Najlepsi narciarze freeskiing i snowboardziści zbierają się na pełne adrenaliny sesje w wysokich górach

Rok 2023 przynosi epickie wydarzenie: Swatch staje się sponsorem głównym Swatch Nines, uznawanego za najciekawsze wydarzenie w kalendarzu sportów akcji. 31 edycja zimowa odbędzie się w Schilthorn w Szwajcarii w dniach 17 do 22 kwietnia 2023 roku na tle trzech majestatycznych szczytów górskich: Eiger, Mönch i Jungfrau. The Nines po raz pierwszy odbyły się w Niemczech w 2008 roku i od tamtej pory ewoluowały w organizowane dwa razy w roku wydarzenie, podczas którego sportowcy największego kalibru spotykają się, aby eksperymentować, bawić się i testować nowe, rewolucyjne przeszkody i ewolucje.

 

 

“Swatch Nines to jedno z niewielu wydarzeń, które mimo braku rywalizacji przyciągają światowej klasy talenty, tworząc najbardziej kreatywne i spektakularne widowiska. Z entuzjazmem zaczynamy to nowe partnerstwo, będące ucieleśnieniem tego, czym sporty akcji są dla Swatch. Swatch Nines będzie wspierać sportowców i wschodzące gwiazdy jako miejsce całkowitej wolności tworzenia i wyrażania siebie.”— mówi dyrektor zarządzający Swatch, Allain Villard.

“Nic nie cieszy nas bardziej niż nowe partnerstwo ze Swatch. Połączenie takiego partnera, jakim jest Swatch, z potężnym dziedzictwem sportów akcji, a także z miejscem tak oszałamiająco pięknym, jak nigdy wcześniej, pomoże rozpocząć nową erę dla Nines. Motywuje nas do do definiowania siebie na nowo, zarówno teraz, jak i w przyszłości.” — twórca Swatch Nines Nico Zadętych.

Sporty akcji, sztuka i kreatywność stanowią istotę DNA Swatch, a odbywające się dwa razy do roku Swatch Nines znakomicie łączą te trzy elementy. Nic nie dorównuje atmosferze, w której kilkoro najlepszych na świecie snowboardzistów i narciarzy freeskiing rusza w góry, wykonuje najtrudniejsze ewolucje i na każdym kroku czerpie z tego radość. Dzień dla publiczności, relacje w TV i mediach społecznościowych takich marek jak GoPro i Red Bull oznaczają, że możemy być świadkami wyjątkowych chwil, a nawet oglądać bicie rekordów świata.

Od śnieżnych przeszkód po nieprzetarte stoki, wydarzenie nie tylko wysoko zawiesza poprzeczkę dla niezwykłych aranżacji, ale także stale ją podnosi. W ubiegłym roku Swatch po raz pierwszy dołączył w wielkim stylu, tworząc spektakularną przeszkodę śnieżną w kształcie zegarka o tarczy mierzącej 10 metrów, na której sportowcy wykonywali triki przeczące prawom grawitacji. Jako sponsor główny w 2023 roku, szwajcarski producent zegarków zaprosi kilku sportowców Proteam, takich jak szwajcarski narciarz freeskiing Nico Vuignier, szwajcarski snowboardzista Pat Burgener czy kanadyjska snowboardzistka Laurie Blouin na przejazdy ich życia.

Ale Swatch Nines 2023 to także najnowocześniejsze aranżacje, w tym najwyżej na świecie położony skatepark, dzięki którym spotkają się tu dyscypliny sportowe wyzwalające najwięcej adrenaliny. Niektóre z przeszkód opracowali wspólnie najlepsi zawodnicy pod koniec zeszłego roku, podczas ekskluzywnych warsztatów Swatch. Jedno jest pewne – oglądanie snowboardzistów i skateboardzistów w akcji, inspirujących się wzajemnie do nowych trików i technik, dostarczy sporo emocji. Szczegóły dotyczące konkretnych sportowców, grafiku i ostatecznego wyglądu stoków przedstawione zostaną w późniejszym terminie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności