Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Premiera raportu o hejcie. Nowe spojrzenie na różnice płciowe i ich wpływ na relacje społeczne

Już 15 października 2024 roku w warszawskim Teatrze Scena RELAX odbędzie się wyjątkowa konferencja, która bez wątpienia zmieni sposób postrzegania hejtu i jego wpływu...
Strona głównaRozmaitościMŚP: Jak przyspieszyć mały i średni biznes – bezpłatne warsztaty

MŚP: Jak przyspieszyć mały i średni biznes – bezpłatne warsztaty

Technologie wspierają innowacyjność – tak twierdzi zdecydowana większość (83%) szefów w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce[1]. Z myślą o ich firmach zostały opracowane warsztaty Accelerate Your Business, poświęcone wykorzystaniu nowych technologii w biznesie. Wydarzenia odbędą się w Sopocie (16 marca), Wrocławiu (20 marca) i Warszawie (22 marca). O udziale decyduje kolejność zgłoszeń za pośrednictwem formularza rejestracyjnego[2]. Organizatorem spotkań jest Microsoft Polska.

 

Jak wynika z badania Ipsos MORI „Nowoczesne IT w MŚP 2016”, przygotowanego na zlecenie Microsoft, 75% przedstawicieli sektora MŚP twierdzi, że innowacje są potrzebne, aby z powodzeniem konkurować na rynku krajowym. Dwóch na trzech zgadza się, że są konieczne, aby osiągnąć sukces za granicą.

O przewadze, jaką zapewnia wykorzystanie technologii cyfrowych, będą dyskutować uczestnicy spotkań Accelerate Your Business. Przedstawiciele MŚP, którzy zarejestrują się na warsztaty w Sopocie, Wrocławiu lub Warszawie, dowiedzą się, w jaki sposób usługi i produkty IT pomagają oszczędzać czas i zwiększać wygodę pracy, a tym samym rozwijają biznes.

 

Nowe technologie w praktyce MŚP

Wydarzenia będą okazją do poznania nowoczesnych urządzeń biznesowych z systemem operacyjnym Windows 10 Pro oraz procesorami Intel. O ich zaletach opowiedzą przedstawiciele firm, które zbudowały dzięki nim swoją przewagę konkurencyjną. Uczestnicy będą mogli także bliżej poznać rozwiązania chmurowe dla biznesu (Office 365, Microsoft Azure), a od eksperta w dziedzinie własności intelektualnej dowiedzą się o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą używanie nielegalnego oprogramowania.

Druga część konferencji będzie miała charakter warsztatowy. Uczestnicy wybiorą jedną spośród dwóch ścieżek tematycznych: pierwsza pozwoli lepiej poznać zalety systemu operacyjnego Windows 10 Pro, druga przybliży im najnowszy system Windows Server 2016.

Gościem specjalnym konferencji będzie Jacek Walkiewicz – trener, psycholog i motywator – który opowie o tym, jak być otwartym na zmiany i innowacje.

Formularz rejestracyjny oraz pełny program poszczególnych wydarzeń są dostępne tutaj:

 

Microsoft

 

* * *

Microsoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą urządzeń i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych, które pomagają w pełni realizować ich potencjał.

Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows, dostępny również w wersjach na platformę mobilną – Windows Phone oraz platformę serwerową – Windows Server. Firma jest także liderem w zakresie rozwiązań dostarczanych w formie usług w modelu cloud computing i jako jedyny dostawca posiada kompleksową ofertę infrastruktury, platformy programistycznej oraz aplikacji w chmurze obliczeniowej. Kluczowe rozwiązania z tego obszaru to platforma Microsoft Azure oraz Office 365. Dbając o zapewnienie klientom bezpieczeństwa i poufności w tym środowisku, firma jako pierwszy duży dostawca wdrożyła międzynarodową normę poufności danych w chmurze ISO 27018.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 100 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 500 osób w Polsce. Firma jest zaangażowana społecznie, dążąc do poszerzania kompetencji cyfrowych poprzez inwestycje w rozwój edukacji informatycznej, wsparcie początkujących przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych. W 2014 firma przekazała na realizację tego celu w Polsce 478 milionów zł, docierając do 2000 nauczycieli, 38000 uczniów i 79000 studentów. Udzielone wsparcie technologiczne dla 2000 start-upów bezpośrednio przełożyło się na utworzenie 4000 miejsc pracy. Z kolei od 2001 r. ze wsparcia o łącznej wartości blisko 153 mln złotych skorzystało 6 tysięcy polskich organizacji trzeciego sektora.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 100 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym około 350 osób w Polsce.

[1] Badanie Ipsos MORI „Nowoczesne IT w MŚP 2016” na zlecenie Microsoft, styczeń 2016 r.

[2] Formularz rejestracyjny jest dostępny pod adresem: https://www.microsoftevents.com/profile/web/index.cfm?PKWebId=0x3929592992