lederboard

Najlepsze plaże w Europie – w portugalskim Algarve


Portugalski region Algarve otrzymał nagrodę Europe’s Leading Beach Destination 2015, przyznawaną w prestiżowym konkursie World Travel Awards. Nagrody te uznawane są za odpowiednik Oskara w branży turystycznej.

 

Algarve, popularny region wypoczynkowy na południu Portugalii, słynący z czystych, złocistych plaż, łagodnego klimatu (temperatura nie spada tu zazwyczaj poniżej 15 st. C) oraz świeżych owoców morza, wyprzedził w drodze na podium francuskie Cannes, greckie Korfu, hiszpańską Majorkę i Marbellę oraz turecki Oludeniz – poinformowała w komunikacie prasowym firma Sigma International (Poland), której klientem jest m.in. Tourismo de Portugal.

Jak podkreślono w informacji dla mediów, prestiżowy tytuł „Europe’s Leading Beach Destination” region Algarve otrzymał już po raz trzeci, co czyni go najczęściej nagradzanym kierunkiem w tej kategorii (wyróżnienie przyznawane jest od 2011 r.).

Algarve4

Szczególnym szacunkiem świata turystyki i nagrodami w konkursie World Travel Awards™ cieszy się pięć hoteli i kurortów, zlokalizowanych w regionie Algarve – wskazano w informacji.

Conrad Algarve – to najlepszy luksusowy resort i spa zarówno w Europie, jak i na świecie – „2015 Europe’s Leading Luxury Resort & Spa” oraz „World’s Leading Luxury Leisure Resort 2015”, z centrum Spa & Health Club, trzema restauracjami i trzema barami.

Vila Vita Parc – to z kolei najbardziej ekologiczny luksusowy ośrodek wypoczynkowy na świecie – “World’s Leading Luxury Green Resort 2015”, korzystający z lokalnego rzemiosła (m.in. pościel, ceramika) oraz oferujący kuchnię organiczną, w której używa się produktów spożywczych wytwarzanych we własnym gospodarstwie rolnym.

Hotel Quinta do Lago – uznany jest za najlepszy nadmorski ośrodek wypoczynkowy w Europie – „2015 Europe’s Leading Beach Resort”, położony w pobliżu Parku Naturalnego Ria Formosa i kilku pól golfowych.

Algarve3

Vila Joya – najlepszy hotel butikowy w Europie („2015 Europe’s Leading Boutique Hotel”), szczyci się centrum spa i własną piwniczką z winem (na ok. 12 tys. butelek); w okolicy hotelu znajduje się 36 pól golfowych.

Monte Santo Resort zaś to najbardziej romantyczny ośrodek wypoczynkowy w Europie – „2015 Europe’s Most Romantic Resort”, ze specjalnymi ofertami „Romeu & Julieta” oraz „Cleópatra”.

Ustanowione w 1993 r. nagrody World Travel Awards uważane są za odpowiednik Oskara w branży turystycznej.

Przyznawane są tym miejscom, hotelom, liniom lotniczym itp., które zebrały jak najwięcej głosów od przedstawicieli branży turystycznej (m.in. biur podróży) oraz od konsumentów z całego świata.

(gm)

 

Więcej informacji nt. regionu Algarve można uzyskać na stronie: www.visitalgarve.pt ; o całej ofercie turystycznej Portugalii – na stronie www.visitportugal.com

FOT. © World Travel Awards, Tourismo de Portugal

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności