Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

People Culture Tech Fest 2024 – must-have w Twoim kalendarzu

29 października Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie przemieni się w centrum, gdzie ludzie, kultura pracy i nowoczesne technologie spotkają się na People Culture Tech Fest...
Strona głównaRozmaitościNarzędzia do pracy hybrydowej – jak zapewnić efektywną pracę w firmie?

Narzędzia do pracy hybrydowej – jak zapewnić efektywną pracę w firmie?

Praca hybrydowa jest coraz częściej wybieraną formą przez pracodawców. Dzięki temu mogą redukować koszty związane z wynajmem nieruchomości pod działalność lub korzystać z umiejętności pracowników, którzy znajdują się np. w delegacji. Oprócz tego, na coraz częściej praktykowaną pracę hybrydową ma wpływ aktualna sytuacja na świecie – przedsiębiorstwo, które może pracować zdalnie, nie musi zawieszać swojej działalności.

 

Efektywna praca w firmie a praca hybrydowa – jakie są zalety?

Do największych zalet pracy hybrydowej należy to, że pracownikowi pozostawia się pewną dowolność w działaniu. Dzięki temu zatrudnione osoby mogą organizować sobie czas tak, aby ich praca przypadała na najbardziej efektywne godziny, kiedy mogą być skupieni i jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki.

Praca hybrydowa to rozwiązanie, które pomaga w pełni wykorzystać potencjał pracowników. Niektórzy z nich lepiej odnajdują się w bezpośredniej pracy w grupie, a jeszcze inni wolą samodzielnie wykonywać swoje obowiązki w pełnym skupieniu, czasem tylko konsultując się ze współpracownikami.

Praca hybrydowa – jakie kwestie zapewniają efektywność?

Praca hybrydowa nie oznacza pełnej dowolności, a raczej elastyczność. To znaczy, że w pewnych momentach pracownik nie musi być w biurze, aby wykonywać swoje zadania. Warto również określić konkretne zasady. Działając według nich, pracownicy będą mogli lepiej wykonywać swoje zadania, a pracodawca będzie widzieć jej postępy.

Przede wszystkim warto w takiej sytuacji postawić na nadzór projektowy. To znaczy – nie kontrolować liczby godzin pracy, ale skuteczność w realizowaniu projektu. W takim modelu ważne są spotkania – omówienie aspektów projektu, poszczególnych zagadnień, problemów i postępów lub poprawek. Dzięki temu można utrzymać stały rytm pracy i go kontrolować.

Cenne wskazówki, które przydadzą się podczas pracy hybrydowej

Oprócz tego, ważny jest czynnik psychologiczny. Praca poza biurem może być okazją do zwiększenia efektywności, jednak zbyt duże rozluźnienie może doprowadzić do braku motywacji lub skupienia. Dlatego warto spotkać się z pracownikami i wyjaśnić im nie tylko zalety pracy hybrydowej, ale również zagrożenia.

Warto wspomnieć o tym, aby odpowiednio przygotować się do pracy. Wykonać wszystkie czynności w domu przed rozpoczęciem zlecenia. Założyć nieco bardziej zobowiązujące ubrania, a także dostosować miejsce pracy – wyczyścić biurko i zrobić plan działania. Są to proste metody, które zapewniają skuteczność i pozwalają pracownikowi się skupić, a przede wszystkim poczuć, że jest w pracy.

Chmura dla firm – ważny element pracy hybrydowej

Warto także zwrócić uwagę na inne aspekty – podstawowe narzędzia ułatwiające pracę w systemie hybrydowym. Jednym z nich jest chmura dla firm. To miejsce w sieci, które udostępnia przedsiębiorstwom konkretną moc obliczeniową. Oferują je wyspecjalizowane firmy informatyczne, w ramach zaawansowanego technologicznie Data Center.

Chmura obliczeniowa dla firm to rozwiązanie, które pozwala zoptymalizować wydatki – unikając tworzenia kosztownego środowiska sieciowego, zatrudniania specjalistów oraz kupna drogich programów.

Chmura obliczeniowa dla firm – kto ją oferuje?

Chmura obliczeniowa to element oferty takich firm, jak Polcom lub INEA. Pierwsza firma oferuje chmurę obliczeniową, która zapewnia niezawodność i ciągłość działania. Jest dostępna w modelu IaaS, PaaS i SaaS. Całość uzupełniają takie usługi, jak Managed Cloud Services.

W przypadku INEA, chmura obliczeniowa znajduje się w specjalnie dostosowanym Data Center pod Poznaniem – poza jego administracyjnymi granicami. Chmura obliczeniowa INEA CloudPro jest niezwykle wydajną usługą udostępniania mocy obliczeniowej oraz przestrzeni dyskowej w modelu IaaS. Informacje są przetwarzane przez najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia dostępne na rynku – od dostawców, takich jak Dell czy Intel. Usługa chmury jest dostarczana w klastrze High Availability i udostępnia dwa modele rozliczeniowe. Użytkownik zyskuje pełen dostęp do usługi, wysoką wydajność i pełną skalowalność usługi. W miarę potrzeb, chmurę dla firm można rozszerzać o kolejny zakres lub uzupełnić o usługę INEA Backup, która jest skutecznym sposobem na ochronę danych.