Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni chemii gospodarczej?

Sukces przedsiębiorcy zależy od wielu aspektów. Ciągły rozwój, dopasowanie oferty do potrzeb konsumentów, uporządkowanie działalności… Są to tylko niektóre z czynników, które mają wpływ na to, jak będzie prosperować dane przedsiębiorstwo. Jeśli prowadzisz swój sklep online lub stacjonarnie, niezwykle ważny jest także wybór odpowiedniego dystrybutora. Twój biznes może bowiem okazać się mało efektywny jeśli nie wybierzesz partnera, który spełnia Twoje oczekiwania. Postanowiliśmy zatem opisać, czym należy kierować się przy wyborze hurtowni chemii gospodarczej, ale również przybliżyć specyfikę chemii gospodarczej w Polsce oraz jej dystrybucję.

 

 

Według raportu z badania czynników sukcesu mikroprzedsiębiorstw, do aspektów, które mają wpływ na sukces danego przedsiębiorstwa, należą między innymi znajomość branży, nacisk na ciągły rozwój, czy też zasoby przedsiębiorstwa. Niezwykle ważna jest także optymalizacja podejmowanych działań, które dotyczą kwestii takich, jak na przykład zakup nowych produktów. Dzięki dbaniu o swój asortyment dane przedsiębiorstwo jest w stanie utrzymać przewagę nad konkurencją oraz osiągnąć stabilność finansową. Aby zdobyć uznanie, istotne jest także monitorowanie konkurencji oraz jej oferty.

Przemysł chemii gospodarczej w Polsce — statystyki

Jak wynika z raportu Departamentu Strategii i Analiz Międzynarodowych z marca 2019 roku, poświęconego znaczeniu polskich producentów na świecie w branży chemii gospodarczej, polski rynek wygenerował w 2018 roku przychody w wysokości 1,27 mld euro. Wartość ta ma jeszcze wzrosnąć i według prognoz w 2023 roku osiągnie 1,34 mld euro. W 2018 roku największy udział w rynku miały środki piorące. Na kolejnych miejscach plasowały się środki czystości używane w gospodarstwie domowym, detergenty do zmywania naczyń, pasty do polerowania, zapachy do pokojów i środki owadobójcze. W polskiej branży chemii gospodarczej dominują przedsiębiorstwa kwalifikowane jako małe lub średnie.

Hurtownie, producenci, konsumenci

Hurtownia jest jednym z podstawowych miejsc, gdzie można znaleźć bogaty asortyment chemii gospodarczej do Twojego sklepu. Większość towarów dociera do konsumentów poprzez handel detaliczny. Jak podaje Encyklopedia Zarządzania, w 70% handel ten zaopatrywany jest za pośrednictwem hurtowni, natomiast 30% sprzedawców kupuje bezpośrednio od producentów. Hurtownie są zatem niezwykle ważnym elementem jeśli zamierzamy założyć własny biznes.

Dystrybutorzy chemii gospodarczej to podmioty, które mogą kupować, sprzedawać oraz rozprowadzać produkty wyprodukowane przez inne podmioty na danym terenie. Dystrybutorzy zazwyczaj nabywają produkty bezpośrednio od producentów. W dalszej kolejności dostarczają je bezpośrednio do zainteresowanych nimi klientów. Pośredników dzielimy na handlowych, do których należą wspomniani wcześniej hurtownicy, ale mogą nimi być również agenci czy banki, zatem firmy współdziałające. Hurtem natomiast nazywa się sprzedaż wielu towarów, która odbywa się po niższych cenach niż w przypadku handlu detalicznego. Hurtownik to zatem pośrednik handlowy, który posiada duże partie produktów, a następnie może je odsprzedać po wyższej cenie, niż zakupił. Produkty te zazwyczaj odsprzedawane są detalistom, ale równie dobrze można je sprzedać także pewnym instytucjom czy rzadziej klientom indywidualnym.

Czym się zajmują hurtownie i hurtownicy?

Działalność hurtowników wiąże się z pewnymi określonymi zadaniami. Należą do nich między innymi badania rynku, poszukiwanie kontaktów handlowych, ustalanie warunków transakcji, magazynowanie produktów i utrzymywanie zapasów, sprawdzanie jakości sprzedawanych produktów, zapewnienie sprzedaży gotowych produktów oraz przetwarzanie zamówień. Warto, by przy wyborze odpowiedniej hurtowni wziąć pod uwagę każdy z tych aspektów i zweryfikować, czy hurtownia, którą wybraliśmy, dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Hurtownicy bowiem ponoszą odpowiedzialność między innymi za zaklasyfikowanie produktów i zapewnienie ich odpowiedniego przepływu.

Sprzedaż hurtowa wyróżnia się również pewnymi cechami, które odróżniają ją od sprzedaży detalicznej. Jest to wynik kilku aspektów, takich, jak liczba klientów, która wyższa jest w przypadku handlu detalicznego. Klienci detaliczni kupują jednak zazwyczaj pojedyncze sztuki produktów, natomiast klienci hurtowi kupują asortyment w dużych partiach.

Dystrybucja

Jest to niezwykle ważny aspekt dla każdego przedsiębiorcy. W naszym kraju popularność zdobywa zarówno zagraniczna chemia gospodarcza, jak i ta produkowana w Polsce. Na rynku mamy dostępne hurtownia stacjonarne, jak i internetowe. Hurtownie stacjonarne pozyskują swoich klientów w tradycyjny sposób, a oferta przygotowana wcześniej prezentowana jest potencjalnym klientom. W przypadku hurtowni stacjonarnych niezwykle ważną rolę odgrywa przedstawiciel, który dba o terminową dostawę towaru oraz zbieranie zamówień. Hurtownie internetowe natomiast posiadają własną stronę internetową, która przypomina popularne sklepy internetowe. W niej klienci mogą zamawiać produkty od razu lub skontaktować się z przedstawicielem. Jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych hurtowni internetowych jest hurtownia środków czystości b2b.europedg.pl.

Hurtownia chemiczna - jak ją wybrać.png

Co brać pod uwagę?

Wybierając hurtownię, warto zwrócić uwagę na wiele aspektów. Istotne są między innymi ceny, ale nie jest to jedyny czynnik. Należy zweryfikować również asortyment naszego dostawcy. Hurtownia musi oferować produkty, które przedsiębiorca chce sprzedawać w swoim sklepie. Dzięki dużemu wyborowi produktów możliwe będzie stworzenie oferty, która będzie odpowiadała szerokiemu gronu konsumentów. W ten sposób wzrastają szanse, że trafimy w gust osób, które są naszymi potencjalnymi klientami. Hurtownia chemiczna, którą zamierzamy wybrać, powinna oferować wiele różnych marek produktów, którymi jesteśmy zainteresowani. Warto, by produkty te były również dostępne w różnych wariantach zapachowych czy kolorystycznych.

Hurtownia

Obecnie możliwości wyboru hurtowni stają się coraz większe. Istnieje wiele hurtowni, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, które sprzedają produkty polskie oraz zagraniczne. Spora część hurtowni chemicznych specjalizuje się w sprzedaży poszczególnych produktów. Niektóre oferują przykładowo głównie środki do prania, inne natomiast produkty przeznaczone do powierzchni takich, jak łazienka. Część hurtowni chemicznych zapewnia nie tylko same detergenty, ale również produkty pomocne w codziennych porządkach, w które możesz zaopatrzyć swój sklep. Są to przedmioty, które zdecydowanie ułatwiają prowadzenie gospodarstwa domowego. Dzięki temu będziemy mogli zaopatrzyć się w jednym miejscu w wiele niezbędnych nam produktów. Klient może dokonać kompleksowych zakupów w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z wielu ofert od różnych podmiotów. Możliwe będzie skorzystanie również ze specjalnych promocji. Atutem robienia zakupów w jednym miejscu jest także oszczędność czasu i pieniędzy. Niektórzy producenci oferują między innymi darmową dostawę od określonej kwoty. Kupując wiele produktów w jednym miejscu, skorzystanie z tego typu promocji staje się niezwykle korzystną perspektywą.

Ważnym aspektem jest też oferowanie produktów, które odpowiadają potrzebom klientów. Powinniśmy zatem wybrać hurtownię, której asortyment nadąża za ich wymaganiami. Wskazane jest, by asortyment ten był ciągle udoskonalany. Produkty powinny być zatem nieustannie ulepszane. Inne aspekty, na które z pewnością należy zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni to między innymi dostępność asortymentu, sprawna dostawa, zastosowanie innowacyjnych technologii czy indywidualne podejście. Są to tylko niektóre z atutów jednej z najpopularniejszych hurtowni chemii gospodarczej, na której temat więcej przeczytasz pod adresem https://b2b.europedg.pl/o-firmie/.

Wysoka jakość

Środki czystości, które kupujemy w hurtowni, powinny być bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu zapewnimy naszym klientom produkty, które faktycznie są najlepsze. W ten sposób znacząco wpływamy na ich zaufanie do naszego przedsiębiorstwa. Dzięki odpowiedniemu wyborowi hurtowni będziesz mógł zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych konsumentów. Bogaty asortyment sprawi, że będziesz mógł testować nowe rozwiązania i wybrać te, które są optymalne. Ze względu na zwiększającą się liczbę hurtowni, każdy będzie mógł przebierać w różnorodnych ofertach i zdecydować się na najbardziej odpowiednią.

Dużą popularność zdobywają w ostatnim czasie hurtownie internetowe, które posiadają wielu zwolenników.  Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z ofert hurtowni stacjonarnych. Niektórzy klienci chcą przed zakupem np. dokładnie obejrzeć towar i zapoznać się z nim, co nie zawsze jest możliwe w przypadku sprzedaży internetowej. Przed wyborem hurtowni warto jednak starannie przeanalizować ofertę naszego potencjalnego partnera, ponieważ jego wybór może mieć olbrzymi wpływ na sukces bądź porażkę naszego przedsiębiorstwa.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności