Narzędzia monolityczne – kiedy musisz po nie sięgać?

Niektórzy z nas wiedzą doskonale o tym, że do narzędzi monolitycznych da się zaliczyć młotek, klucze płaskie, oraz drobiazgi montowane do główki wiertarki, czyli wiertła, wiertła łopatkowe i frezy różnego typu. Tych konkretnych narzędzi używa się do pracy z drewnem, czyli do naprawy drewnianych mebli lub do naprawienia mebla wykonanego z płyty i właśnie dlatego ma je wielu majsterkowiczów amatorów.

 

Narzędzia monolityczne i stół narzędziowy

Wielu ludzi posiadających narzędzie monolityczne, takie jak frezy zakładane na główkę wiertarki ma też solidne stoły narzędziowe, na których pracuje się pewniej i wygodniej. Mowa tu dokładnie o tym, że solidny stół narzędziowy z imadłem, który na dokładkę jest też tym wykonanym ze stali konstrukcyjnej polakierowanej proszkowo. Przynajmniej część takich majsterkowiczów amatorów nabędzie taki nowy, ale wielu kupi go z drugiej ręki, czyli od kogoś takiego jak mechanik samochodowy, bo taki stół jest tak jak biurko, czyli ma wiele szuflad na narzędzia, takie jak wiertła, klucze płaskie i kilka młotków. Na dokładkę też wytrzyma nie jedno, ale dziesiątki uderzeń młotem, czyli też zabawę majsterkowicza amatora frezami montowanymi do wiertarki, bo taki solidny rotofrez i dobry stół warsztatowy to dobra para, jeśli chodzi o naprawienie wiekowego mebla.

Zajęcia związane z gwintowaniem

Nie każdy majsterkowicz amator sam zajmie się gwintowaniem, choć wielu uczy się gwintowania zgodnie z poradnikami. Uczą się tego na gwintownikach, które też są narzędziami monolitycznymi. Obecnie tymi najlepszymi poradnikami, jeśli chodzi o gwintowanie są blogi istniejące na portalach społecznościowych, bo to właśnie w ich przypadku mechanik bloger ukazuje krok po kroku poprawną technikę gwintowania, jeśli chodzi o kształtownik stalowy lub aluminiowy. Wiele też mówi o gwintownikach, a konkretniej o tych które najłatwiej dostać, oraz o tych które dostępnymi są jedynie w przypadku sklepów specjalistycznych. Wykłady takiej osoby tworzącej własny blog są rzecz jasna publikowane w formie niezbyt długich filmów na tym właśnie blogu i dla wielu to cenne źródło informacji, bo gwintowanie u specjalisty niestety swoje kosztuje. Kosztują też sporo te nietypowe i dość długie gwintowniki, choć te dobre jakościowo wolno się zużywają.

Narzędzia monolityczne możesz zamówić w sklepie YG-1 na stronie internetowej https://sklep.yg-1.pl/narzedzia-monolityczne,s1001,cp275,pl.html

Czy warto samemu majsterkować?

Wielu z nas wie o tym, że usługi specjalistów, którzy dobrze znają się na frezowaniu i gwintowaniu swoje kosztują, bo fachowcy tego typu często mają wartościowe narzędzie monolityczne, takie jak zestaw gwintowników wart tyle, co ośmioletnie auto kompaktowe w stanie dobrym. Amator te gwintowniki zbiera przez kilka lat i po dwóch lub po trzech latach ma tylko te najczęściej kupowane i sprzedawane. Natomiast te nietypowe nabywa w tempie jednego lub dwóch na trzy miesiące. Sukces takiego amatora polega na tym, że nawet po tych dwóch latach nabywania doświadczenia i kupowania narzędzi może wiele domowych przedmiotów naprawić samodzielnie, czyli na własnej pracy oszczędza pieniądze i to czasami spore. Ma to olbrzymie znaczenie wtedy gdy trzeba oszczędzać ze względu na sytuację ekonomiczną lub po to by za jakiś czas zakupić nowy samochód.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności