lederboard

Natura źródłem inspiracji – ekskluzywne kosmetyki Massada


– Nasza świadomość w kwestii zdrowego trybu życia rośnie z każdym rokiem i coraz częściej sięgamy po kosmetyki naturalne. Wiemy, że takie receptury są najbezpieczniejsze, najłagodniejsze dla skóry, a przy tym wyjątkowo skuteczne. O pielęgnacji holistycznej i o tym, że kosmetyk kosmetykowi nierówny opowie Honorata Szymkiewicz, kosmetolog z 25-letnim doświadczeniem, pasjonatka zdrowego stylu życia i promotor hiszpańskiej marki MASSADA Natural Therapy.

 

Natura źródłem naszych inspiracji to naczelna myśl marki MASSADA. Co się kryje pod tym hasłem? Czym receptury MASSADA różnią się od innych kosmetyków naturalnych?

– Hiszpańska marka MASSADA od samego początku sięga po to, co w Naturze najlepsze. Ponad 95% składników receptur pochodzi ze świata roślinnego i mineralnego. Wiele składników posiada międzynarodowy certyfikat ECOCERT, będący gwarancją najwyższej jakości i czystości produktu. Natura ma potężną moc, często niedocenianą przez naszą cywilizację.

Co w takim razie znajdziemy w kosmetykach MASSADA?

– Tymianek, limonka, zielona herbata, szałwia, biała herbata, fiołek, lawenda, nagietek, róża… to tylko niektóre z roślin stosowanych w naszym laboratorium. W recepturach MASSADA można znaleźć rośliny i minerały z odległych zakątków świata, np. olejek eteryczny z grejpfruta pochodzi z Włoch, olejek różany z Bułgarii, soja organiczna z Francji, bursztyn z krajów nadbałtyckich, algi z Japonii, kwas hialuronowy ze Szwajcarii, sole i błota z Jordanii. Warto dodać, że marka MASSADA przeznacza aż 10% swojego obrotu na badania i innowacje. Dzięki temu co roku możemy zaprezentować naszym Klientom nowe produkty i linie kosmetyczne, wyróżniające się innowacyjnością i wyprzedzające światowe trendy kosmetyczne. Najnowsza linia anti-aging Neluhm to zupełnie nowy wymiar pielęgnacji – została doceniona przez niezależne jury Imperium Urody i otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii „Bestseller roku – Inteligentny zabieg odmładzający”.

perlas_y_botoxCo bardzo istotne, ale często pomijane to fakt, że kosmetyk naturalny to nie tylko receptura. Jakie inne warunki powinien spełniać produkt naturalny?

– Tak, receptura to najważniejszy, ale nie jedyny warunek. Istotna jest także sposób pozyskiwania, przetwarzania i testowania. Pozyskiwanie nie powinno szkodzić środowisku, a składniki i receptury nie powinny być testowane na zwierzętach. Dla jakości produktu największe znaczenie ma technologia przetwarzania. MASSADA stosuje metody, które zapewniają zachowanie możliwie jak największej ilości składników aktywnych oraz ich najwyższych wartości odżywczych i pielęgnujących, a więc m.in. suszenie, tłoczenie, ekstrakcję, perkolację, macerację.

Klient oczekuje spektakularnego efektu kosmetycznego. Czy naturalne receptury mogą przynieść lepszy efekt niż silne, chemiczne formuły?

– Oczywiście, że tak. Natura ma potężną moc, której nasza cywilizacja często nie docenia. Dla przykładu błoto z Morza Martwego, które znajdziemy w recepturach MASSADA, zawiera aż 21 minerałów i pierwiastków śladowych, niezwykle ważnych dla prawidłowej suplementacji skóry. Substancje roślinne w optymalnych stężeniach są bardzo aktywne, a dzięki podobieństwu do naszych tkanek są łatwo przyswajalne i tolerowane w 100%. Wśród kosmetyków naturalnych MASSADA można znaleźć niezwykle skuteczne linie specjalistyczne na twarz (rozjaśniające przebarwienia, przeciwtrądzikowe, wyciszające, anti-aging) oraz na ciało (odchudzające, redukujące cellulit, przeciwobrzękowe). Ich efektywność może być taka sama lub wyższa niż formuł chemicznych, ale co daje przewagę recepturom naturalnym to przede wszystkim brak przeciwwskazań (np. rozjaśnianie skóry kosmetykami MASSADA można stosować także latem) i skutków ubocznych przy długotrwałym używaniu. Ponadto, niezależnie od przeznaczenia, każdy zabieg MASSADA to prawdziwe multi-zmysłowe doznanie, pełne naturalnych zapachów i aromatów.

nelhumMulti-zmysłowe doznanie, czyli efekt dla harmonii ciała, duszy i umysłu. O pielęgnacji holistycznej słyszy się coraz częściej, ale co dokładnie kryje się pod tym hasłem?

– Podstawowym założeniem pielęgnacji holistycznej jest działanie nie tylko na skórę, ale również na samopoczucie. Są one bowiem ze sobą nierozerwalne: problemy ze skórą często powodują poważny dyskomfort psychiczny i odwrotnie, złe samopoczucie znajduje odzwierciedlenie w kondycji skóry. Motto marki MASSADA mówi, że „zewnętrzne piękno nie istnieje bez wewnętrznej harmonii”. Zasada ta jest realizowana w postaci unikalnej koncepcji zabiegu – opatentowanej metodzie ECOATM. Jej skuteczność opiera się na bogatym doświadczeniu wielu dyscyplin bioterapeutycznych: morfologii, aromaterapii, akupresury, kinezjologii, chromoterapii, fizjoterapii, ziołolecznictwa, technik hydrotermalnych… Działa na wiele zmysłów, poprawiając samopoczucie i wprawiając w niezwykłe odprężenie. Metoda ECOATM doskonale uzupełnia naturalne receptury i skutecznie zapobiega niszczeniu komórek, opóźnia starzenie się, podnosi jakość życia i przywraca naturalne piękno.

Czy pielęgnacja holistyczna jest tylko dla wybranych? Co może Pani doradzić jako terapeutka holistyczna?

– Wieloaspektowe podejście nie tylko do pielęgnacji, ale do wszystkich dziedzin naszego życia wymaga pewnej zmiany sposobu myślenia. Często nie zauważamy różnych związków przyczynowo-skutkowych albo działamy wyłącznie doraźnie. Żyjemy z dnia na dzień i poddajemy się, gdy stwierdzamy, że nie mamy na coś wpływu. Jako terapeutka holistyczna stale podnoszę swoje kwalifikacje i regularnie uczestniczę w wielu szkoleniach. Na swojej drodze zawodowej spotykam wielu inspirujących ludzi. Tak jak oni, pokazuję swoją postawą, że ciężka praca nad samym sobą otwiera wiele nowych możliwości. Nie, holistyczna pielęgnacja nie jest dla wybranych. Ale na pewno łatwiej jest osobom, które są otwarte na ciekawe doświadczenia i dążą do dalszego samodoskonalenia.

Więcej o kosmetykach MASSADA na www.massada.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności