są w niej pewne łuki, krzywizny lub chcemy wyeksponować owalną wannę, mozaika do łazienki sprawdzi się świetnie. Sprzedaje się ją w plastrach, które rewelacyjnie dopasowują się do każdej powierzchni, w tym do krzywizn. Mozaika jest równomiernie rozłożona i pięknie eksponuje kształty. W takiej odsłonie najlepiej zamontować ją na większej powierzchni. Będzie główną i rzucającą się od progu w oczy dekoracją.

Subtelne wyeksponowanie detali

Mozaika wcale nie musi zajmować całej powierzchni ściany. Być może lubimy subtelne dekoracje i oszczędność formy, a wtedy także mozaika jest dobrą propozycją. Można nią wykończyć  blat umywalki, niewielkie wnęki pod prysznicem albo półkę łazienkową. Teoretycznie mozaiki będzie niewiele, ale w praktyce będzie stylową dekoracją, która podkreśli charakter wnętrza.

Mozaikowa podłoga

W większości łazienek na podłodze znajdują się tradycyjne płytki ceramiczne. Czasem są to płytki gresowe lub drewno egzotyczne. Jeśli chcemy podkreślić unikatowość wnętrza i lubimy przy bawić się formami, postawmy na mozaikę łazienkową składającą się z elementów w kształcie arabeski, łuski albo plastra miodu. To prosty sposób, żeby to z podłogi zrobić ozdobę. Zdarza się, że podobnie jak w przypadku płytek, niektóre warianty mozaiki są nieco śliskie, co nie znaczy, że powinniśmy całkowicie rezygnować z tego rozwiązania. Wystarczy, że wybierzemy specjalne płytki antypoślizgowe do łazienki.

Materiał i kształt dopasowane do stylu aranżacyjnego

Chcąc, by mozaika wyglądała modnie i atrakcyjnie, musimy ją wybrać pod kątem swoich własnych potrzeb. Każdy styl aranżacyjny wiąże się z pewnymi określonymi regułami, jakich należy przestrzegać, aby finalnie otrzymać zapierający dech w piersiach wystrój. Zaletą mozaiki jest to, że może współtworzyć każdą aranżację, jednak niekoniecznie zawsze dobry jest ten sam wariant. Przykładowo do łazienki w stylu glamour sprawdzą się czerń, srebro, złoto i wszystkie mozaiki z połyskiem. Natomiast przy stylu industrialnym i nowoczesnym liczą się minimalizm, oszczędność formy i kształty geometryczne. Fenomenalny efekt możemy osiągnąć, decydując się na płytki heksagonalne. Z kolei jeśli lubimy wnętrza tradycyjne i taka też ma być nasza łazienka, ładnie prezentują się klasyczne rozwiązania, ale równie dobrze możemy postawić na arabeski.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności