Najbezpieczniejsze metody płatności za zakupy online

Wszystkie nowoczesne rozwiązania płatnicze charakteryzują się nie tylko prostotą obsługi i szybkością działania, lecz przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, które z nich wybierzesz, zawsze warto zachować odrobinę ostrożności.

Bezpieczne płatności online – ogólne zasady

Oto kilka kwestii, na które powinieneś zwracać uwagę, jeśli chcesz bezpiecznie płacić przez Internet:

  1. Wybieraj wiarygodne sklepy i sprzedawców. Poszukaj opinii wcześniejszych klientów i sprawdź, czy firma jest aktywna w mediach społecznościowych oraz czy udostępnia swoje dane kontaktowe.
  2. Porównaj ceny produktów. Unikać należy nie tylko tych zbyt wygórowanych, lecz także tych wyjątkowo niskich.
  3. Zapoznaj się z regulaminem sklepu – znajdziesz w nim m.in. istotne informacje na temat warunków zwrotu czy sposobów dostawy.
  4. Upewnij się, że witryna sklepu używa szyfrowanego połączenia SSL – świadczy o tym symbol kłódki z lewej strony paska adresu.
  5. Nie udostępniaj nikomu swoich danych logowania do konta bankowego i do poszczególnych sklepów, a także chroń informacje ze swojej karty płatniczej.

Wybrane metody płatności online – przegląd

BLIK

Ten polski system płatności mobilnych wykorzystuje aplikacje mobilne współpracujących z nim banków, których instalacja wiąże się z kilkustopniową weryfikacją, zapewniającą wysoki poziom bezpieczeństwa. Transakcje BLIK opierają się ponadto na jednorazowych kodach, ważnych jedynie przez 2 minuty od wygenerowania oraz wymagają zatwierdzenia, co minimalizuje ryzyko nieautoryzowanego użycia. Więcej o tej metodzie płatności przeczytasz tutaj: https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/blik.

Pay-by-link

Formularz szybkiego przelewu internetowego jest generowany automatycznie, co oznacza, że klient nie musi uzupełniać ręcznie danych odbiorcy. Dzięki temu płatność zajmuje mniej czasu, a ponadto jest bezpieczniejsza: wyeliminowana została bowiem możliwość pomyłki przy wpisywaniu informacji.

Jeśli Twoja transakcja online jest obsługiwana przez operatora o ustalonej pozycji na rynku, takiego jak https://www.przelewy24.pl/, możesz liczyć na jej właściwą realizację. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, będziesz mógł ubiegać się o zwrot środków według jasno określonych zasad. Dlatego tak ważne jest wybieranie wiarygodnych sprzedawców, posługujących się sprawdzonymi systemami płatności online.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności